IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #721  
Стар 13th July 2013, 15:41
maimunkaa maimunkaa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 4
По подразбиране

Здравейте! Преди 8 дни си направих отопластика при доц. д-р Емил Георгиев и реших да ви запозная по-подробно с преди и след оперативния период понеже от доста отдавна следя този форум, но последно време почти нищо не се пише за това. Миналата събота ми направиха операцията, която траеше точно един час, метода предполагам ви е добре познат моделира се хрущяла чрез пилене, като цяло най-неприятната част е поставянето на упойката, понеже аз бях с местна и трябваше да ми обходи около ушите със спринцовка, но това става за секунди след което не се усеща нищо освен леко дърпане и съответно се чува пиленето. След операцията ти залепят ушите за главата като ти слагат марля отпред и зад ухото, за да може да го моделира като го стегне, както и бинт под формата на лента с хиляди памуци по него. Дадоха ми рецепта с два антибиотика, които са против възпаление, витамин Б и витамин Ц, които се пият 7дни. Първият ден след операцията ме боляха, особено едното, понеже марлята се втвърдява като се напои с течност (в случая кръв и йод) и имах чувството, че ми смачкваха ушите, но е търпимо. Имах отток до третия ден, като цяло спах само по гръб тъй като си ме наболяваха стабилно, но не беше някаква силна болка по-скоро болката се изразяваше в дискомфорт, всичко беше в рамките на нормалното. Колкото и да съм слушала, че не боли, това не е вярно понеже това си е един вид интервенция и няма как да не се изпита нищо. Днес сутринта ми махнаха конците, в момента ушите ми са сякаш залепени за главата, но с времето ще се отпуснат и ще се нормализират, не забелязвам да са много подути, но още ги усещам леко стегнати, което е нормално. Аз заплатих 1500лв., като преди това 30лв. за консултация, бях с местна упойка, за обща се доплащат още 500лв. НА НИКОГО НЕ ИСКАМ ДА НАЛАГАМ МНЕНИЕ но за мен този човек си свърши работата и аз съм доволна от резултата, макар че още тепърва ще се отпускат и оформят. При мен проблема не беше кой знае колко голям, но като цяло се получи добре и мъките си заслужаваха УСПЕХ на всички!
Отговори с цитат
  #722  
Стар 14th July 2013, 08:24
aleta aleta не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2013
Град: Sofia
Мнения: 14
По подразбиране

Здравей maimunkaa,
Благодаря за споделеното мнение. Аз отложих операцията за зимата. Радвам се, че при теб операцията е минала добре. Ще чакам да споделиш за окончателния резултат, който може би се вижда след около два месеца. Пожелавам ти да е този, за който си мечтала. Излизаш ли вече навън? След колко време можеш да спортуваш? Какви са антибиотиците, които ти изписаха? Д-р Емил Георгиев беше ли ти препоръчан или ти сама се спря на него?
Ивона си направи вече операция и ако иска, може да сподели как се чувства сега и дали е доволна от формата на ушите си. Благодаря .
Отговори с цитат
  #723  
Стар 14th July 2013, 16:22
maimunkaa maimunkaa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 4
По подразбиране

Излизам навън нося само една черна лента за глава, но само вкъщи от време на време и задължително като спя. Каза ми, че никакъв не е проблема да се върна към спортуването до 2 седмици след операцията, но тренировките да ги увеличавам постепенно, не изведнъж. Единия антибиотик се казва Форцит и е против визпаление, другия също но му забравих името. А иначе от много много време бях решила да се оперирам при д-р Е. Георгиев, макар че в този форум изчетох и доста негативни мнения, но въпреки всичко не съм се разубеждавала понеже метода на операция, времето за възстановяване, както и цената ме устройваха много. Успех и на теб! Ще стискам палци! А при кой лекар ще се оперираш, между другото?
Отговори с цитат
  #724  
Стар 17th July 2013, 18:56
aleta aleta не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2013
Град: Sofia
Мнения: 14
По подразбиране

Не съм решила още. Колебая се между Романски и Стоянов. Имам време до зимата да реша
Отговори с цитат
  #725  
Стар 17th November 2013, 16:19
MapTo_Di MapTo_Di не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2013
Мнения: 10
По подразбиране

