IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1001  
Стар 22nd March 2010, 20:05
Роня Роня не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 87
По подразбиране

На мен днес ми е плодов ден - изядох 2 ябълки и 3 банана, обаче съм в цикъл (и то първи ден) и почна да ме боли зверски глава, без да чувствам глад. Изядох 50 гр. шоколад, за да мога да пия хапче, но още преди да беше имало време да подейства, главоболието ми беше минало. Така че явно наистина е било от глад.
Така или иначе, смятам с това да тегля чертата за днес - не е голяма драма (калориите със сигурност са под 1000, а само във фитнеса заминаха бая от тях, с 50 минути доста интензивно кардио).
Вчера и онзи ден нещата бяха окей, не съм прегрешавала, макар количествата още да са позавишени. Постепенно изчиствам храната. :P

И съм много редовна във фитнеса, а и извън него не се спирам. Още нещо - по принцип първият ден от цикъла ми е много неприятен, но днес не го усетих (с изключение на главоболието). Явно физическото натоварване се отразява добре.

Умишлено не се тегля - в момента задържам вода и не искам да се обезкуражавам.
Успех на всички момичета - чета ви редовно, да знаете!
Отговори с цитат
  #1002  
Стар 22nd March 2010, 20:13
Аватара на rina
rina rina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 33
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дундьо
Деляна, това е най-сигурният резултат, който можеш да получиш при такова хранене. Много пъти сме го коментирали, аз самата много пъти съм писала по тоя въпрос. Идеята е именно да изядеш нещо много сладко в много малко количество. Вика му се "енергийна бомба". Една вафла например или 2 тънки парчета торта, шоколадче или 2 квадратчета баклава, резен халва и т. н. То ти сръчква метаболизма. Дюканките го практикуваме кажи-речи през седмица. Щом почне дълго задържане на килограми при стриктен режим - айде бомбата. И действа. На вечеря е много вредно да се ядат бавни въглехидрати. Или бързи (не всяка вечер, естествено), или никакви.
какво са бавни и бързи въглехидрати? 11-ти ден ми е и не съм мръднала ( в цикъл съм и се чуствам подута като буре) - май трябва да намаля порциите.....
Отговори с цитат
  #1003  
Стар 22nd March 2010, 23:36
Роня Роня не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 87
По подразбиране

Съвет от мене - изчакай да ти мине цикъла и тогава прави корекции. Примерно ден-два след края му. Понякога задържаната вода се оттича веднага, понякога й трябва малко време - не бързай.
Ето за въглехидратите: http://dieti.rozali.com/dieti-lubopitno/p11220.html
Отговори с цитат
  #1004  
Стар 22nd March 2010, 23:41
Аватара на rina
rina rina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 33
По подразбиране

blagodarq ti
Отговори с цитат
  #1005  
Стар 23rd March 2010, 09:48
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Рина, бавните въглехидрати са най-общо казано скорбялните храни - хляб и тестени, макарони, картофи, ориз, царевица. Вярно, че в тая диета картофите и оризът са дадени към варивата - факт, който така и не можах да си обясня докрай. Така или иначе това не променя факта, че са скорбялни. Та тях организмът не може да изгаря бързо, защото докато ги разгради, време минава. И освобождава бавно енергия, колкото да се поддържа, пък другото си го складира под кожицата. Бързи въглехидрати са захарите. Дето им викаме, че са вредни. Те обаче са много високо енергийни и лесно се разграждат и изгарят. Затова, ако ги ядеш с нещо друго, организмът ползва тях за гориво, че му е бързо и лесно, а всичко друго си складира за запаси. Обаче като горят бързо, захарите силно сритват метаболизма. Та си идвам на думата: няма вредни храни, има вредни количества и вредни комбинации.
Отговори с цитат
  #1006  
Стар 23rd March 2010, 11:16
delyana delyana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 59
По подразбиране

