IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 8th March 2013, 11:03
Qgodina Qgodina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 86
По подразбиране Реконструктивна ринопластика

Здравейте, нека тук да съберем информация за лекари, извършващи реконструктивни операции - след травми, при липсващи тъкани и т.н., информация за видове процедури и т.н.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 9th March 2013, 20:51
Qgodina Qgodina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 86
По подразбиране

Чували ли сте нещо за Ангел Енчев? Търсачките изкараха единствено това под реконструктивна ринопластика:
http://www.plastichna-hirurgia.bg/%D...B8%D0%BA%D0%B8

а какво мислите за Йорданов и Бенчев? Става дума за компенсиране на липсващи хрущяли
Отговори с цитат
  #3  
Стар 9th March 2013, 20:58
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

За съжаление тази тема е дълга и много сложна. При липсващи хрущяли обикновено се взима хрущял от ухото. При кост - от реброто.

Личен съвт е да не се доверяваш на бг хирурзи - търси спасение в чужбина. Ние в Бг не можем един да намерим, който да се справи с ординарна риноплстика, какво остава с реконструктивна...
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th March 2013, 14:34
Qgodina Qgodina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 86
По подразбиране

Мерси за отговора, Нелс. За съжаление трудно бих могла да си позволя да отида в чужбина, и там имам още по-малко представа как да търся и на кого мога да се доверя. Мисля, че тук имаше преди години едно момиче, на което половината нос практически липсваше, и то се беше оперирало при някакъв лекар, който се занимава с изгаряния и обезобразявания, и май имаше успех. Нека хората с подобен опит или които познават такива пациенти, също да се включат. На мен вече ми е правена ревизионна ринопластика - 2 пъти! И двата пъти ми казваха, че евентуално ще вземат материал от ухото или реброто, и нито един път не го направиха! Няколко седмици носът изглежда добре, след което от едната страна отново хлътва
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th March 2013, 20:40
keery keery не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 320
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Qgodina Виж мнението
Мерси за отговора, Нелс. За съжаление трудно бих могла да си позволя да отида в чужбина, и там имам още по-малко представа как да търся и на кого мога да се доверя. Мисля, че тук имаше преди години едно момиче, на което половината нос практически липсваше, и то се беше оперирало при някакъв лекар, който се занимава с изгаряния и обезобразявания, и май имаше успех. Нека хората с подобен опит или които познават такива пациенти, също да се включат. На мен вече ми е правена ревизионна ринопластика - 2 пъти! И двата пъти ми казваха, че евентуално ще вземат материал от ухото или реброто, и нито един път не го направиха! Няколко седмици носът изглежда добре, след което от едната страна отново хлътва
Ами така ти казват защото само на теория знаят какво се прави. Това и ние го знаем - теоретично . Но явно в БГ никой (или поне не сме чули) не прави graft-ве от ребро , което е свързано с доста болка на мястото от което се взема коста с евентуални усложнения. Някои взимат от ребро на труп, но при този случаи понякога тялото може да отхвърли тази присадка . Има хора с присадки от тяхно ребро , но се случва да се изкриви. Така че това е много сложно и резултата не винаги се запазва с времето. В САЩ имат най-много опит с такива присадки, в Европа са малцина добрите с присадките - Германия, Холандия и т.н.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th March 2013, 21:07
keery keery не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 320
По подразбиране

А ти , Qgodina знаеш ли какъв тип присадки са ти слагали - spreader grafts, batten graft,extension graft и т.н. ?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th March 2013, 21:54
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от keery Виж мнението
... в Европа са малцина добрите с присадките - Германия, Холандия и т.н.
Лъжеш се в Европа има достатъчно добри хирурзи.
Моята присадка не е мръднала дори и с милиметър
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th March 2013, 23:02
Аватара на Rabiosa
Rabiosa Rabiosa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2011
Град: Sofia
Мнения: 338
По подразбиране

А твоята присадка от къде е- смисъл от твоето тяло или от друг материал? Май съм те питала, ама забравих
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11th March 2013, 01:45
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Присадката на Зайо е от хрущял на носа. При нея е имало парче хрущял, което е ставало за връхче.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11th March 2013, 13:13
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

И аз имах присадка от собствения ми нос, но 4 години след ринопластиката ми, отново съм с перфорирана носна преграда
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Реконструктивнаринопластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:24.