IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th January 2011, 23:32
Rusalka Rusalka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 1 900
По подразбиране Лекият сън и шумовете

Синът ми е на 3м. и съм се видяла в ужас с лекият му сън. При най-малкият шум се стряска и започва да реве толкова силно, че след това ми е трудно да го успокоя. Гледам постоянно да има пуснато радио или музика в стаята в която спи. Интересното е, че те не му пречат, но шум от затваряне/отваряне на шкаф, врата, кихане го стряскат. Днес например не бях пуснала нищо, беше тихо в стаята, спеше си спокойно и без да искам изпуснах един химикал на паркета и от този лек шум се стресна и се разплака със сълзи, така 5 мин. докато успея да го успокоя.
Кажете вие имате ли подобен проблем и как се справяте с него? Не искам да свиква така, защото и за него и за мен не е добре. Не си е работа постоянно да ходиш на пръсти и да те е страх да тракнеш, кихнеш, да се изкашляш дори, че виж можеш да го събудиш.
__________________
www.DobraOferta.com
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th January 2011, 08:19
January January не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 10
По подразбиране

Русалке, забелязваш ли да се поти бебето ти с едни ситни капчици по слепоочията?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th January 2011, 09:52
January January не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 10
По подразбиране

Ако имате и двата симптома, попитай ДжиПи-то ти дали детето няма рахит. Форумите не дават диагноза, а лекарите, затова си питай лекаря.

Тук, назад из темите, има писано за рахита и лечението му - с витамин Д (вигантол).
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th January 2011, 16:24
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Русалка,честито за бебчето Да ти е живо и здраво!

Относно шума- моите хлапета ги бях свикнала на тишина и беше голям проблем.Всяко скърцане на врата,кихане или нещо подобно ги будеше.И сега са така.Започни да пускаш лека музика и не стъпвай на пръсти в стаята,така лека полека ще се приучи.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th January 2011, 16:48
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от January
Ако имате и двата симптома, попитай ДжиПи-то ти дали детето няма рахит. Форумите не дават диагноза, а лекарите, затова си питай лекаря.

Тук, назад из темите, има писано за рахита и лечението му - с витамин Д (вигантол).
Како е общото на рахита и бебто да се буди от шум
Русалка и от мен честито
Да ви е жив и здрав малкия сладур .
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th January 2011, 18:28
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Безпричинното стряскане и лекият и неспокоен сън са един от симптомите на рахита.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 27th January 2011, 18:54
Rusalka Rusalka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 1 900
По подразбиране

Apo, не се поти, няма капчици пот по слепоочията. Поти се вечер съм го завила малко повече, но то това е нормално и само по гръбчето.
Babri, Thomi мерси
__________________
www.DobraOferta.com
Отговори с цитат
  #8  
Стар 27th January 2011, 22:23
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Възможно е просто вече да минавате на различна фаза Елла спеше като пън само първия месец, от там нататък.... чудесия не само, че спи много леко, ами и въобще не спи Има разни хомеопатични неща за нарушения на съня и макар на толкова малки да не се дават, ние по препопъка започнахме да даваме малка доза... поразпитай педиатъра, макар че при нас беше много екстремно положението... всъщност обаче мисля, че просто такова дете ви се е паднало... дупе да ви е яко съдейки от нашия опит, до няколко месеца е неизбежно- или бебето, или вие- все някой ще трябва да почне да взема успокоителни
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27th January 2011, 23:17
Rusalka Rusalka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 1 900
По подразбиране

Същата работа е и при нас. Всъщност, той е на етапи. Има дни, в които спи по цял ден и се събужда само за хранене, има и такива в които заспива, а след 20мин. вече се кокори.
Иначе от самото изписване му даваме витамини - D, A и C комбинирани.
Не знам, какво ще правим с този сън, сега е проблем, а след месец-два, когато започнат зъбите не ми се мисли. Май-май ще трябва да питам за успокоителни, но за мен.
__________________
www.DobraOferta.com
Отговори с цитат
  #10  
Стар 27th January 2011, 23:32
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Безпричинното стряскане и лекият и неспокоен сън са един от симптомите на рахита.
Леле ,това за първи път го чувам или е нещо съвсем ново .
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лекиятсъншумовете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:04.