IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1291  
Стар 4th April 2014, 10:55
gergana geri gergana geri не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 10
По подразбиране

моля ако някои си е правил операция заради перфорация на носната преграда да сподели при кой лекар и как е в момента
Отговори с цитат
  #1292  
Стар 16th April 2014, 19:34
kxiona kxiona не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2014
Мнения: 56
По подразбиране

Здравейте...един въпрос (може да ви се стори малко глупав или странен) та: имате ли спомени от упойката, тоест докато сте били под упойка нещо странно да ви се е случвало и как излезнахте от упойка...

Питам понеже имам притеснения от тази част на операцията, никога не съм била под такъв вид упойка и ми е интересно и странно как протичат нещата.

Благодаря предварително, на тези които имат желание да отговорят.
Отговори с цитат
  #1293  
Стар 16th April 2014, 20:04
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Аз имам спомен от упойката.
Докато ми я сложиха и се събудих, това е
Все едно един миг, затваряш очи и после ги отваряш.

Спокойно, няма нищо страшно в това, успех!
Отговори с цитат
  #1294  
Стар 8th September 2014, 21:41
Emma123 Emma123 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: Пловдив
Мнения: 50
По подразбиране

Дами, обмислям тайна ринопластика поради ред причини. Проблемът е че живея с родителите си, а не искам да ме виждат с гипс. Съответно колко време трябва да стоя на хотел след ринопластиката, за да приличам на човек, като се прибера? Не ме съдете, родителите ми не разбират, а не искам да занимавам приятелите си.
Отговори с цитат
  #1295  
Стар 9th September 2014, 17:22
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

По скоро намери начин да те разберат, ти нали си пълнолетна ? Ако живееше отделно щеше да е друго. И все пак за какво са приятелите, нямаш ли такива истински приятелки при които да отседнеш. Трудно е някой да ти каже след колко време ще имаш нормален вид, защото според организма, които е различен при всеки и според самата операция ще има и различно време за възстановяване при всеки. В най добрият случай ще може да се покажеш пред вашите като ти свалят лонгетата ! Не се знае обаче какви отоци ще имаш и колко дълго ще са те !
Отговори с цитат
  #1296  
Стар 10th September 2014, 09:31
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

В най-лошия случай 8-10 дни и ще си ок.
Въпроса е после какво ще казваш на родителите си, защото не вярвам да не забележат разликата.
Въпреки, че съм срещала и такива случаи, при които корекцията е толкова незначителна, че човек който незнае може да усети че има нещо променено и да се чуди какво е, или дори никак да не разбере.
Отговори с цитат
  #1297  
Стар 10th September 2014, 11:47
Emma123 Emma123 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: Пловдив
Мнения: 50
По подразбиране

Благодаря за отговорите. Просто ще ги поставя пред свършен факт. Ще забележат няма как, при мен разликата ще бъде огромна (надявам се). Други мнения също ще ми бъдат от полза
Предполагам няма да съм толкова зле че да не мога да си слагам лед сама примерно?

P.S. - Има и друг момент, поради който не искам да казвам на родителите си - най-вече майка ми. Познавам я добре и тя постоянно ще се притеснява - ще иска да остане с мен в болницата, ще си вземе отпуск, което звучи добре, но още на 2-рия ден щом ми се появят отоците ще стане страшно... с една дума ще ме смачка психически. Била съм вече в болница (здравословни причини) и съжалителния поглед, с който ме гледаше, не ми хареса

Последно редактирано от Emma123 : 10th September 2014 на 11:51
Отговори с цитат
  #1298  
Стар 10th September 2014, 14:19
Аватара на lolinka21
lolinka21 lolinka21 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2012
Мнения: 100
По подразбиране

Emma123 напълно нормално е да искаш да спестим това преживяване на майка си и на близките си. Моята майка е също толкова притеснителна и поради тази причина ме видя след операцията. Разбра естествено, но не ме попита директно. Решението си е твое и в конкретния момент ще имаш нужда от подкрепа, не от укор. Може да си вземеш за придружител някой, който ще ти помага, без да задава въпроси. Идеята за хотел след операцията също не е лоша в първата седмица. Всеки организъм реагира по различен начин, за това ти трябва да си прецениш.
Отговори с цитат
  #1299  
Стар 10th September 2014, 16:45
Emma123 Emma123 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: Пловдив
Мнения: 50
По подразбиране

Благодаря! И ти имаше ли проблем в ежедневните дейности първата седмица? Поставяне на лед например?
Отговори с цитат
  #1300  
Стар 10th September 2014, 17:47
Аватара на lolinka21
lolinka21 lolinka21 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2012
Мнения: 100
По подразбиране

Emma123 в болницата не съм си слагала лед- единствено у дома ползвах студени компреси. Първите дни бях отпаднала. Това е, не съм имала болки и повръщане.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:50.