IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 29th March 2010, 21:34
Cake--bars Cake--bars не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 1
По подразбиране Замайване

Здравейте. Проблемът ми се изразява в това, че повече от 5 години страдам от "замайване", което е на определени периоди. Същото се изразява в следното: При вървене по улица (особено пък ако е широка), видимо залитам леко, чувствам много неприятна неустойчивост, и усещам как едва ли не ще падна всеки момент. В началото не му обръщах внимание, но с времето ставаше все по-неприятно. Влияеше се и ако погледна по-рязко настрани или пък надалеч и после веднага наблизо. Веднага заподозрях очите. Реших, че явно при тях е проблемът, мислейки си, че не фокусират добре. Скоро обаче бях на очен лекар, който ми направи щателен преглед (видя дори и очните дъна) и констатира, че нямам абсолютно никакви проблеми, още по-малко пък нужда от очила.
Много съм уплашен и объркан. Миналата седмица получих нещо като пристъп, докато бях в кафето, при което едвам се прибрах до вкъщи. Чувствах внушително замайване, световъртеж, гадене, шум в ушите, болка в тила. Един приятел ме подпираше през цялото време, за да мога да вървя. Сега се появи и друг проблем - след въпросната случка в кафето се уплаших и сега щом ми се завърти свят, вследствие на уплахата (да не се повтори това от кафето или пък да не падна както си вървя и да се изложа) вдигам и кръвното, което също помага за замайването. Него обаче вече го контролирам успешно с лекарства и си стои в нормалните граници. Не знам какво да правя и какви мерки да предприема, но усещането е много неприятно и не знам на какво се дължи.
От доста време не бях получавал замайвания, чак се чудих, че толкова дълго време ме бяха забравили. Причината за последния пристъп я отдавам на това, че претоварвах 2-3 седмици системно очите си. Оттогава започна замайването. Но пък проблемът не е в тях - очният лекар също го потвърди, а и аз забелязах, че видях и най-ситните буквички на таблото при прегледа.
През последните 2 месеца имах периоди със значително нервно напрежение. Възможно ли е това да е повлияло по някакъв начин, въпреки че 1-2 седмици преди пристъпа и новата вълна, се чувствах перфектно и много спокоен. Скоро си правих и изследвания - отново всичко беше нормално. Моля за съвети, мнения и насоки. Не мога да живея пълноценно по този начин
Отговори с цитат
  #2  
Стар 30th March 2010, 23:53
Аватара на Eveto
Eveto Eveto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2009
Град: София
Мнения: 82
Изпратете съобщение чрез ICQ до Eveto
По подразбиране

Всичко,което си изредил си е типично за едно ниско кръвно,повечето го имаме,не е лесно,но се примирява човек с тва и тва си е... Опитай със повече шоколади,количка,айряни,те ности,вдигат малко кръвното,ако кръвното ти е нормално и имаш такива проблеми,вече е нещо по сериозно

но ако ти е никсо,само може да се радваш,чв нямаш проблем с високото,което вече е страшно
Отговори с цитат
  #3  
Стар 2nd April 2010, 08:54
livorno livorno не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Варна
Мнения: 13
По подразбиране замайване

Причините поради които може да имате това замайване са много и най-разнообразни. За тях можете да прочетете в Интернет. Напълно е възможно е проблемът ви да е породен от голямото нервно напрежение на което сте бил подложен.Много добро решение за вас е да се опитате да намалите нивото на стреса и да не мислите непременно кога отново ще се появи следващия пристъп. Отделете време за четене на книги за ефекта от положителното мислене. Например "Методът Силва " на Хосе Силва, Силата на положителното мислене на д-р Нормън Винсънт Пийл и др.Опитайте се да си почивате повече, да бъдете на чист въздух сред природата,да спортувате, а не в кафенетата, където въздухът е отровен от тютюневите изпарения.Здравословният начин на живот и пълноценното хранене също са от изключително значение.Мога да ви предоставя материали,които според мен ще ви бъдат от голяма полза.Пишете ми на е-майл адрес rr_rtrusev@abv.bg
Отговори с цитат
  #4  
Стар 3rd November 2010, 12:35
radikv radikv не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте! С този проблем за който говорите живея повече от година. Зная как отивайки на лекар ви казват, че нещата са нервна почва и може би ви изписват успокоителни от които може и да се чуствате по-зле. Не съм лекар и не бих могъл да гарантирам за резултатите от мойте наблюдения варху себе си но смятам, че мога да Ви помогна в значителна степен ако се окажа прав за това в какво се състои проблема. Според мен не е на нервна почва а проблема повлиява на нервната вазбуда, което на практика най-вероятно рефлектира на кравното, а то изкарва тялото от строя за доста дни. Моят съвет към Вас ще Ви го дам ако ми пишете .... /имейла е изтрит - вижте новото по долу/. Можем да се чуем и по телефона , но след като ми пишете.
Искам да подчертая, че не става вапрос за пари измама, врачуване или нещо подобно. Няма да ви искам и една стотинка. Просто ще ви кажа това, което може да причинява проблема и ако се окажа прав ще получите подобрение в рамките на една две седмици. До колко ще се задаржите добре зависи от това доколко съм прав и доколко Вие регулирате проблема. Моят съвет не изисква лекарства въпреки че няма да баде лошо да се консултирате с подходящия лекар ако наистина получите подобрение. Ще ви кажа какво съм пил като лекарства от които само аспирина може да се нарече лекарство и да той много ми е помагал иначе незнам дали сега щях да ви пиша. Но не ме излекува и той, а успокоителните, които ми изписваха само влошаваха нещата. Много се надявам и за мое добро и за Ваше да се окажа прав. Иначе ще се мъчим много а какво значи това можем да си представим само тези, които живеем с този проблем.


