IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1151  
Стар 18th October 2013, 23:12
Аватара на Mim Che
Mim Che Mim Che не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 325
По подразбиране

Момичета, искам да ви попитам дали някоя от вас е имала фиброаденом/и преди или след поставяне на импланти? Махнахте ли ги? Появиха ли се пак? Бях на преглед преди няколко дни, откриха ми два в дясната гърда. Казаха, че няма да се пипат, ще ги следим. Принципно съм страшна паника, затова си записах час при още един лекар, да чуя и друго мнение. До 29-ти ще ме тресе направо.
Отговори с цитат
  #1152  
Стар 19th October 2013, 07:31
еti123 еti123 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 35
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mim Che Виж мнението
Момичета, искам да ви попитам дали някоя от вас е имала фиброаденом/и преди или след поставяне на импланти? Махнахте ли ги? Появиха ли се пак? Бях на преглед преди няколко дни, откриха ми два в дясната гърда. Казаха, че няма да се пипат, ще ги следим. Принципно съм страшна паника, затова си записах час при още един лекар, да чуя и друго мнение. До 29-ти ще ме тресе направо.
Аз не мога да помогна с отговор,понеже не ми е познато това(предполагам,че е някакво образование).Кога се е появило?След поставяне на импланти ли ?
п.с.моят фейсбук:

https://www.facebook.com/marieta.georgieva2
Отговори с цитат
  #1153  
Стар 19th October 2013, 07:41
fluffy76 fluffy76 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2013
Мнения: 48
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Нелка Виж мнението
Флъфи, честито и от мен! С радост да си ги "ползваш"!
Благодаря ти, Нелка, вероятно още дълго време няма да мога да им се зарадвам, като ги погледна, но се надявам крайният резултат да е добър.
Да се похваля, че снощи спах леко обърната на една страна /сложих си една възглавница зад гърба, за да го придържа и да не се изморява/ и ми беше ок. Пожелавам на всички, на които им предстои такава операция - леко възстановяване и перфектни резултати.
Отговори с цитат
  #1154  
Стар 19th October 2013, 07:55
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Мимче, незнам доколко ще съм полезна, защото аз бех с мастопатия преди поставянето (това са кистички). След мамопластиката съм ходила на общо 3 прегледа при мамолог, като на последният преглед бяха изчезнали всички с изключение на една, но тя се беше смалила драстично. Знам, че фиброаденома е различно, но то е доброкачествено образувание, така че се опитай да не се тревожиш излишно. И аз щях да потърся второ мнение за всеки случай.
Отговори с цитат
  #1155  
Стар 19th October 2013, 08:31
Аватара на Mim Che
Mim Che Mim Che не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 325
По подразбиране

Лилче, аз също съм с мастопатия. Видяха я миналата година, септември. Лекарката, която ме прегледа, беше категорична, че не може да се сложат импланти, но Стоянов на консултацията каза, че това не е проблем. Както и да е, не сложих импланти. След раждането гърдите ми много се промениха, със зърнеста структура са и където и да пипна все ми е топче. От там се вкарвам в едни филми и става страшно. Сега тези фиброаденоми много ме притесниха. Водят ги доброкачествени туморни образувания, които ако нараснат бързо, се оперират (даже с местна упойка се прави). Но аз не знаех много за тях на прегледа и попитах дали е възможно да прераснат внещо друго, по-сериозно. Отговорът беше, че възможността е същата като тази да имам гърди. Изобщо не разбрах какво означава това. А и когато съм притеснена хич не ми е до гатанки. Толкова ли е трудно "да, защото..." или "не, защото..."!? Това, което разбрах, обаче, е че и с тях могат да се сложат импланти. Другото, което ме притеснява от пролетта е едно уплътнение в горната външна част на лявата гърда, не е топче, просто по-плътна тъкан. И боли. Болката е тъпа и предимно от овулация до цикъл. И пролетта, и сега казаха, че там няма нищо, вероятно причината са хормони. Изписаха ми да пия Фемикур, за три месеца и ще видим. Но когато боли, за мен има проблем. Ще видим, дано да се притеснявам излишно!
Отговори с цитат
  #1156  
Стар 19th October 2013, 09:24
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fluffy76 Виж мнението
... вероятно още дълго време няма да мога да им се зарадвам, като ги погледна, но се надявам крайният резултат да е добър.
Да се похваля, че снощи спах леко обърната на една страна /сложих си една възглавница зад гърба, за да го придържа и да не се изморява/ и ми беше ок.
Много бързо се възстановяваш, дано и другите, на които им предстои да са така.
И стига си повтаря, че ще са грозни сега ... може пък много да се харесаш в понеделник.
Отговори с цитат
  #1157  
Стар 19th October 2013, 09:41
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Мимче, лошите неща не болят... не се притеснявай излишно. Аз ако ми се правят на отворковци и ми задават гатанки питам отново, докато не ми отговорят както трябва.

