IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th April 2012, 12:06
rusalka9 rusalka9 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2012
Мнения: 51
Smile Абдоминопластика и диастаза!

Здравейте!
Разглеждам и чета форума от около седмица.На 32г. и съм преминала през две раждания със секцио,при което след втората бременност ми се разшери в повече кожата на корема,не съм пълна в момента 54-55кг.Коремчето не ми е голямо,но кожата е леко сбръчката и пъпа ми стои малко по-надолу от нормалното.Имам и диастаза-разделение на предните коремни мускули следствие на бременностите.Това е голям проблем за мен,защото като си отпусна корема и се опитам да дишам чувствам болка.
Нямам представа кой лекар е добър,кой не.Както съм срещала лоши отзиви за даден пластичен хирург,така и добри и не знам към кой да се насоча.Разглеждах и сайтовете на няколко клиники,но цената варира за тази операция,например при д-р Енчев са позавишени цените.В Александовска болница са най-приемливи,но не знам колко са добри докторите там.
Бях изпратила виртуално запитване със снимки към д-р Емил Георгиев и ми върнаха отговора:
Zdraweyte,

zenata na korekziata na koremcheto za da stane gladko, plosko i
elegantno e 4000lv. Ste naprawim leka liposukzia w gornata i dolnata
chast za da go wtalim dopylnitelno, sled koeto prawim abdominoplastika i
stqgane na koremnite muskuli. Goliama chast ot kojata sys striite ste
byde otstranena. Operaziata ste trae okolo 3h, pylna upoika, edna vecher
ostawane pri nas. Ste imate stegnato belio za sledoperatiwnia period.
Konzi i prewryzki se mahat na okolo 12-14 den.

Kogato imate jelanie i gotownost - molq anagajirayte den i chas za
lichna sresta i podrobna konsultazia.

Останах малко измумена,защото не съм ги питала за липосукция,аз нямам нужда от това,та аз едва тежа 54-55кг. при височина 1,64м.Дадоха ми цена от 4000лв,а се питам без липосукцията колко би била цената?В моя случай корекцията при абдоминопластиката няма да е голяма.
Вие кой бихте ми препоръчали?Какво бихте ме посъветвали?Какво се изпитва след операцията,боли ли много,колкото при секцио или повече?Каквото и да споделите с мен ще е от полза!Моля,пишете ми!
Писах и в бг-мама,но почти никой не ми отговори,толкова ли няма преминали през това момичета и жени....!
Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th April 2012, 12:30
qna_T qna_T не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 141
По подразбиране

Първо погледни и в сайта на Илю Стоянов. Той прави нещо като мини абдоминопластика. Второ цените в сайта на Александровска болница са само за самата операция, без избор на екип и тн. Моят съвет е да си набележиш няколко хирурга и да отидеш на консултации. Така ще имаш по-ясна представа от какво точно се нуждаеш и колко ще ти струва.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 6th April 2012, 12:39
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

В допълнение на поста на Яна ще кажа, че енчев и емил георгиев са последните, за които изобщо бих си помислила дори за консултация.

По повод на липосукцията. Най-добрите резултати след липо са точно при слаби жени, така че това че си слаба не означава, че нямаш нужда от липосукция. Напротив при пълни хора липосукцията няма желания ефект.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 6th April 2012, 15:17
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Аз бих препоръчала преди да се подложиш на абдоминпластика, да разпиташ дали няма да ти се получи с липосукция+трениране на коремни мускули. Не знам за случай, в който е толкова увредена коремната стена, за да не се повлияе от тренировки. Може би излишъка от кожа е проблема, ох не знам, консултирай се с доста специалисти..

На мен (и това е лично мнение) са ми изключително грозни белезите, които оставят след абдоминопластика. Чукам на дърво никога да не ми се налага. Освен това корема и пъпа стоят много неестествено опнати.

Имай предвид, че е тежка операция. Помисли си много добре при кой ще се правиш. Емил Георгиев го забрави! Тука много хора пропищяха от него. Изобщо хирург, който ти отговаря на маймуница и ти лепва цена и продцедурки без да те е виждал...
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 6th April 2012, 18:32
rusalka9 rusalka9 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2012
Мнения: 51
По подразбиране

Първо,да благодаря на включилите се! Днес следобед разглеждах обстойно сайта на Ильо Стоянов и харесах страницата му във Фейсбук.Преди това съм чувала добри отзиви за него и след Фейсбука бях още повече впечатлена.Четох и за новия метод на миниабдоминопластиката,ко то той прави.Знаете ли колко струва:3300 евро,което в сравнение с други миниабдоминопластики е двойна цената,иначе при този метод почти няма белези и възстановителния период е по-малък.
Коремните мускули няма как да се възстановят с упражнения.В корема ми има една дупка и всички органи са се свлякли в малкия таз.Това може да се оправи оперативно само.Когато се опитвам да дишам с корем е невъзможно,просто не мога да си издуя корема,за да си поема въздух,мускулите ги няма,за да помогнат за това и чувствам болка,която се усеща чак и по гръбнака ми.Ужасно е!Така съм още след първата бременност,още от преди 10г.Кожата на корема ми има нужда от малка корекция и се питам дали и при по-сложните случаи вземат еднаква сума.
Съпруга ми не е съгласен с операцията,защото е тежка,но аз съм навита,ако можех при д-рИльо Стоянов ,но сумата му е по-висока.Обаче разбрах,че за приятелите му от Фейбука правел някакви отстъпки.
Не мисля,че ще боли повече от секциото.При секциото също се разрязва корема,матката,при някои случаи бутват и мускулите,същото доло горе е и при абдоминопластиката.В смисъл си мисля,че болката няма как да е по-голяма от секциото.........надявам се....
Отговори с цитат
  #6  
Стар 6th April 2012, 23:24
rusalka9 rusalka9 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2012
Мнения: 51
По подразбиране

