IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 29th June 2009, 20:28
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране Възпалени яйчници

Имам възпаление на двата яйчника, вследствие преохлаждане... Ходих на лекар и сега пия антибиотик, вече 4ти ден, но нещо не ми минава, като че ли малко по-малко ме боли, но се притеснявам, дали действа антибиотика.. Знаете ли нещо, което долълнително се прави/приема, някакви витамини, примерно днес разбрах, че е полезно да се печеш на слънце, но пък е вредно да се топли по друг начин мястото - да се налагат топли компреси и т.н.
Иначе се чувствам добре, не ме боли много, ходя на фитнес, но ми забраниха долна част и корем да правя, само горна.
Въобще, пишете каквото се сетите по темата, някой препатил, за колко време минава, баба ми ми каза, че бавно и трудно минава, само с този антибиотик ще се мине ли и т.н. Малко ме притеснява и цената на антибиотика - 13 лв, струва ми се малко, незнам.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30th June 2009, 07:57
Аватара на Mycka
Mycka Mycka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Блондландия
Мнения: 2 353
По подразбиране

отиди и при друг лекар
аз лично като имах проблем миналата година и ходих при гинеколог,който е уж име в града-вика здрава си!а аз не се чувствах добре
ходих при друг (пак име) -изписа ми витамин Е да пия 3 месеца ,почивка и после пак 3 месеца
когато отидох след време при трети,той ми "заповяда" да си отворя прозореца и със засилка да изхвърля витамините,защото в моя случай няма да ми помогнат,а те се натрупват в черния дроб

та..всеки различно ми казва и различни лекарства изписва
ако не чувстваш промяна от антибиотиците отиди при друг лекар
__________________
"I'm not here for entertainment!You don't really wanna mess with me tonight ..."
Отговори с цитат
  #3  
Стар 30th June 2009, 10:22
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Това и ще направя в четвъртък ми свършва антиобиотика и ще отида, малко ми е конфузно, защото той ще ме пита, защо не съм отишла направо при него... Иначе днес като че ли съм по-добре.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st July 2009, 09:45
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

Ем Джи, консултирай се и с друг лекар. Друго, което се сещам, е да помолиш фармацевтът да ти даде антибиотик от същата група, но по-ново поколение. Той би трябвало да действа на абсолютно същите микроорганизми, като в същото време е по-пречистен и по-силен. Съветвам те докато пиеш антибиотика, да вземаш нещо и срещу гъбички, за да не се окажеш след лечението с друг проблем!

Иначе това за съжаление, ако не се излекува правилно и навреме, може да доведе до много кофти последици Но аз съм сигурна, че скоро ще се оправиш и всичко ще е на шест!!!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 25th July 2009, 14:19
Аватара на Monique
Monique Monique не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 769
Изпратете съобщение чрез ICQ до Monique Изпратете съобщение чрез MSN до Monique
По подразбиране

каква е болката?като при цикъл ли ? боли ли те ниско долу корема в средата?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 30th July 2009, 09:13
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Мацки, аз не ви разказах за перипетиите...
Моник, вече никъде не ме боли, поне засега
Та отидох на контролния все пак при същата лекарка, която започна лечението.. и знаете ли, какво установи? Имала съм остър АПАНДИСИТ! Не , там където съм усещала болката не било вече яйник, а апендикса. Така че хукнах по хирурзи 2 дена, при което те естествено ми казаха, че няма такова нещо. Отидох си при моя гинеколог, той ми каза, че не са се оправили яйчниците и ми изписа един доста силен антибиотик. Изпих го и съм ОК сега.. Но през какъв кошмар минах, не е истина. Цял ден висях пред отделението, където ми правиха първата операция, страшно се депресирах
Но вече мина де... Сега се готвя за август месец - плаж, купони, концерти и тн.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 30th July 2009, 19:23
Асен Асен не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Карлово
Мнения: 21
По подразбиране

Ем Джи, когато следващият път имаш възпаление на яйчниците пак иди на лекар и пак пий антибиотик след антибиотик. И пак ще се оправиш. Но тази химия НЕ ЛЕКУВА!!! Ако искаш да се излекуваш потърси някой, който владее СУ ДЖОК и ТЕС. Тази комбинация е ВЪЛШЕБНА! Отличния ти профил видях, че сме много далеч един от друг, иначе на драго сърце бих ти помогнал. Не пий повече химия. Поздрави.
__________________
Желая Ви ЛЮБОВ И СВЕТЛИНА !!!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 31st July 2009, 08:42
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Може ли само кодеинче?

Съжалявам, но не вярвам, че ако ти (недай си Боже) се разболееш от сериозна болест, ще разчиташ на това лечение и няма да изпиеш всички хапове и лайна, които ще ти изпишат.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 31st July 2009, 21:39
Асен Асен не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Карлово
Мнения: 21
По подразбиране

Ем Джи пий каквото и колкото искаш. Аз само ти казвам, че има и други начини на лечение. Ако не ми вярваш ще ти дам адреса ми в скайпа и ще ти покажа какво и как да направиш върху ръката си следващия път. Просто ще сложиш 2 зърна черен пипер на определени точки и ще видиш какво ще стане. Решението е твое. Може да се обадиш за всякакъв проблем. А между другото нито аз, нито семейството ми, нито родителите ми /на 73 и 66 год./, нито приятелите ми, нито пациентите ми пият каквато и да е химия. Бъди здрава.
__________________
Желая Ви ЛЮБОВ И СВЕТЛИНА !!!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 31st July 2009, 21:41
sladkatony sladkatony не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: под щастлива звезда
Мнения: 2 495
Изпратете съобщение чрез ICQ до sladkatony
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Асен
А между другото нито аз, нито семейството ми, нито родителите ми /на 73 и 66 год./, нито приятелите ми, нито пациентите ми пият каквато и да е химия. Бъди здрава.
... и твърде вероятно ще живеете вечно
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Възпаленияйчници
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:51.