IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #511  
Стар 27th February 2011, 16:13
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

не е нужно да ти е всичко перфектно, за да се чувстваш щастлив.
Има хора, които са толкова заети да искат още и още от живота, че са неспособни да се насладят на това, което имат
Отговори с цитат
  #512  
Стар 27th February 2011, 16:20
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Тва пъ къде го виде с амброзията!?
С последното мнение на Пини съм съгласна.
Отговори с цитат
  #513  
Стар 27th February 2011, 16:32
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Има хора, които са толкова заети да искат още и още от живота, че са неспособни да се насладят на това, което имат
В момента, в който спреш да искаш, съществуването ти се обезсмисля. Ама това е друга тема, да не я почваме, че отиде коня у реката...

Иначе да - наслаждавай се на това, което имаш. Но ако си говорим за местожителство и пр, исках просто да призова за обективизъм - няма идеална държава, която да ти осигури личностно щастие. Очевидно твоето личностно щастие се дължи на семейството и приятелите ти - среда, която можеш да имаш във всяка държава.
Аз съм си изказала мнението в темата. Доволна съм от избора, който направих, но има неща, които и тук ми вадят очите. Ако утре спечеля от тотото, омъжа се за милионер-манекен и родя близнаци, сигурно и аз ще почна да гледам на самата страна още по-позитивно.

А това за амброзията беше метафора, Мария..
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #514  
Стар 27th February 2011, 16:34
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

има и друг лаф по отношение на искането:
"внимавай какво си пожелаваш, защото може да ти се случи"

....например това с близнаците
Отговори с цитат
  #515  
Стар 27th February 2011, 16:38
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
има и друг лаф по отношение на искането:
"внимавай какво си пожелаваш, защото може да ти се случи"

....например това с близнаците
Чул те Господ! Няма да ги върна!
Ама само ако дойдат в комплект с печалбата от тотото и бащата манекен...
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #516  
Стар 27th February 2011, 17:55
Аватара на daliq
daliq daliq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: варна
Мнения: 279
По подразбиране

[quote="дундарина"][quote="mimika"]
Цитирай:
Първоначално написано от дундарина
И...според някои твърдения,
ние сами избираме както родителите си,
така и родината си....
Е от целият разговор четен - недочетен , че аз не ви познавам и не ви знам ризите , това беше най голямата простотия , която срещнах.
Като много далечна внучка на полска контеса и български дядо участвал във воина на страната на България искам да ви кажа ,че пръдливото преселване от държава в държава в момента е битер циганящина. В другата страна и 5 паспорта да си извадиш никога няма да те приемат ,гражданите , а не институциите като съответната националност.
Колкото Асана Ахмед Минминди с български паспорт за вас ще е българин , толкова и Петранка Тодорова Вуртс ще стане някога германка.
Някой писа на Швейцария , че не дават гражданство много правилно решение е това.
Аз писах обичам България , не харесвам населението и но за жалост вървят в комплект ))))))) при добър подбор има качествени модели )))
__________________
Един урок се повтаря , докато го научиш ! Живота ще продължава да проверява , дали си го научил!
Отговори с цитат
  #517  
Стар 27th February 2011, 18:05
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от daliq
В другата страна и 5 паспорта да си извадиш никога няма да те приемат ,гражданите , а не институциите като съответната националност.
)))
тук си в грешка
много зависи ти с какво отношение се отнасяш към гражданите- ако говориш езика им, уважаваш традициите и култирата им - защо да не те приемат? Аз нямам проблеми с интеграцията - най-добрите ми приятелки са австрийски- всичко си споделяме и се разбираме много добре. В работата ми също ме уважават и ценят като професионалист - дори българският и руският език ми идват в плюс.
Не биват приемани хора, които идват тук, живеят на гърба на социалната система, не говорят езика и не общуват с местното население ( то и как ли да общуват като не знаят езика)
Отговори с цитат
  #518  
Стар 27th February 2011, 19:27
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Всъщност разбирам Томи- това беше отговор на дългите месеци, откакто си в този форум, през които всички ние в почти всяка тема трябваше назидателно да слушаме твоето "видите ли, така е в България", "ако беше в Австрия нямаше да е така", ако това, ако онова. Не знам само какво очакваше- аплодисменти ли? Все пак предполагам си наясно, че влизайки в български форум, съобщавайки на всеослушание как си се отказала от българското си гражданство и плюейки за всичко и навсякъде България, ще полушиш точно такъв отговор, какъвто получи в тази тема. Ако аз сега влезна в немски форум и почна да им плюя държавата, щото не е като да е идеално всичко, и там съм изживявала немислими абсурди, едва ли ще получа по- различен отговор. Няма лошо да си доволен от живота си, лошо е, когато използваш това, за да се опитваш да навираш в очите на хора, които не познаваш дори, че техният живот е мизерен, в сравнение с твоя. Ами дразни това, няма начин. Дори и това не е кой знае кво, че си казала на Томи разведена с дете и не знам кво. Гадното е, че по всяка вероятност, колкото и да й се извиняваш, наистина го мислиш- щото, както неведнъж си казвала, си една консерва. Което е жалко, щото в страна като Австрия биваше малко да си разшириш кръгозора, да не говорим за факта, че никой не е застрахован от подобен статут "разведен с дете".
Отговори с цитат
  #519  
Стар 27th February 2011, 19:37
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Съвсем друго е да коментираме личния живот, на хора, които дори не познаваме.
То ти започна първа с Томи да се занимаваш и да занимаваш целият форум с това ,че си я изтрила от фейса.Много ме интересува мен кои са абонатите на Томи.И аз й имам фейса,но няма да седна да коментирам какво съм видяла там на снимки и какви коментари си прави тя с нейните приятели.Но последвах нейният пример и на Бабри,за да си всаля 80снимки от там./Само заради Мимиката си сложих някои ,но пак ще ги изтрия./
Но ще отбележа,че Томито е много красива жена и мъжът й е страхотен пич.И си личи,че е щастлива с него,личи си,че я носи на ръце,личи си,че детето й егледано добре.Но не си личеше,че е разведена,но виж благодарение на теб ,как ние тук се информирахме.МНОГО Е ГРОЗНО!!!!!!!!!!!!!!!
НЕ ВЛИЗАЙ В ЛИЧНОТО ПРОСТРАНСТВО НА ХОРАТА!!!!!!!!!!!
Предсатяш ли си аз да започна да говоря във форума за Жоро, с който съм била 3г. Мислиш ли ,че ще е доволен от поведението ми.Хубаво е да уважаваш приятелите си-дори и да са виртуални,както сме ние тук.
Отговори с цитат
  #520  
Стар 27th February 2011, 19:41
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
дундарина написа:
И...според някои твърдения,
ние сами избираме както родителите си,
така и родината си....

Е от целият разговор четен - недочетен , че аз не ви познавам и не ви знам ризите , това беше най голямата простотия , която срещнах.
Аз мисля, че тя имаше предвид теориите за реинкарнацията.

Не знам дали си избираш родителите и родината, преди да се пръкнеш на този свят, но със сигурност знам, че от момента, в който се родиш, започваш сам да си правиш изборите и да си живееш с последствията от тях.

Аз искам да имигрирам от 8 годишна. колкото и да не ви се вярва. Никога не съм се чувствала на мястото си в Бг. Бях във 2 клас като гледах Стар Трек по ТВ и вечер се молих към звездите: "Моля ви, елате и си ме приберете.."

Дали ще те приемат като РАВЕН (не казвам като един от тях) си зависи единствено от теб.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ОбичателиБългария
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:01.