IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 27th November 2007, 19:42
Аватара на либенлюбо
либенлюбо либенлюбо не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 52
По подразбиране Плачевното състояние на пластичната хирургия

Искам да отворя дума тук за некадърността на пластичните и естетични хирурзи в България, а и въобще за плачевното състояние на пластичната хирургия. Тъй като искам тук да се наблегне само на негативните страни в тази област се надявам самите хирурзи, ако искат да се хвалят от името на трети лица да не го правят тук, а да си намерят друг форум за това.
За да зачекна темата ще коментирам на първо време наглоста и безочието. В това отношение особенно неприятно ми е впечатлението от Скерлев. С това впечатление останах след разговора, който проведох с него. Показателно за наглостта и самочувствието му е и факта, че този човек например иска повече пари за консултация от повечето си колеги. Това показва, че този човек се смята за по кадърен от колегите си и смята, че времето му е по ценно от това на който и да е друг простосмъртен. А на тези консултации човек не научава нищо, което да не може да научи безплатно и от някъде другаде (интернет например), с изключние на това колко ще му струва дадена процедура лично на него. Фактически се плаща на хирурга за извършването на една проста бакалска сметка. Докато хирурзите продължават тази вредна практика да се хранят от прегледи няма да имат стимул за развитие като професионалисти. Предлагам на хора като Скерлев и компания всеки да им иска пари по всякакви поводи и по всяко време. Примерно да им се искат пари в магазина като питат за цената, качеството и т.н. на дадена стока, в банката когато поискат информация за условията за кредитиране и т.н., дори когато питат колко е часът да им се взема такса.
От опит знам, че хората прогресират по два начина: с наглост и безочие (като Скерлев) или със способности и качества. За съжаление първите са повече. Да се надяваме, че това ще се промени, защото има не една или две жертви на самонадеяността, некадърността и самочувствието без покритие на хирурзите.
Има и нещо друго. Повечето пластични хирурзи са с не един козметичен дефект. Имат бръчки, лоши зъби, оплешивяване в една или друга степен и какво ли не още. Защо първо не си оправят собствените проблеми, а след това проблемите на другите. Да го направят, ако не от суета то поне заради рекламата. Може ли човек да се довери на плешив доктор или на такъв с рядка коса, че ще му присади безпроблемно коса например? Има нещо гнило в пластичните хирурзи.
  #2  
Стар 27th November 2007, 20:40
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране Re: Плачевното състояние на пластичната хирургия

Цитирай:
Първоначално написано от либенлюбо
Има и нещо друго. Повечето пластични хирурзи са с не един козметичен дефект. Имат бръчки, лоши зъби, оплешивяване в една или друга степен и какво ли не още. Защо първо не си оправят собствените проблеми, а след това проблемите на другите. Да го направят, ако не от суета то поне заради рекламата. Може ли човек да се довери на плешив доктор или на такъв с рядка коса, че ще му присади безпроблемно коса например? Има нещо гнило в пластичните хирурзи.
Просто не ги притеснява и се приемат каквито са.
Или нямат доверие на колегите

P.S. Жените-пластични обаче изглеждат доста добре.
  #3  
Стар 27th November 2007, 22:55
лилия лилия не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 93
По подразбиране

Естествено, че трябва да си платиш


Ти ще работиш ли без пари? . Толкова народ само като чуе безплатно и се юрва. Кога ще оперират тези хора? То няма да им остане време от консултации.

А пък и се предполага, че ако имам 5000 лв. за цици, ще дам 30-40 за преглед. Пластичната хирургия не е за социално слаби хора, все пак.

И нещо, в което се уверих в личен опит - Времето е пари! Поне моят живот се стипа по този начин. А цените всеки има право да си ги определя както си иска. Като не ти харесва - не ходиш!

Никой не ти е длъжен да ти обръща внимание без пари
  #4  
Стар 28th November 2007, 09:09
stilna_mlada stilna_mlada не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 149
По подразбиране

Скъпи Любенлюбо,
Според мен не си формулирал правилно заглавието не темата- ти не говориш за пластичната хирургия, а за това колко пари ти е взел Скерлев. И не можеш да твърдиш, че пластичната хирургия в България е в плачевно състояние, без де прилагаш никакви факти. Форумът е пълен с ощастливени от българската пластична хирургия хора! Затова да си имаме уважението!
  #5  
Стар 28th November 2007, 10:20
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Подкрепям момичетата! Мисля,че заглавието на темата трябва да бъде"Възмущавам се от цените при д-р Сердев",а не за некадърни пластични хирурзи.Навсякъде се плаща,а цените в България не само за консултации,а и за операции,са в пъти по-ниски от тези в Европа.Аз спокойно твърдя от личен опит,че имаме качествени пластични хирурзи с опит и квалификациия.

