IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 24th December 2010, 01:48
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Малчо, уважавам схващанията на веганите, но малко ме свущава това крайно захласване по модата анти-месо. Не е лошо за известно време да плечистим организма от токсини, но има моменти в които не бива да го щадим от животински протеини. Ако си в период на разблождане и искаш да родиш нормални и здрави дребосъчета- не се лишавай от мръвка.
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #72  
Стар 24th December 2010, 01:58
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Desiro Night
Малчо, уважавам схващанията на веганите, но малко ме свущава това крайно захласване по модата анти-месо. Не е лошо за известно време да плечистим организма от токсини, но има моменти в които не бива да го щадим от животински протеини. Ако си в период на разблождане и искаш да родиш нормални и здрави дребосъчета- не се лишавай от мръвка.
Не знам кви са схващанията на веганите но мен просто вкуса на месото не ме кефи но обичам риба.Вчера между другото гледах филм за свиневъдството в света и филма беше потресаващ!Нямате си и представа какви поражения нанася на природата!
Отделно че примерно в САЩ е позволено използването на антибиотици както и хормона на растежа...то човек като се замисли не че при зеленчуците няма нитрати и ГМО ама на ....
Отговори с цитат
  #73  
Стар 31st December 2010, 14:20
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

И аз не обичам месо, но не ям и риба от години. Дори когато не бях веган, ядох месо най много 1-2 пъти месечно и то защото родителите ми ме врънкаха да ям
Според мен най правилно е за закуска да се хапват плодове, на обяд зеленчуци + 1 филиика пълнозърнест черен хляб, малко ориз или 1-2 варени картофа, и за вечеря само зеленчуци. Това е най правилния вегански режим според мен.
Отговори с цитат
  #74  
Стар 31st December 2010, 14:29
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Отвреме навреме за обяд може да се яде боб, леща, грах. Поне аз ям само изброените храни и нищо друго, рядко си позволявам нещо сладко но съм решила след нова година да изключа сладкото от менюто си, и също алкохола.
Отговори с цитат
  #75  
Стар 1st February 2011, 11:36
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Не виждам нищо лошо в месото, въпреки че не съм месояден тип. Който не обича или който не му понася - да не яде, какво толкова. Всички познаваме живи и здрави вегетарианци, както и живи и здрави "месари". Просто не приемам постановки на въпроса като "здравословно е" или "полезно е" и следва предписание за единственото "полезно и здравословно". Няма единствено правилно и няма единствено здравословно. Ако си месояден, но решиш да спреш месото заради диета, рано или късно природата ти ще надделее. Обратното също е вярно. И аз дюканствах кажи-речи година, т. е. ядях месо и млечни, сега не мога да се наситя на салати и за месо се сещам само понякога. Не съм вегетарианка. Просто така се получава.
Отговори с цитат
  #76  
Стар 25th February 2011, 19:32
Аватара на teenbeen
teenbeen teenbeen не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 128
По подразбиране

Човек трябва да се храни със се с разнообразна, богата на хранителни вещества храна. Ако сте на ограничен режим на хранене, могат да се развият хранителни дефицити.
Отговори с цитат
  #77  
Стар 3rd March 2011, 22:12
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Не ям животински продукти и ми е много добре. Ако имах някакви хранителни дефицити, това щеше да си проличи, а аз вече толкова години съм веган и се чувствам много по-добре от преди.
Отговори с цитат
  #78  
Стар 4th March 2011, 02:03
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Всеки сам си преценява, има хора които не могат без месо а други могат да са само на растителна храна.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: СамозеленчуциЗаПротив
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:14.