IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th March 2011, 14:41
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране Къпане при 39 градуса температура

През нощTа даже стигнах 40 и направих гърч, смъкнах я но се събудих цялата в пот, дори и завивките. Сега температурата ми е 39 и искам да се изкъпя, не се трая обляна в пот, а ми казаха че не трябва да вземам топъл душ а само хладен, до 30 градуса мах. Имам чувството, че ще замръзна, имам треска...
Свикнала съм водата да е над 40 градуса. Някакви идеи да се справя с треската, за да мога да си взема топъл душ?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th March 2011, 15:52
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Кой ти го каза тва, знаеш ли къв шок можеш да си докараш така По принцип при малките деца, ама и при възрастен можеш да го приложиш, правилото е температурата на водата да е с 1 градус по- ниска от телесната и постепенно с падането на телесната, намаляваш и температурата на водата до нормалната. Тъй че, спазвайки това правило, спокойно можеш да си вземеш душ. Мога да ти препоръчам още една бабешка рецепта, която действа безотказно- разбий леко един- два белтъка и си намажи стъпалата с тях- много бързо свалят температурата, мажи, докато я свалиш съвсем.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 6th March 2011, 17:50
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Чувала съм че стъпалата се мажат с мед и се обуват чорапки.Освен това обтриване с оцет също смъква температура.
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 6th March 2011, 18:06
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

На мен и сестра ми като бяхме малки и като имахме температура мама ни рисуваше решетка с йод на стъпалата и обувахме чорапи. Така спим цяла нощ. А за смъкване на температурата не трябва ли нарочно да се изпотиш?
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 6th March 2011, 20:04
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Ако има от къде да си купиш хомеопатичното Беладона 15CH
Отговори с цитат
  #6  
Стар 7th March 2011, 10:11
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Хладки душове и прием на много вода...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 7th March 2011, 14:49
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Това с меда го пробвах и наистина действа. От 40 смъкна на 38
Отговори с цитат
  #8  
Стар 7th March 2011, 15:25
kiarra_81 kiarra_81 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 80
По подразбиране

chaoslady, аз при моите деца действам с чорапки, напоени с оцет. Това също сваля бързо високата Т, заедно с Хексалгин. Мен ме озадачи това, че си направила фебрилен гърч. Това не се ли случва само на децата до 5-6 годишна възраст??? Защото дъщеря ми преживя гърч когато беше на 3 години и имаше усложения... не искам да си спомням дори. Лежахме 7 дни в болница... и докторите ме убедиха, че гърч правят само децата. А ти сега ме притесни отново, наистина ли се случва във всякаква възраст??? Защото все още треперя и при най-малката Т при дъщеря ми давам Хексалгин, въпреки че е вредно, защото умирам от ужас да не го преживеем отново. Извинявам се за спама, но трябва да знам.

Дано бързо оздравееш и да овладееш скоро температурата.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 7th March 2011, 16:40
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Не знам дали всъшност е гърч в истинския смисъл. Беше свързано с бълнуване, чувство за нереалност.
При децата май е от инфекция на дихателните пътища, и до колкото знам е свързано със загуба на съзнание. Аз имам ушна инфекция, която премина и в гърлена и синузит.
Аз си смъквам температурата с ибупрофен, имам капки за уши и капки за нос и вземам антибиотик. Дано не го преживееш отново, предполагам не става въпрос за същото състояние, но тъй като не ме видя лекар в това състояние аз си го обясних че е гърч.
Днес лекаря ми изписа и капки за нос, миналата седмица бях само на ушни капки. Изписа ми и антибиотик, започнах да го вземам от днес, защото ако не се излекува инфекцията може да останат трайни увреждания на слуха.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 7th March 2011, 17:05
kiarra_81 kiarra_81 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 80
По подразбиране

Благодаря ти за обяснението, разбрах те. Явно наистина става въпрос за по-различно нещо, но определено не ти е било приятно изживяване. Добре е, че си започнала бързо с лечението, дано скоро се пребориш с това заболяване! Това със слуха е доста сериозно, дано не се стига до никакво усложнение. Надявам се, че утре ще се чувстваш много по-добре от днес!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Къпанеприградусатемпература
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:31.