Здравейте, нов съм тук, преди съм чел по разни форуми за тази интервенция и в петък /15.11/ се подложих на нея. Оперира ме д-р Заякова от медицински център Камий. Бях с превръзка тип каска по-малко от 24 часа, в събота ми я свалиха и ми сложиха еластична лента. Даде ми някакво кремче да се мажа с него. Днес се изкъпах, напудрих с някакво антибиотично прахче, намазах ги отвън с кремчето и пак с лентата. Операцията продължи около...може би 70-80 мин, бях с местна упойка. Искам да питам след колко време горе долу се наблюдава крайния резултат, сега като ги гледам ушетата са едни подути като мекици. Хрущяла ме наболява и 2 вечери не мога да спя - нямам навика да го правя по гръб и е доста дразнещо. Вторник ме вика отново при нея да ме погледне. Аз в никакъв случай не исках ушетата да са плътно прилепнали за главата, исках да изглежда естетически добре, за сега не са така, дано като се отпуснат и като спадне отока да се нормализират. И пак въпроса да го задам, че остава някъде в небитието - след колко време спадат отоците и се наблюдава крайния резултат? Благодаря предварително на отзовалите се.
Отговори с цитат
  #726  
Стар 19th November 2013, 15:13
MapTo_Di MapTo_Di не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2013
Мнения: 10
По подразбиране

Така, тука явно никой не е**ва да пише вече, аз ще си водя монолог. Днес ми е 4ти пълен ден след операцията, преди малко бях на преглед при д-р Заякова. Прави ми снимки, много ме учуди, че ми каза, че вече мога да свалям лентата през деня, но да спя с нея. Ако искам мога да си ходя с нея и през деня, което смятам да правя поне още 2 седмици. За около 1-2 месеца трябва да придобиели окончателен вид. Като че ли вече не са толкова надути или поне аз не виждам, но докторката каза, че са си надути, няма да споря с нея. Като цяло ушаците почнаха да придобиват по-нормален вид, болки вече няма, само от време на време получавам някакви остри спазми на хрущяла. Вика ме на преглед отново като мине 1 месец след операцията. Явно конците ще ги разгради организма. Те така, още малко за операцията - струваше ми 1800 лв, + 35 за първоначален преглед + още 30 за антибиотик, който утре трябва да пия за последно и обезболяващи. По време на самата операция се усеща само като се бие упойката, което не беше много приятно и след това вече си чуваш какво се случва, те не спряха да бърборят с една от сестрите за всякакви неща и мисля, че беше по-добре. При самата операция беше малко кофти позата - по гръб и ми въртяха главата първо на едната после на другата страна - схванах се ужасно много. Целия вързан с колани - няма мърдане, засърбя ме много носа по едно време, че помолих сестрата да го почеше иначе откачах Като цяло - може би ако пациента е жена с дълга коса ще е по-добре, косата долу и нищо не се вижда. Аз отначало изобщо не можех да се възприема с новата визия, вече като че ли почнах и с нея да свиквам, все още никой не знае, че съм опериран освен една приятелка на която доброволно споделих, чудя да се казвам ли или да гледам сеир кой ще забележи разликата?
Отговори с цитат
  #727  
Стар 20th November 2013, 17:30
ivonaaa ivonaaa не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 31
По подразбиране

Здравей, МарТо и честити уши! Аз се оперирах преди 6 месеца и съм доволна от резултата. По въпросите ти мога да кажа как е било при мен. Отоци не съм имала изобщо. Ушите ми бяха тъмночервени със синини първите 3 седмици. Болки имах само вечерта след операцията, но не бяха силни, спях си настрани без никакъв проблем. Ушите ми започнаха да изглеждат естествено чак към 2-3 месец. Преди това бяха някак безформени. Първият месец бяха като залепени за главата. После се поотпуснаха и сега изглеждат съвсем естествено. Едното ми ухо стърчи малко повече от другото, но само аз си го забелязвам, май . Лентата ми казаха да я нося 2 седмици след операцията денонощно, аз я носих 3 с. за по-сигурно, по собствено желание. Не съм пила антибиотик следоперативно. Само първите 3 седмици почиствах с течен Йодасепт 2 пъти на ден, за да не се инфектира.
Учуди ме, че са те вързали по време на операцията. Мен не са ме връзвали, но аз изобщо не мръднах, де. Моята операция продължи към 1 час, с местна упойка, не ме болеше, шумовете не бяха нищо особено, не съм се притеснявала. И на мен ми въртяха главата.
Ако има нещо, което не съм написала, а те интересува, питай. Пожелавам ти успешно възстановяване . Според мен резултата си заслужава всички неудобства и средства.
Отговори с цитат
  #728  
Стар 21st November 2013, 11:48
MapTo_Di MapTo_Di не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2013
Мнения: 10
По подразбиране

