IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #111  
Стар 24th January 2008, 16:20
SwЭэT_gIrL SwЭэT_gIrL не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Sofia
Мнения: 21
По подразбиране

Благодаря ти за отговора,misheto7,косата ми е дълга до кръста,но пък изключително рядка и затова незнам дали и шнолите ще ми помогнат,чувала съм за шитата и знам,че уврежда косата,затова ще послушам съвета ти и ще си сложа с шноли,пък дано стане нещо.Като си я купя ще кача снимки непременно
Отговори с цитат
  #112  
Стар 28th January 2008, 18:24
Аватара на Stefiela
Stefiela Stefiela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 677
По подразбиране

Момичета може ли да обясните по-подробно за шнолите ,
какво представляват и как се захващат за косата , колко са големи и
забелязват ли се ?
Колко е дълга една лента с коса и с колко шноли се захваща за главата ? Ако имаш 2-3 реда коса всеки с отделни шноли ли се захваща ?
Много станаха въпросите ,но тази сфера ми е съвсем непозната ,
а много искам да си удължа косата и съм се спряла на метода със шнолите (от информацията тук във форума) .
Благодаря предварително
Отговори с цитат
  #113  
Стар 28th January 2008, 19:39
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Шнолките го имаше някаъде на снимка,ще ги потърся да ти я постна.Иначе са на принципа на тик-так шнолките са коса ,само че са под формата на малки гребенчета,от вътрешната си страна имат лента силикон за да задържат косата.Самите шнолки се зашиват от вътрешната страна на тресата с удължената коса.Дълги са около 5 см,но не се забелязват от тресата,тъй като са от вътрешната страна.Когато си купуваш косата тресата е дълга около 100-120 см ,което стига за три двойни реда.Скроява се по главата ти като най -долния ред е най-къс.На него има 2 шнолки,на другите два са по три-две в края и една по средата/пада се на тила ти/.Всеки отделен ред се захваща отделно от другите.Сега ще пробвам да кача снимки да добиеш представа как изглежда тресата заедно със шнолките.Ако се сетиш още нещо питай
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #114  
Стар 1st February 2008, 21:47
Аватара на Stefiela
Stefiela Stefiela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 677
По подразбиране

Мише , благодаря за отговора
интересува ме как се разкроява тресата , кой я реже и прави на редове (понеже не съм от София).
Това разкрояване само в фризьорски салон ли се прави ?
(чакам снимчици )
п.п. колко време ти отнема слагането на косата сутрин ...
Отговори с цитат
  #115  
Стар 2nd February 2008, 09:48
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Слънце замотах се и не можах да кача снимките тия дни.Довечера ще ги кача.Има няколко варианта за разкрояване на тресата.Единия е да си го направиш сама -става много лесно,другия е да го направи фризьорката, която ще ти я слага /макар че на повечето не им се занимава защото е много пипкава работа/и третия е при закупуване на косата/поне при Екстенд е така/те да ти я продадат скроена.Иначе ако решиш да го правиш сама -вземаш тресата и си я налагаш на главата,след което осъразмеряваш всеки един ред колко см да е и режеш.При 100-120 см треса стават три двойни реда.После е малко пипкаво шиенето на редовете един за друг защото косата е като "жива" в ръцете ти и много се плъзга.Накрая се зашиват шнолките.За слагането сутрин първите дни докато свикнеш е малко по бавно -около 15 минути,но след това като свикнеш за 5 минутки си готова.В нета има клипче как се прави.Ако искаш ще го потърся да ти го кача
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #116  
Стар 17th February 2008, 23:31
Аватара на Stefiela
Stefiela Stefiela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 677
По подразбиране

Днес си поръчах коса от тук :
http://www.pakcosmetics.com/list.aspx?cid=48&temp=48
нямам търпение да ми я донесат. А с какво я миете и кажете нещо за поддръжката ...
Отговори с цитат
  #117  
Стар 19th February 2008, 09:37
Аватара на misheto7
misheto7 misheto7 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: София
Мнения: 4 459
По подразбиране

Браво миличка.Аз моята я миех с жълтия Лореал.В Екстенд продават цяла серия за удължена коса-шампоан,балсам,и 2 спрея .Излизат към 50-60 лева,ама така и не си ги взех.Внимавай само като я миеш със шампоана ,не я намачквай защото става на топка и трудно се разплита.Гледай като сложиш шампоана леко да го ратъркаш и да го отмиеш,след това малко балсам и готово.По-добре я оставяй да изсъхва сама ,без да използваш сешоар за да не се изсушава прекалено.Ако прецениш ,че е прекалено суха можеш да слагаш и кристали за по -лесно разресване.Имай предвид ,че може последната треса да ти се заплита малко повече но това е от търкането в дрехите ти.Ако имаш трудности с разресването пак слагай по малко кристали за да ти е по лесно и да не се накъсва косата.Общо взето е това Хайде и чакаме снимки
__________________
Най-големите ни разочарования са от несбъднатите ни желания ,които в даден момент сме виждали като реалност
Отговори с цитат
  #118  
Стар 21st February 2008, 01:55
.:Sani:. .:Sani:. не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 27
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Stefiela
Днес си поръчах коса от тук :
http://www.pakcosmetics.com/list.aspx?cid=48&temp=48
нямам търпение да ми я донесат. А с какво я миете и кажете нещо за поддръжката ...
Sorry за спама, но може ли да кажеш повече за поръчката. Смисъл коя точно коса си си поръчала и кой размер, че не мога да разбера тея дължини

Благодаря предварително!
Отговори с цитат
  #119  
Стар 22nd February 2008, 01:55
Аватара на Stefiela
Stefiela Stefiela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 677
По подразбиране

Дължината в сайта е в инчове 1 инч = 2.52 см.
всичките 10 страници са с естествени треси за щипки
(на снимките не можеш много да се ориентираш)
Дължината и цвета си ги избираш от възможните там
Отговори с цитат
  #120  
Стар 22nd February 2008, 02:38
.:Sani:. .:Sani:. не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 27
По подразбиране

Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Удълженакоса
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:52.