IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 12th January 2011, 17:22
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mallena
... и за благодарност и дал негова лична рецепта за крем и тя ми направи и ми даде
наистина крема е страхотен и кожата ми сияе от него
Ами всичко е много хубаво, ама поне рецептата да беше написала, ако я знаеш де. Иначе само като хвалене излиза, видите ли аз какъв хубав крем имам от Египет, а пък не ни казваш всъщност какъв е.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 12th January 2011, 17:30
Аватара на SvetlaRZG
SvetlaRZG SvetlaRZG не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 15
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mammaMia!
Цитирай:
Първоначално написано от mallena
... и за благодарност и дал негова лична рецепта за крем и тя ми направи и ми даде
наистина крема е страхотен и кожата ми сияе от него
Ами всичко е много хубаво, ама поне рецептата да беше написала, ако я знаеш де. Иначе само като хвалене излиза, видите ли аз какъв хубав крем имам от Египет, а пък не ни казваш всъщност какъв е.

както казах, аз имам крема, който ми е подарък, явно рецептата е тайна, все пак не го правя аз... и не излиза хвалене, тук е тема, в която всеки пише как се поддържа та аз реших да споделя как се глезя..
Отговори с цитат
  #13  
Стар 12th January 2011, 17:48
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rocksteady
Не е хубаво да слагаш крем на лицето вечер. Запушват се порите. А и не мисля, че е добре за косата да се мие всеки ден. Аз когато не излизам я оставям и по 2-3 дни без да я мия, за да не я "разглезвам" много. Иначе започва да се омазнява и изтощава често :P
Къде го прочете това с кремовете и с измиването на косата
Защото ако си легна без крем за лице ,означава че не мога да заспя от сухотата и опъването на кожата..Напротив ,една суха кожатрябва да се омазнява ..А за косата също мия си я всеки ден и я третирам със сешуар ежедневно .Това са снимки от старите ленти с немиенето на коса ..
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 12th January 2011, 18:03
Аватара на SvetlaRZG
SvetlaRZG SvetlaRZG не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 15
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Цитирай:
Първоначално написано от rocksteady
Не е хубаво да слагаш крем на лицето вечер. Запушват се порите. А и не мисля, че е добре за косата да се мие всеки ден. Аз когато не излизам я оставям и по 2-3 дни без да я мия, за да не я "разглезвам" много. Иначе започва да се омазнява и изтощава често :P
Къде го прочете това с кремовете и с измиването на косата
Защото ако си легна без крем за лице ,означава че не мога да заспя от сухотата и опъването на кожата..Напротив ,една суха кожатрябва да се омазнява ..А за косата също мия си я всеки ден и я третирам със сешуар ежедневно .Това са снимки от старите ленти с немиенето на коса ..
Аз лично миех косата си всеки ден, когато беше супер зле преди година, оттогава я мия на всеки 3 дни Не е полезно прекомерното миене, защото така се пресушава косата, тя има нужда от някои свои мазнини, всичко си има граници. За крема съм съгласна иначе, има си кремове = нощни, кожата трябва да се хидратира...
Отговори с цитат
  #15  
Стар 12th January 2011, 20:32
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране Re: Вашите козметични ритуали

[quote="chaoslady"]Да споделим как се грижим за себе си

Лице:Не ходя на козметик вече близо 7 месеца.
-Вечер почиствам с овлажяващо,хидратиращо мляко/водоразтворимо/.
лек гел за под очите
Арганово или Кактусово олио с втриване до пълното попиване на продукта.
На шията също слагам от олиото/богато е на витамин Е/.
-Сутрин почиствам с розова вода/Казанлъшка/,след това гел за под очите и пак едно от двете олио.
3 пъти седмично правя маски,които закупих от Тунис.Изпилват се много внимателно и нанасям олио накрая.

Тяло-ползвам душ геловете на Ив Роше
:P
Скраб от Боди Шоп/ веднъж седмично/,завършвам с нанасяне на олио от жасмин.
Коса-ароматен,черен шампоан/пак от Тунис/ или на Фито./В момента е антиейдж.Балсам за коса.Маската ми беше на Пол Митчъл.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #16  
Стар 12th January 2011, 20:34
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Мия си косата през ден,защото ми се омазнява бързо.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #17  
Стар 12th January 2011, 20:41
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Цитирай:
Първоначално написано от rocksteady
Не е хубаво да слагаш крем на лицето вечер. Запушват се порите. А и не мисля, че е добре за косата да се мие всеки ден. Аз когато не излизам я оставям и по 2-3 дни без да я мия, за да не я "разглезвам" много. Иначе започва да се омазнява и изтощава често :P
Къде го прочете това с кремовете и с измиването на косата
Защото ако си легна без крем за лице ,означава че не мога да заспя от сухотата и опъването на кожата..Напротив ,една суха кожатрябва да се омазнява ..А за косата също мия си я всеки ден и я третирам със сешуар ежедневно .Това са снимки от старите ленти с немиенето на коса ..
Това за кремовете го пише в повечето списания. Не знам дали е така или не. Аз спазвам правилото и кожата ми не е суха, но е индивидуално. За косата съдя по себе си :P
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 12th January 2011, 20:43
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Томи и аз не мога без нищо да си легна,така ми опъва.Вечер усещам,че се чеша адски агресивно и се събуждам понякога с рани и зачервявания,ако не съм се намазила
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #19  
Стар 13th January 2011, 01:05
Аватара на SvetlaRZG
SvetlaRZG SvetlaRZG не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 15
По подразбиране

момичета и моята кожа е така, ако не си намажа крем ми опъва.. за косата, да по - мазната коса има нужда за да стои добре
Отговори с цитат
  #20  
Стар 28th January 2011, 17:40
ohno ohno не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 29
По подразбиране

- Лице - почиствам с ексфолииращ гел за лице, нанасям тоник - този от трите стъпки на Клиник много ми харесва, крем за около очите и крем на лицето. Използвам главно продукти на Кларанс и съм много доволна. Особено от крема - много е лек и не омазнява кожата дори в края на деня.
Вечер не слагам крем, а само измивам лицето и почиствам с тоник.
- Тяло - много харесвам ароматните душ-гелове и обикновено ползвам тези на Палмолив. Веднъж в седмицата ексфолиирам с домашна продукт, препоръчан ми от козметичката - едра морска сол, смесена с бадемово масло и кожата ми остава много мека и гладка без да се изсушава. Накрая завършвам винаги с лосион за тяло - не съм претенциозна - ползвам този на Джонсънс, който попива моментално и мирише страхотно. Когато имам време нанасям и крем на стъпалата.
- Коса - косата ми е къдрава и руса и по подразбиране е много суха, така че гледам да я мия през ден-два, а не всеки ден. Винаги нанасям маска и спрей на суха коса.

По колко време отделяте средно на ден преди да излезете за работа или каквито други ангажименти имате, за да се оправите - душ, грим, коса и т.н.? На мен всичко ми отнема около час, освен ако не трябва да си мия косата - тогава вече става около час и 40 минути..
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вашитекозметичниритуали
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:45.