Редакция 08/03/2017
Здравейте, допълвам този пост след доста години! Не оставям нов пост в края на темата, защото темата доста се е изродила и хората пишат някакви абсурди и пълни глупости.
За съжаление замайването се оказа много по коварно и откакто написах първия ми пост преживях доста. Не спрях да търся отговори и се надявам този път да съм постигнал повече. Това е линка:
http://zamajvane.000webhostapp.com/

Редакция 26/01/2019
Сайтът има нов адрес:
http://zamajvane-stop.000webhostapp.com/

Последно редактирано от radikv : 26th January 2019 на 22:49
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd November 2010, 19:13
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Правите ли разлика между усещане че ще се строполите и истинско замайване, което ви тръшка на земята? Едното е почти 100% функционално, второто си заслужава сериозно изследване.
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #6  
Стар 3rd November 2010, 21:20
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

И аз имам този проблем откакто се помня, дори съм падала 2 пъти и са ми преливали глюкоза на системи в болницата. Първия път беше преди няколко години, ей така сякаш от нищото получих сърцениене, после задух и световъртеж и паднах на центъра във Варна, след даскало. Втория път миналата година, след като не бях яла почти нищо в продължение на седмица. Много зависи от начина на живот, също и от стрес фактори, и от това какво (не) ядеш.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 3rd November 2010, 22:21
defens defens не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: Варна
Мнения: 31
По подразбиране

Аз също имам този проблем от доста време,почти от 6-7 години.Симптомите започнаха след непрекъснато нервно напрежение и загуба на близки хора.Проявяваха се точно със виене на свят,шум в ушите,беше ме страх да ходя навън по улиците-да не се спъна случайно или да падна,все едно не можех да пазя равновесие.Ходих на невролог-изписаха ми лекарства от които просто щях да умра,в истинския смисъл на думата.Тогава решихме с мъжа ми да сменим доктора и ни препоръчаха една в София.Оказа се ,че това е т.н.Мениеров синдром.....
Трудно се лекува,но тогава тя ми изписа лекарства от които се оправих,минах една терапия от 6-7 месеца ,после пак контролен и така.Все още имам тези симптоми,но по рядко вече,след преумора,напрежение,но даже вече не обръщам внимание,като усетя че започва да ми става така пак,започвам да пия лекарствата,пазя си рецептите още.Наистина много дискомфортно се чувства човек с тези симптоми.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 3rd November 2010, 22:41
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Нищо ти няма. Дискомфорт-да, но синдроми-не. Нормални функционални смущения, които 50% от хората в активна възраст изпитват.
Смяната на лекаря е за успокоение. Благодарение на което си се почувствала по-добре. Лекарствата са едни и същи,в голяма степен-ненужни.
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th November 2010, 00:00
defens defens не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: Варна
Мнения: 31
По подразбиране

не мисля ,че е така както казваш....лекарствата съвсем не са били едни и същи -от антидепресанти със зелена рецепта(ривотрил) до лекарства точно за световъртеж (вестибо) има голяма разлика...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th November 2010, 00:04
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от defens
не мисля ,че е така както казваш....лекарствата съвсем не са били едни и същи -от антидепресанти със зелена рецепта(ривотрил) до лекарства точно за световъртеж (вестибо) има голяма разлика...
Изписали са ти антидепресанти от най силните, само заради световъртеж? Не подценявам състоянието ти, но имам чувството че на повечето лекари не им пука да изписват силни и сериозни лекарства ей така просто...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Замайване
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:50.