На мен само прогестогел са ми изписвали и подейства, но за мастопатията. Аз при двама различни мамолози ходих преди мамопластиката и двамата казаха, че няма проблем да сложа импланти с кистичките.
Отговори с цитат
  #1158  
Стар 19th October 2013, 09:45
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mim Che Виж мнението
... След раждането гърдите ми много се промениха, със зърнеста структура са и където и да пипна все ми е топче. От там се вкарвам в едни филми и става страшно. Сега тези фиброаденоми много ме притесниха. ...
Има доста жени, които имат проблеми с гърдите, сходни на твоите. Никак не е приятно и е и плашещо на моменти, но определено е свързано с хормоните. Капсулите, които са ти изписали са растителни, така че си ги пий, но търси и второ мнение. И не се филмирай, ако можеш, че и това си дава отражение.
Отговори с цитат
  #1159  
Стар 19th October 2013, 10:07
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mim Che Виж мнението
Лилче, аз също съм с мастопатия. Видяха я миналата година, септември. Лекарката, която ме прегледа, беше категорична, че не може да се сложат импланти, но Стоянов на консултацията каза, че това не е проблем. Както и да е, не сложих импланти. След раждането гърдите ми много се промениха, със зърнеста структура са и където и да пипна все ми е топче. От там се вкарвам в едни филми и става страшно. Сега тези фиброаденоми много ме притесниха. Водят ги доброкачествени туморни образувания, които ако нараснат бързо, се оперират (даже с местна упойка се прави). Но аз не знаех много за тях на прегледа и попитах дали е възможно да прераснат внещо друго, по-сериозно. Отговорът беше, че възможността е същата като тази да имам гърди. Изобщо не разбрах какво означава това. А и когато съм притеснена хич не ми е до гатанки. Толкова ли е трудно "да, защото..." или "не, защото..."!? Това, което разбрах, обаче, е че и с тях могат да се сложат импланти. Другото, което ме притеснява от пролетта е едно уплътнение в горната външна част на лявата гърда, не е топче, просто по-плътна тъкан. И боли. Болката е тъпа и предимно от овулация до цикъл. И пролетта, и сега казаха, че там няма нищо, вероятно причината са хормони. Изписаха ми да пия Фемикур, за три месеца и ще видим. Но когато боли, за мен има проблем. Ще видим, дано да се притеснявам излишно!
Единственото нещо, което знам със сигурност е , че страшното не боли, имам в предвид тумор. Щом имаш болка нямаш развитие на рак, да го кажа в прав текст.
Отговори с цитат
  #1160  
Стар 19th October 2013, 10:24
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Шоки Виж мнението
Единственото нещо, което знам със сигурност е , че страшното не боли, имам в предвид тумор. Щом имаш болка нямаш развитие на рак, да го кажа в прав текст.
За съжление не е така, зависи точно какво е самото образувание.
Някой злокачествени не болят, но други болят
Не искам да плаша момичето, но фиброаденом не е добре да се държи в тялото, защото се изражда.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:28.