IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th March 2009, 23:17
theknight theknight не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 5
По подразбиране Какво мислите за моят начин на плюскане?

Здравейте, преди да започна да изреждам колко грама и какво само да обесня как стоят нещата при мен.
В момента съм на 21 и до преди има няма 3 години бях с тегло.. малко не е за казване, но айде от мен да мине.. та бях почти 120кг, а аз не съм от най високите (173-5см).. След като реших, че няма смисъл да си съсипвам животеца повече си стъпих на краката и реших да се захвана сериозно със сваляне на килограми. Няма да изпадам в подробности през какво съм минал до тук( сваляне, качване и тн). Добре, че бяха планините и редовният джогинг та сега съм 80 кг. За тези три години научих всичките калории на почти всеки продукт.
Сега се опитвам да махна тези последни 10кг. От три години почти не ям хляб. За сладко като шоколад и тн рядко ми се отваря апетит. Пристрастен съм към Жилибоните (купувам си 2 пъти на седмица по 1 пакетче по 50гр и киселото мляко (2 кофички на ден по 0.1% най малко). Във момент се храня така:

към 11-12 часа 1 кофичка кисело мляко (не обичам да закусвам по рано, а пък и като се има на предвид, че съм студент и не ставам по рано)

към 5-6 след като свърша със тренировките, които се състоят от джогинг поне 8км, лицеви опори, коремни и тн. Си правя салата от 3 домата половин до цяла краставица, половин глава лук, до 100гр сирене или 200гр обезмаслена извара и някакво месо (или риба в консерва или пушено пилешко до 150гр) и малко сол и като за десерт или пакетчето жилибон, ако има или кисело мляко. Най хубаво е жилибони във кисело мляко ммм.
Ако не се сещате какво е жилибон ето един линк за разясняване на ситуацията
http://www.dw-world.de/image/0,,449150_1,00.jpg

Ако ми се дояде след това ям кисело мляко (0.1%)

По принцип 1-2 пъти в седмицата хапвам и малко готвено, пилешка супа и нещо друго.

Кажете какво мислите. Знам, че сигурно не е най здравословната диета, но на мен ми харесва и се чуствам прекрасно. Чакам коментари и благодаря предварително.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th March 2009, 15:39
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

На мен лично ми се вижда прекалено малко. Значи аз съм момиче. Почти никаква физическа дейност не извършвам освен ходене по малко пеша и гимнастика 15 мин. Тежа 56кг. и бих била адски гладна, ако ядях, колкото теб.
Първо закусвай! ТАка активираш метаболизма си.
Задължително е обяд и вечеря. Повъзможнос протеини и салати. Плодовете в първата част на деня.
Няма нужда да измъчваш толкова организма си. Честото хранене по малко активира метаболизма.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th March 2009, 19:18
theknight theknight не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 5
По подразбиране Re

Благодаря за мнението goldish. Аз по принцип не се чуствам гладен, но си мисля, че май трябва да добавя малко плодове и може би мюсли към закуската. До колкото знам мюслите са полезни в по ограничени количества. А вечерята без проблеми мога да я изпусна, така и така не се чуствам гладен.
Благодаря отново.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th March 2009, 19:50
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

theknight, беше ми неудобно да си призная, но и аз ям два пъти повече от теб.
Особено при мъжете недостатъчният прием на храна се отразява много неестетично на тялото.

А за желираните бонбони си знаеш - разбирам, че са ти слабост, но ако все пак намериш начин да ги изключиш или поне да не хапваш от тях толкова често, би било супер.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th March 2009, 21:20
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Отслабваш с глад и не кой знае какъв спорт - ще се отпуснеш като пихтия и кожата ти ще увисне. Джогингът ти е помогнал да свалиш, но няма да ти помогне да се оформиш. Джелибон няма да са ти проблем при активни тренировки, даже напротив, ще са ти нужни въглехидрати!
Прочети темите за фитнес и правилно хранене. Има и други, специализирани форуми. Защо да не превърнеш оставащите 10кг в мускулна маса???!!! Да изваеш стегнато и хармонично тяло...
Сега като се змаисля желаните от теб 70кг при ръст 173-5 са супер малко за мъж със здрава физика
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th March 2009, 21:23
tartcitrus tartcitrus не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 47
По подразбиране

