IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 18th December 2010, 17:07
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране Антибиотици и алкохол

Знам че приема на антибиотици изключва консумацията на алкохол, но проблем ли е ако например пия 1 бира? На тетрациклин съм от 3 дни, но свекъра има рожден ден и дали би навредило ако пийна малко за негово здраве на партито?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18th December 2010, 17:13
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

То вредата май се изразява в това, че алкохола намаля действието на антибиотиците.... тъй че едва ли ще стане нещо кой знае какво от една бира
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18th December 2010, 17:19
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Май по-добре да си налея в 1 чаша и да пия само 2-3 глътки а не цялата, колкото да замажа положението
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18th December 2010, 20:10
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране Re: Антибиотици и алкохол

Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
Знам че приема на антибиотици изключва консумацията на алкохол, но проблем ли е ако например пия 1 бира? На тетрациклин съм от 3 дни, но свекъра има рожден ден и дали би навредило ако пийна малко за негово здраве на партито?
Точно бира не бива,така са ми казвали лекари.Можеш 50 гр.концентрат,но не и бира.А изобщо няма смисъл да пиеш лекарството,ако пише какъвто и да е алкохол.Можеш и да се натровиш.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18th December 2010, 20:22
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Точно бира бива. Бирената мая намалява нивото на бактериостатичните концентрации. Пийте бира!
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18th December 2010, 21:04
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране ..

А бе не се излагайте от 1 бира ме съмнява нещо да стане..Тя общо взето не е и алкохол..Аз се бях омазала по 8 декември с водка и антибиотик нищо не ми стана за мое щастие. Но с твърдите алкохоли да се внимава аз немисля да пробвам повече..
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18th December 2010, 22:06
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Разминах се с 2 глътки вино само
Отговори с цитат
  #8  
Стар 19th December 2010, 06:35
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

пхахаха,проблемът си е лчино ваш после да не се оплаквате що и кво било
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #9  
Стар 9th January 2011, 08:49
anjela_k anjela_k не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Sofia
Мнения: 76
По подразбиране

Мисля че не трябва да пиете алкохол.Доколкото знам той спира действието на антибиотика и все едно сте прекратили курса на лечение с него.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 9th January 2011, 09:27
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Никога докато пия антибиотик не съм пила алкохол,не бих го и направила-бира бира,вино...няма значение! Всеки организъм има различна имунна система и би реагирал различно,да си правиш таквиа експерименти с тялото е доста глупаво!

И да ви разкажа един случай: Имах съученик,който си страдаше от акне,имаше доста пъпки по лицето. Та... Една зима се разболя от грип и му изписаха някакъв антибиотик,но детска му работа,поканили го на рожден ден и решил да пие водка,не знам точно какво количество,но бледо си спомням ,че беше изпил максимум 2-300 гр. И какво стана следващите дни и години и до ден днешен ?! Пъпките на лицето му,стана едни огроми мехури,увеличиха се ,буквално нямаше място на лицето без пъпка,После стана едни огромни сини подутини. Обиколи сума лекари и дерматолози,оказа,че е от антибиотила съчетан с водка. Две-три години си ходи с обезобразено лице. И сега още кожата му не може да се изчисти,има и пъпки и белези-абе грозна работа! Какви ли не скъпи процедури не прави,с какво ли не се маза-Не и Не!
Антибиотик+Алкохол=НИКОГА!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Антибиотициалкохол
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:36.