Като гледам цените на Александровска,дори с избор на екип е по-ниска цената.От Алексанровска кой доктор бихте препоръчали?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 7th April 2012, 09:22
MynS MynS не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 14
По подразбиране

Точно на Стоянов по снимки абдоминопластиките въобще не ми харесват. А и цените му са прекалено високи.
Ако се вярва на снимки най-добри резултати категорично има Заякова, на сайта може да ги видиш. По спомени при нея излиза 5000лв но там ми се струва, че има сериозни манипулации на снимките.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 7th April 2012, 12:19
стефани стефани не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2011
Мнения: 5
По подразбиране

Аз съм минала през тази операция и да кажа, че няма нищо общо със секциото. Боли много повече, възстановяваш се по-трудно и е по-сложна и по-дълга операция. Моята диастаза беше над 10 см, при тегло от 54 кг. Бях като бременна. Това е диастаза, която категорично не може да се оправи с упражнения. И при по-слабите хора личи много повече. Питай каквото конкретно те интересува, ще се радвам да ти отговоря.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 7th April 2012, 13:06
rusalka9 rusalka9 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2012
Мнения: 51
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от стефани Виж мнението
Аз съм минала през тази операция и да кажа, че няма нищо общо със секциото. Боли много повече, възстановяваш се по-трудно и е по-сложна и по-дълга операция. Моята диастаза беше над 10 см, при тегло от 54 кг. Бях като бременна. Това е диастаза, която категорично не може да се оправи с упражнения. И при по-слабите хора личи много повече. Питай каквото конкретно те интересува, ще се радвам да ти отговоря.
Стефани,ти при кого си прави операцията,кога и колко ти струваше?Определено при мен ще е проблема с парите,защото не са малко,а и трябва да се преборя с мнението на съпруга ми,понеже е против.По-скоро трябва да го убедя,че е за мое добро.
Стефани,преди да направиш тази операция ходи ли на консултации и прегледи при обикновен хирург или направо при пластичния?След операцията колко време си стоеше вкъщи преди да тръгнеш на работа?Моята работа не е много тежка,мога да стоя седнала,но понякога изисква да се навеждам,да клякам,ставам,да премествам предмети.Кое по-точно боли,зашитите мускули или външния белег на пришитата и изрязана кожа?Притесняваме,че се стои само 24ч. в болницата,а нали има и дренажи,къде отива после пациента.Аз например съм от В.Търново и едва ли ще тръгна след тази тежка операция да се пътувам по няколко пъти от София до Търново,докато махнат конците и превръзките.
Ако искаш ми пишина лични,ако искаш в темата.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 7th April 2012, 21:08
стефани стефани не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2011
Мнения: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rosinauzunova Виж мнението
Стефани,ти при кого си прави операцията,кога и колко ти струваше?Определено при мен ще е проблема с парите,защото не са малко,а и трябва да се преборя с мнението на съпруга ми,понеже е против.По-скоро трябва да го убедя,че е за мое добро.
Стефани,преди да направиш тази операция ходи ли на консултации и прегледи при обикновен хирург или направо при пластичния?След операцията колко време си стоеше вкъщи преди да тръгнеш на работа?Моята работа не е много тежка,мога да стоя седнала,но понякога изисква да се навеждам,да клякам,ставам,да премествам предмети.Кое по-точно боли,зашитите мускули или външния белег на пришитата и изрязана кожа?Притесняваме,че се стои само 24ч. в болницата,а нали има и дренажи,къде отива после пациента.Аз например съм от В.Търново и едва ли ще тръгна след тази тежка операция да се пътувам по няколко пъти от София до Търново,докато махнат конците и превръзките.
Ако искаш ми пишина лични,ако искаш в темата.
Правих операцията в Плевен, при д-р Ивайло Рачев преди 6 месеца, струва 3500 лв.
Аз заради двете бременности имах и пъпна херния, която знаех, че трябва да оперирам. И тъй като така или иначе щях да си оперирам корема, реших и да оправя диастазата и разтеглената кожа.
Операцията е сложна, дори много сложна, не гледай какво пише в сайтовете на различните лекари, там го описват като нещо леко и безобидно, но далеч не е така (без да се плашиш, разбира се). Моята операция траеше 3 часа и половина. В клиниката стоях 1 нощ. После се прибрах заедно с дренажите, с които бях 4 дена. Аз можех да клякам свободно 3 седмици след операцията, а да ходя нормално - 1 месец.
Боли всичко. В сайтовете пише, че зашиват мускулите, изрязват кожата - и готово. Но! Има множество вътрешни шевове, някои от които остават завинаги и не се резорбират, силно опъната кожа, заради която не бива да се изправяш, метални скоби, с които затварят раната.
Този лекар ходи и на консултации в Търново, а и Плевен ти е близо, но решението при кого да се оперираш е твое.
Ако нещо друго те интересува, питай.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Абдоминопластикадиастаза
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:41.