Здрасти и на теб, значи все пак са останали хора, които чат пат да пишат по нещо. Това 'честити уши' прозвуча доста странно, но благодаря все пак. И при мен няма болки вече, наболява ме само ако пипам самия хрущял. Иначе още няма почти никаква чувствителност. Интересува ме след време ушаците стават ли пак гъвкави както преди? Питам защото почна да ме тревожи едно нещо - как ще ходя на фризьор? Винаги отзад и отстрани ме минават с машинка първи номер и винаги са ми бутали ушетата като го правят, аз сега като пробвам да ги мръдна - ами те са почти като циментирани едва едва мърдат. Аз и не смея да пипам много смело де, че да не се скъса шева И друг въпрос - обелиха ли се твоите уши след операцията, докторката ми каза, че ще се обелят и като че ли започва този процес.? Не изглежда чак толкова зле - все едно ти е суха кожата през лятото и от много слънце почва да изсъхва и да пада на малки почти незабелижими участъци. А иначе за връзването на ръцете и краката - не знам защо го направиха, явно е практика. И аз им казах, че така или иначе съм там по собствена воля и няма къде да бягам, но така са преценили. Значи сега поне още 2 месеца ще се дооформят, също ми стана интересно, че на 4тия ден ми каза, че мога да ходя без лента през деня, но аз не искам да го правя все още и си я нося почти 24 часа. До 1ви декември ще е така, като отида вече на работа ще му мисля - дано стане студено, че да слагам шапка и отдолу да е лентата, ако не това ще е лента + горница някаква с качулка и така, това са дребни грижи. Дано като 'слегнат' да се получи това, което е трябвало да бъде.
Отговори с цитат
  #729  
Стар 21st November 2013, 20:47
ivonaaa ivonaaa не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 31
По подразбиране

Преди операцията прочетох всичко във форума, но вече рядко го чета. Пиша, защото знам какво е да те интересува нещо, а никой да не те отразява. При мен чувствителността на ушите се възстанови напълно месец и половина след операцията. Обясниха ми че най-късно до 2 месеца трябва да се възстанови, при някой става след 1 месец, различно е. При мен след месец беше на 80% чувствителността (не питай как го изчислих) .
Ходенето на фризьор е голяяяма мъка. Хирургът ми каза първия месец да избягвам подстригването и най-вече боядисването. Аз издържах 2 месеца без фризьор (по принцип се боядисвам всеки месец и едвам изтърпях). Като отидох за първи път й обясних, че съм оперирана и да не ми дърпа много ушите. Притеснявах се, но всичко мина ок. Съвсем леко ми буташе ухото като подстригваше и боядисваше отзад.
И на мен ми се обелиха ушите след операцията. Като бяха сухи ги мазах с крем за лице.
Иначе това за лентата и мен много ме учуди 4 дни ми се виждат малко. Според мен си носи лентата денонощно поне 2 седмици. Аз я махах само като се къпя. Бях на работа на 5-тия ден след операцията, но си ходих с лентата. Никой от колегите ми не разбра, че съм оперирана, мислеха, че това е някаква нова мода А беше месец май и ми беше много топло с тая лента, но 3 седмици не я свалих. Нощем спях с ластичен бинт, а през деня с черна лента. Ти си го планирал по-добре от мен: повече време не си на работа и сега можеш да се скриеш с шапка, като застудее. Пък и рискът от инфекции е по-малък зимата.
Отговори с цитат
  #730  
Стар 22nd November 2013, 11:45
MapTo_Di MapTo_Di не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2013
Мнения: 10
По подразбиране

Ами да, разбирам ги хората, всеки чете и пише, когато има интерес, след като вече са си свършили работата явно не им е интересно вече Благодаря ти, че отделяш внимание. По принцип и аз изчетох цялата тема, а тя хич не е малка. Аз лентата си я нося, не я свалям въпреки, че докторката друго каза. За фризьора не знам как ще изтрая, аз по принцип по 2 пъти на месец ходя, ако мога да изкарам още 10-15 дни без да отида ще е голямо постижение, ще ги предупреждавам после да внимават, че да не ставаме на кълбо Няма да се притеснявам за това, че са почнали да се белят ушетата значи, явно е нещо нормално. А за плануването - то това го планувам от 3-4 години мисля, но все не ми стигаше кураж, е сега без много много да му мисля стана всичко, и прегледа, и изследванията след това, че и операцията. Благодаря още веднъж за вниманието, ако имаш път към Варна драсни да почерпя...
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Корекциянауши
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:51.