Много благодаря за подкрепата и за съветите! Ще го имам в предвид за тази 4 - дневка, която следва. Днес съм на протеини. Вчерашният плодов ден мина много добре, въпреки че ми прегладня към 9 вечерта и изядох още една ябълка. Сега малко ми стърже коремът от сутринта, но нищо няма да му стане до обяд, все пак има само един час. Наистина мисля да разредя малко тегленето, че на моменти наистина се обезкуражавам, както вчера сутринта ме беше обзело кофти настроени и се жалвах на приятеля ми, че никога няма да вляза във формата преди 1 - 2 години. Днес се чувствам иначе заредена с енергия и имам нови сили да продължавам с пълна пара напред, все пак още съм в самото начало и каквито и да са резултатите пак ще са по - добри, отколкото е било досега. Малко трудно се надъхвам да почна да се упражнявам и все си търся оправдание. Но имам голям стимул, откакто официално съм почнала работа преди няколко месеца, съм станала ужасно голяма скръндза и не ми се харчат пари за парцалки, а няма накъде като напълнее човек => единственият вариант да не купувам нови дрехи за лятото е като се амбицирам по всякакъв начин да вляза в старите дрехи. Охх, ако ви кажа колко само ми хубаво да си пиша тук, хубаво е да има човек къде да си излива душичката. Надявам се само да не ви обременявам много. На всички лек и ползотворен ден и повече минусчета!
Отговори с цитат
  #1007  
Стар 23rd March 2010, 11:33
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Деляна, това със старите дрешки поне при мен е по-готино. В смисъл, че повече се радвам като се намъкна успешно в любима стара дрешка, отколкото като си купя нова. И повече се харесвам. Дали пък модата преди не е била по-добра... И все пак отслабналите готини гаджета трябва да си обновяват гардероба. Не знам откъде си, но има жестоки магазини втора употреба, къдета за без пари можеш да си купиш нови-новенички неща, че и маркови дори. Аз имам психологически проблем от вторите употреби + фобия от формалина и не мога да се възползвам, но ти, ако можеш - действай! Като гледам колежките ми с какви фантазии се появяват, ако не ми признаят на уше, че е от втора употреба, няма да ми мине през акъла
Отговори с цитат
  #1008  
Стар 23rd March 2010, 13:24
delyana delyana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 59
По подразбиране

Дундьо, аз съм от Бургас и мога да кажа, че по принцип съм от хората без предразсъдъци Даже съвсем наскоро си купих страшно кожено яке на H&M за 30 лв. от магазин "Мания". За първи път влязох и попаднах на находка (която искаха да ми отмъкнат по носа, ама не им я дадох без бой ). Обаче като се огледах нищо друго хубаво не видях в магазина, иначе щях да се възползвам. Хубавото при мен е, че често имам път към София, а за някой магазин втора употреба там съм чувала легенди. Тъй че сигурно ще се възползвам скоро да си купя нещо от тях, защото пари за нови дрехи не ми се дават много, а Бургас не е много евтин град, само на разпродажба можеш да си намериш нещо на нормална цена, а пък тогава няма размер за моя "диференциал". Но да не разводнявам темата Все пак приятно ми е да има с кого да си споделяме за щяло и нещяло
Отговори с цитат
  #1009  
Стар 23rd March 2010, 13:50
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Виж, тук си права. Рядко успявам да си намеря конфекция по диференциала. Имаме магазин "Макси", само за дами. По-миналата година на два пъти уцелих супер дрешки на сметка. Обаче хич не съжалявам, че вече не съм за там. Нали разбираш, вече не съм им в категорията
Отговори с цитат
  #1010  
Стар 23rd March 2010, 13:55
delyana delyana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 59
По подразбиране

И по - добре, според мен. По това, което съм чела за теб, си пролича, че си много упорита, поздравление за което Продължавай в същия дух, човек трябва да се бори не само за външния си вид, но и за здравето си
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникдневнадиета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:04.