И какво те учудва цената за консултация от 30лв? При други лекари е даже и повече.И надали можеш да събереш цялата информация само от Интернет.То в такъв случай сами щяхме да си поставяме диагнози и хоп направо на операция.

Все пак докторите учат по 6 години и още няколко специализират.Хайде да не им отнемаме правото честно да си изкарват парите.
  #6  
Стар 28th November 2007, 13:59
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Подкрепям Бабри и Лилия - всеки сам формира цените си, както и всеки сам решава за себе си дали го устройват. Навсякъде се плаща... Това не е личния ти лекар все пак...
  #7  
Стар 28th November 2007, 14:40
blanco y negro blanco y negro не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: испания
Мнения: 1 048
По подразбиране

Цитирай:
Все пак докторите учат по 6 години и още няколко специализират.Хайде да не им отнемаме правото честно да си изкарват парите.
Та щях да добавя за отговорността която поемат да не е малко?
  #8  
Стар 28th November 2007, 17:38
Аватара на joliy
joliy joliy не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 1 230
По подразбиране

Абсолютно съм съгласна с вас момичета - знанията, опитът и отговорността, коята поемат нашите хирурзи си имат своята цена и тя е напълно оправдана.
Но тъй като тук конкретно говорим за консултациите и това, което плащаме за тях, не мога да не споделя с вас колко приятно изненадана бях, когато след час и половина консултация при моя хирург, попитахме колко дължим (ходих с майка ми, а тя е лекар), той ни каза "От колеги пари не взимам. Имам си принципи." И въпреки че настоявахме не взе парите. Наистина много голямо впечатление ми направи това отношение.
__________________
“Може би любовта е онзи процес, с който внимателно те връщам към самия теб. Не към онзи човек, който искам да бъдеш, а към човека, който си”
  #9  
Стар 28th November 2007, 19:46
Аватара на либенлюбо
либенлюбо либенлюбо не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 52
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от stilna_mlada
Скъпи Любенлюбо,
Според мен не си формулирал правилно заглавието не темата- ти не говориш за пластичната хирургия, а за това колко пари ти е взел Скерлев. И не можеш да твърдиш, че пластичната хирургия в България е в плачевно състояние, без де прилагаш никакви факти. Форумът е пълен с ощастливени от българската пластична хирургия хора! Затова да си имаме уважението!
Аз лично не познавам такива щастливи хора, пък и както помолих, нека хвалбите да оставим на друг форум. За мен вида на хирурзите е достатъчен факт за тяхната професионална немощ. Ако искат хората да им имат повече доверие, трябва първо да си оправят собствената фасада. Колкото до Скерлев, не съм си правил преглед при него, нито съм му плащал нещо. Някой беше споменал за отговорността на хирурзите, а да знае за осъден хирург от недоволен клиент. Аз знам дори за случай на смърт в медицината, при който на хирурга му се е разминавало. Просто в областта на медицината, трудно може да се докаже вината на лекаря. И стига с тези цици, моля. Това ли е всичко, което могат хирурзите? Да направят някакви, макар и големи, но все пак неестествено стоящи балкони?
От естествената красота по-добра няма.
Най-успешна е тази пластична операция, при която след намесата на пластичният хирург не настъпва никаква промяна.
  #10  
Стар 28th November 2007, 19:51
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от либенлюбо
Просто в областта на медицината, трудно може да се докаже вината на лекаря. И стига с тези цици, моля. Това ли е всичко, което могат хирурзите? Да направят някакви, макар и големи, но все пак неестествено стоящи балкони?
От естествената красота по-добра няма.
Най-успешна е тази пластична операция, при която след намесата на пластичният хирург не настъпва никаква промяна.
Щом си за естествената красота - нямаш място в този форум, мисля. Ако принципно ти се възмущава на глас от лекари и тарифи - пусни си тема в "общи приказки" да си коментираш на воля.
И още нещо... в този форум ощастливените не се хвалят само с цици, има и други неща, с които човек може да се похвали, но не на някой консервативен и краен човек като теб.
Затворена тема

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Плачевнотосъстояниенапластичнатахирургия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:14.