Аз мисля че въпроса не е в изпускането. Колкото и да не ти се вярва ако гладуваш това няма да се отрази добре нито на теб, нито на теглото ти. Щом тренираш от толкова време вероятно знаеш това. Трябва да мислиш по-нагъсто. Яж поне 5 пъти на ден, няма значение че не си гладен. Закусвай, обядвай и вечеряй, а другите 2 междинни хранения ги запълвай с някой плод или ядки. Ако ядеш на често и по-малко е по-добре, отколкото да гладуваш. Не всичко опира до калории, важното е здравословното хранене, чрез което организмът ще си набави всички необходими вещества, за да можеш да имаш енергията, да се чувстваш прекрасно. По-добре да приемеш повече калории и да си се хранил, както трябва, отколкото да изкараш целия ден на една салата и парче месо.
Пий повече вода, поне по 2 литра на ден, всъщност даже водата дава чувство за ситост за много малко време, но все пак го има.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th March 2009, 22:05
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Този жилибон сякаш ти е фикс идеята на живота, вярно че са вкусни ама... Чак и снимка си дал ; ) Което ме подсети, че имам 2 пакетчета в джоба.

Почни да закусваш, какво като си студент - яж 1 яйце, малко сирене половин филийка хляб, идеално е. В 9-10 яж ябълка, в 12-13 си яж млякото, в 15 пак яж ябълка, в 5-6 си яж вечерята без жилибони на края и без кисело мляко на края. Избери - месото с останалите там работи или кофичка кисело мляко, но не и 2-те. Натам вече пий вода до вечерта, можеш да изпиеш поне още 1 литър, докато си легнеш, но изчакай първо да усвоиш част от храната, поне 1 час. Същото важи и за водата през деня, пий вода между храненията, а не по време.

Няма значение дали се чувстваш гладен, трябва да имаш хранене в 18 часа, в противен случай нищо положително няма да постигнеш.

Това са отговорите, колкото се отнася до въпроса със свалянето на още 10 кг, като считаме, че тичаш всеки ден. Първо се правят силовите упражнения и коремните преси, после се тича. И вкарай марули в салатата си, направи доматите 2. Изчаквай по 30-60 минути след тренировка, преди да ядеш.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14th March 2009, 22:07
theknight theknight не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 5
По подразбиране Re

Благодаря за всички мнения до сега.
Но аз не мога да кажа, че гладувам дори напротив. Знам, че правя голяма грешка, че не ям сутрин и това ще се поправи. Забравих да спомена, че 2литра вода поне пия всеки ден. Бягам всеки ден поне по 8км без спиране, като във момента пак влизам във форма след зимата и това ще се вдигне до 10-11. И си правя упражненията след тичането. А също и със скално катерене се занимавам, но рядко в момента. Не мисля, че това е малка тренировка. Малко не разбирам какъв е смисълът да ям когато не ми се яде. Мисля, че това доведе до качването на 120кг в началото.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14th March 2009, 22:08
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Прочети поста над твоя, а щом мислиш така - ОК, какво правиш тук? ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #10  
Стар 14th March 2009, 22:57
theknight theknight не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 5
По подразбиране Re

Благодаря за съветите ivanin. Виж аз не пиша тук, защото имам голям проблем, просто до сега със никой не съм говорил как и какво ям как тренирам и тн. И ми беше интересно, а пък съм и сигурен че ще науча повече от вас. През тези миналите години аз сам съм си чел работи от интернет и не съм питал никой.
А иначе за жилибоните, просто ме кефят. Да кажем, че ако трябва да избирам между жилибони и шоколад, ще избера жилибон хаха
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Каквомислитезамоятначиннаплюскане
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:20.