IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th December 2007, 21:59
Ravena Ravena не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1
По подразбиране Изтощена,тънка коса без обем

Незнам какво и стана на моята коса напоследък.Немога без да я измия на 2 дни.т.е. през ден.Като я изправя стои слепнала все едно са два косъма.До скоро ползвах ваксата като краен фиксатор,обаче напоследък косата ми не я понася и изглежда слепнала и тежка.Не капе,обаче изглежда много изтъняла и безжизнена.Имам чувството,че с това миене я съсипвам ,но иначе изглежда още по-ужасно.Някакви маски,витамини,кое е най-добре,за да я възтановя?Първото,което предприех е утре да ида да я подстрижа малко.Примерно филиране или скъсяване на горните пластове биха ли помогнали да изглежда малко по-обемна?Другото,което съм чувала са ролките,ама... Мерси мн.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th December 2007, 19:18
marti pi marti pi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 11
По подразбиране

Здрасти Ravena Това което аз бих ти препорачала е да нанасяш маски за коса,според мен отчасти ще ти помогнат,също така те съветвам да не прекаляваш с честото миене на косата,защото по този начин я изтощаваш още повече.Всеки има такива проблеми с косата си в различни периоди,не се притеснявай и не подстригвай косата си това няма да ти помогне. Поинтересувай си и от приемането на витаминикоито подхранват и съживяват косата от корените.Еми за сега се сещам за това. Успех!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15th December 2007, 20:55
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Хубаво е, ако си направиш и едно хормонално изследване, обикновено хорм. дисбаланс това е основна причина за изтъняване на косата. Също повечко стрес и недостиг на Витамини от Б групата.
Иначе външно ти препоръчвам маслото с етерични масла за стимулиране на скалпа на Phyto (има го в по-хубавите аптеки). То е точно за фини коси (все пак луковицата на косата е в скалпа) и е най-важната част от косъма, въпреки че обикновено ние си слагаме на краищата.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th December 2007, 12:14
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Ravena,купи си сух шампоан.Така поне ще избегнеш едното миене ,а и придава обем както никое друго средство,и са с полезни съставки.
Иначе може и от липса на витамини да е.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17th December 2007, 08:33
alisa_13 alisa_13 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 54
По подразбиране

Моят проблем е същият Ravena.Мия си косата всеки ден,но използвам шампоани,задължително за честа употреба.Това,че всекидневното миене изтощавало косата,за мен не важи.Правя го от ученичка ,а сега съм на 30.Има една китайска поговорка:"По-добре да ти опада косата от миене,отколкото от мрасотия",така че .....Моят трик е следния:шампоан за обем,спрей за обем на Wella и сушене.Също и филирана коса.Това са моите съвети!
Искам да питам ZANDALEE какъв е този сух шампоан иоткъде мога да се сдобия с такъв?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 17th December 2007, 08:52
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Знаете ли, една моя колежка си взе на Avon някакъв серум ли, балсам ли, без отмиване (лилавата серия) и е много доволна.
На мен лично балсамите им не се харесаха на косата ми, но при всеки е различно...
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17th December 2007, 09:01
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alisa_13
Искам да питам ZANDALEE какъв е този сух шампоан иоткъде мога да се сдобия с такъв?
От всяка аптека предполагам или магазин за козметика.Представлява флакон със спрей.Моят е на "Klorane" със екстракти от коприва,и ми върши добра работа,особено като прекаля със ваксата или пяната.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17th December 2007, 10:00
alisa_13 alisa_13 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 54
По подразбиране

Благодаря ти ZANDALLE!А има ли такъв за обем?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17th December 2007, 10:14
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alisa_13
Благодаря ти ZANDALLE!А има ли такъв за обем?

Той самия шампоан създава чудесен обем.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17th December 2007, 10:16
alisa_13 alisa_13 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 54
По подразбиране

ще го пробвам!още днес ще си взема
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Изтощенатънкакосабезобем
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:27.