IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #641  
Стар 2nd March 2011, 13:48
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Оффф, ясно ми е, че от 100 кладенеца вода ще извадиш, за да си ти права, ама колкото и да се мъчиш, няма да стане Ако една Германия например разкара всичките си чуждестранни чистачи, перачи и не знам още кви, знаеш ли кво ще стане оставям го на въображението ти
Да, в Германия студентите имаха по мое време право на 3 месеца работа, което беше възможно да разтегнеш на 6, ако работиш на половин работно време.
Отговори с цитат
  #642  
Стар 2nd March 2011, 13:48
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Оффф, ясно ми е, че от 100 кладенеца вода ще извадиш, за да си ти права, ама колкото и да се мъчиш, няма да стане Ако една Германия например разкара всичките си чуждестранни чистачи, перачи и не знам още кви, знаеш ли кво ще стане оставям го на въображението ти
Да, в Германия студентите имаха по мое време право на 3 месеца работа, което беше възможно да разтегнеш на 6, ако работиш на половин работно време.
Отговори с цитат
  #643  
Стар 2nd March 2011, 13:53
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Ако една Германия например разкара всичките си чуждестранни чистачи, перачи и не знам още кви, знаеш ли кво ще стане оставям го на въображението ти
ами може например да накарат онези мързеланковци Hartz IV Empf
Отговори с цитат
  #644  
Стар 2nd March 2011, 13:53
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Ако една Германия например разкара всичките си чуждестранни чистачи, перачи и не знам още кви, знаеш ли кво ще стане оставям го на въображението ти
ами може например да накарат онези мързеланковци Hartz IV Empf
Отговори с цитат
  #645  
Стар 2nd March 2011, 13:55
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Аз например си работя горе долу по специалността във Финландия. За работната позиция са кандидатствали и финландци със сигурност, така че съм ги \"преборила\", най вече заради нивото ми на английски, предполагам 115 точки на TOEFL iBT са дали ефект да се спрат на моята кандидатура, и също това че съм завършила телекомуникации, пък било то и в БГ. Легализирах си дипломата и месец след това бях на работа. Факт е че повечето чужденци работят неквалифицирана работа, но те не знаят езика на достатъчно добро ниво. А аз изобщо не съм търсила работа, докато не бях уверена в нивото си и не изкарах тест и по финландски и по английски. Но има и друго, Финландия и Швеция отвориха пазара на труда още през 2007 така че предполагам за страните които все още не са отворили пазара на труда е различно.
Отговори с цитат
  #646  
Стар 2nd March 2011, 13:55
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Аз например си работя горе долу по специалността във Финландия. За работната позиция са кандидатствали и финландци със сигурност, така че съм ги \"преборила\", най вече заради нивото ми на английски, предполагам 115 точки на TOEFL iBT са дали ефект да се спрат на моята кандидатура, и също това че съм завършила телекомуникации, пък било то и в БГ. Легализирах си дипломата и месец след това бях на работа. Факт е че повечето чужденци работят неквалифицирана работа, но те не знаят езика на достатъчно добро ниво. А аз изобщо не съм търсила работа, докато не бях уверена в нивото си и не изкарах тест и по финландски и по английски. Но има и друго, Финландия и Швеция отвориха пазара на труда още през 2007 така че предполагам за страните които все още не са отворили пазара на труда е различно.
Отговори с цитат
  #647  
Стар 2nd March 2011, 13:56
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Теоретично може и сега да ги накарат, ама на практика никога няма да стане
Спирам вече, щото съвсем изкривихме темата
Отговори с цитат
  #648  
Стар 2nd March 2011, 13:56
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Теоретично може и сега да ги накарат, ама на практика никога няма да стане
Спирам вече, щото съвсем изкривихме темата
Отговори с цитат
  #649  
Стар 2nd March 2011, 13:59
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

всеки разумен човек, който има уменията ( образование, език, опит) и възможността ( разрешително) да работи, си търси работа според ценза си.
Отговори с цитат
  #650  
Стар 2nd March 2011, 13:59
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

всеки разумен човек, който има уменията ( образование, език, опит) и възможността ( разрешително) да работи, си търси работа според ценза си.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ОбичателиБългария
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:01.