IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #581  
Стар 28th February 2011, 06:18
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diadora
Сега е вечер при мен , през деня бяхме на ски , след това поспах и сега ставам , че ще ходим на гости

Иначе съм на пистата до 10 вечерта , осветени са . Днес беше доста студено и нямаше много хора - умрех от кефффф
ти да не си в САЩ
те и тук са осветени,ама пияните как да карат
Отговори с цитат
  #582  
Стар 28th February 2011, 13:33
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

да кажа на някого, че е в грешка не е лепене на етикет, Габи!
лепене на етикет е да се твърди, че всички чужденци не биха те приели като равен заради произхода. Това не е вярно. По отношение на търсенето на работа - не е произхода, който ги спира - а невладеенето на езика. Аз досега проблеми с намиране на работа не съм имала. Напротив - това че владея езика и познавам манталитета ми е предимство
"неприемането" е отговор на това поведение да плюят по хората и държавата, в която се намират в момента. Като че ли някой насила ги е докарал тук.
Отговори с цитат
  #583  
Стар 28th February 2011, 13:38
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

И според мен невладеенето на езика е причина за дискриминация на чужденци при търсене на работа. С право. Надали в БГ биха наели някого, ако не владее български перфектно.
Същото важи и за всяка страна по отношение на езика.
Отговори с цитат
  #584  
Стар 28th February 2011, 13:39
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Пини , ама и ти не се спря ! ...Първият ти пост за днес и то пак в тази тема
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #585  
Стар 28th February 2011, 13:42
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Е,освен езика,човек трябва да покаже че притежава диплома или сертификат за работата за която кандидатства,определени способности и така.

Освен ако не извършва обща дейност за която не се изискват кой знае какво.
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #586  
Стар 28th February 2011, 13:49
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Дори за обща дейност изискват език в повечето случаи, освен ако имат недостиг на кадри които говорят езика.
Във Финландия знам за случаи да наемaт без език само за дървосекачи, защото работа за такива винаги има, но пак изискват изкаран курс и сертификaт. Или програмисти, наемaт доста от Германия и САЩ които не говорят финландски. Абсолютно за всичко изискват сертификaт, дори за чистачки (как да приготвят смеските от препарати и т.н.).
Отговори с цитат
  #587  
Стар 28th February 2011, 13:53
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Разбира се че езика е на първо място.От там нататък,сертификатите и дипломите :P
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #588  
Стар 28th February 2011, 16:09
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
да кажа на някого, че е в грешка не е лепене на етикет, Габи!
лепене на етикет е да се твърди, че всички чужденци не биха те приели като равен заради произхода. Това не е вярно. По отношение на търсенето на работа - не е произхода, който ги спира - а невладеенето на езика. Аз досега проблеми с намиране на работа не съм имала. Напротив - това че владея езика и познавам манталитета ми е предимство"неприемането" е отговор на това поведение да плюят по хората и държавата, в която се намират в момента. Като че ли някой насила ги е докарал тук.
Определено пак ще заформим спор
Сестра ми живее в Тирол от 8 години-предишните 5 е била само сезонно на работа,та общо и се събират 13 години .Владее 5 езика ,изкара всичките им възможни нива на немски и пак не го знае на 100% .Няма как да ме убедиш че го говориш перфектно,като се има в предвид и Залзсбуския диалект... Ти твърдеше че за 6 месеца си го прговорила перфектно Аз от 5 години с боря и не мога да кажа че говоря перфектно обаче ти изби рибата с тези 6 месеца...Кой мантаталитет им познаваш селския ли Точно произхода ги спира....Лично аз бях на конкурс със 100 човека за една длъжност....добре че един от критерия на рабтодателя беше да знае български и да може да пътува до Бг...Имам чувство че живееш в някаква Австрия ,която аз не познавам...
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #589  
Стар 28th February 2011, 17:16
Аватара на daliq
daliq daliq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: варна
Мнения: 279
По подразбиране

Има разлика да те наемат на работа и да те приемат като човек.
Вярно е зависи от работата , както казва Томи ако ще се пътува до БГ естествено имаш страхотно предимство или ако работата не е кой знае каква , заплащането също , а ти упорито твърдиш на интервюто , че говориш еднакво техният и родният си език. Има сфери с недостиг на персонал просто , по кофти заплатени. Пробвай се в лабораториите на някоя фармацефтична компания ще те вземат ама на най се, особено със завършено в Бг образование.
А да те приемат като човек , не искам да споря , и няма да го правя , но никой не може да ме убеди , че всеки уикенд половината му съседи и колеги са у тях на барбекю , и е най уважаваният местен българин. Имат навика да говорят лошо зад гърба на чужденците, и са достатъчно възпитани да не ти го кажат в очите.
__________________
Един урок се повтаря , докато го научиш ! Живота ще продължава да проверява , дали си го научил!
Отговори с цитат
  #590  
Стар 28th February 2011, 17:35
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от daliq
Пробвай се в лабораториите на някоя фармацефтична компания ще те вземат ама на най се, особено със завършено в Бг образование.
А да те приемат като човек , не искам да споря , и няма да го правя , но никой не може да ме убеди , че всеки уикенд половината му съседи и колеги са у тях на барбекю , и е най уважаваният местен българин. Имат навика да говорят лошо зад гърба на чужденците, и са достатъчно възпитани да не ти го кажат в очите.
Далия ,това се опитвам да обясна на Пини ,че е време да престане да се бие в гърдите...и във всеки пост да казва как я премат ,колко е добре в Австрия а в България е зле...каквото и да правиш ти си си чужденец ...Имам съседи българи ,които живеят тук от 25 години и те са ми казвали същото...ще вземат австриеца на работа нищо че ти си с австрийски паспорт ,но си българин...
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ОбичателиБългария
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:32.