IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th July 2013, 20:48
dietologmarinova dietologmarinova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2013
Мнения: 2
По подразбиране 10 начина да ускорим метаболизма си

Скоростта на метаболизма е главната причина за това, че някои хора приемат огромни количества храна и не пълнеят, а други - с малко храна, качват килограми...Ако спадате към вторият вид, това което трябва да направите е да засилите физическата си дейност и да се обърнете към диетолог, който с правилна диета да ускори тази обмяна на веществата...Ето и няколко съвета за това как можем да си помогнем и сами:

1. Лягайте си рано - липсата на сън обърква нормалната дейност на метаболизма, в следствие на което той забавя ритъм. Изследвания в Университета Станфорд доказват, че онези които не спят добре, придобиват ниски количества на лептин (хормон, който ни кара да се заситим по- лесно) и високи количества на грелин (хормон, който предизвиква глад в организма)
2. Задължително закусвайте - метаболизма ни през нощта намалява скорост и една хубава закуска веднага го предизвиква да влезе в нормален ритъм и да гори повече калории, докато дойде време за следващото хранене. Хора, които не приемат сутришна закуска имат по-голям апетит през целия ден и вероятността да качат килограми е по- висока във връзка с онези които закусват
3.Чести и малки хранения - ако пропуснете някое от храненията си (обед или следобедна закуска...), организма отново намалява скоростта, с която гори калории. Ако се храните обаче 4-6пъти на ден с малки количества храна, метаболизма поддържа висока скорост през целия ден, в резултат на което топите повече килограми
4. Предпочитайте пълнозърнести изделия и протеини - за да усвоят тези храни, тялото ни гори двойни количества калории. Такива храни са мюсли, черен пълнозърнест хляб, овесени ядки, черен ориз, макарони, кракери...
5. Хранете се с лютиво - храни като лютия червен пипер, кари, лютиви чушки и други лютиви подправки и храни, притежават способността да ускоряват метаболизма с около 8%
6. Пийте зелен чай - ако изпивате 3-4ч.ч. зелен чай дневно, можете да свалите повече от 3кг за около 8 седмици. Това се дължи на високите количества антиоксиданти, съдържащи се в него
7. Достатъчни количества Калций - той е нужен за доброто качество на костите, за образуването на мускулна маса, фактори, определящи поддържането на здрав и правилен метаболизъм. За целта, консумирайте сирена, кашкавал, кисело и прясно мляко с ниска масленост
8. Стойте на слънце - използвайки слънчевата енергия, тялото ни произвежда витамин Д, изключително важен за усвояването на калция от храните. Благодарение на този витамин, можем да изгорим повече калории за по- кратко време и с по- малки усилия
9. Пийте много вода - много често чувството на глад и жажда се преплитат, в резулт на което приемаме по- голямо количество храна, от колкото ни е нужна. Също - водата създава изключително благоприятна атмосфера в организма, спомагайки умерената и съществена обмяна на веществата
10. Повече движение - не е нужно задължително да тренирате във фитнеси или други такива... Промяната дори на малки ежедневни навици, като ходене пеша вместо автобус, такси или кола, изкачване на стълбите, вместо асансьор, могат да задвижат метаболизма ви и да го накарат да гори бързо калории
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th February 2014, 19:12
dessitty dessitty не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 8
По подразбиране

Много полезна информация. Може да се добавят стреса и алкохола - врагове на метаболизма. Няма нужда да споменавам, че алкохола е препоръчително да се избягва, може една чаша вино от време на време. Стресът е трудно да бъде контролиран, понеже живеем в забързан и напрегнат свят. Може да опитате с различни видове спорт, но аз препоръчвам йога, понеже е идеалният начин за релаксация.

___________
dietata
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th February 2014, 11:40
Аватара на Katnip
Katnip Katnip не е на линия
Administrator
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 25
По подразбиране

На мен ми липсва сън и освен на кожата струва ми се, че наистина ми се отразява и на метаболизма, защото като цяло другите неща като че ли ги спазвам. Трудно е да се научиш да лягаш рано обаче
А нещото, което определено помага е житото. Аз си варя (в солена вода, не сладко) и регулира стомаха много успешно. Но не това жито за бог да прости - груханото, а такова, което си е с люспата.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17th February 2014, 07:55
Yanicha Yanicha не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 3
Smile 10 начина да ускорим метаболизма си

Има терапия за ускоряване на метаболизма във Варна. Кабинета им се намира срещу стоматологията на бул.Съборни 9А. Посетете ги ще останате доволни.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17th February 2014, 11:11
Aris Aris не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 43
По подразбиране

Най-важното за добър метаболизъм е движението. Човек трябва да ходи най-малко по 3 км на ден.
Слабата двигателна активност чувствително го забавя.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th March 2014, 14:21
Iveto123 Iveto123 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 79
По подразбиране

изключително полезно, но някои от съветите за съжаление са мног трудни за изпълнение, особено номер 1, 8 и 10. понякога часът в който ще си легнеш изобщо не зависи от теб и си лягаш след всички други от семейството - да не кажа всеки ден. Да стоиш на слънце през зимата също е трудно изпълнимо, просто няма достатъчно слънце. Да се движиш много също не е лека задача, особено като стоиш на стол пред компютъра в офиса всеки ден по осем часа. Иначе другите съвети ще се опитам да ги спазя, полезно е да се споделя подобна информация. Аз бих добавила да се ядат много големи количества плодове и зеленчуци и... повече секс
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13th March 2014, 11:30
MiraMar MiraMar не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 31
По подразбиране

Според мен най-важното за ускоряването на метаболизма е водата - колкото повече толкова по-добре. Добре е преди ядене да се изпиват 1-2 чаши вода.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17th March 2014, 09:54
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dietologmarinova Виж мнението
2. Задължително закусвайте - метаболизма ни през нощта намалява скорост и една хубава закуска веднага го предизвиква да влезе в нормален ритъм и да гори повече калории, докато дойде време за следващото хранене. Хора, които не приемат сутришна закуска имат по-голям апетит през целия ден и вероятността да качат килограми е по- висока във връзка с онези които закусват

9. Пийте много вода - много често чувството на глад и жажда се преплитат, в резулт на което приемаме по- голямо количество храна, от колкото ни е нужна. Също - водата създава изключително благоприятна атмосфера в организма, спомагайки умерената и съществена обмяна на веществата
Бих казала, че е доста индивидуално. Всички, които са постоянно около мен, избягват закуската, защото после непрекъснато са гладни и все нещо мелят. И аз съм така. Ако не закуся, до обяд нямам проблеми с глада.
Колкото до водата, всеки пие и трябва да пие, колкото му е нужно. Приемането на по-големи количества вода от необходимото на практика води до обезводняване. Иначе е вярно, че тялото бърка сигналите за глад и жажда - защото някога си в природните и диви времена в храната се е съдържала много повече вода. И между другото, когато бях малка (мнооого отдавна), старите хора казваха, че човек основно трябва да си набавя вода с храната, а не да се налива.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th May 2014, 12:01
Maria_Vass Maria_Vass не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 58
По подразбиране

Хубави съвети, да... Само, дето не растем в саксия и е много трудно да ги спазваме всичките!!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 21st May 2014, 09:06
Аватара на Murder
Murder Murder не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2013
Мнения: 87
По подразбиране

Само с 2 и 3 можем да поспорим, останалото е ОК.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: начинадаускоримметаболизмаси
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:44.