IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 15th May 2007, 16:43
Pretty Pretty не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: софия
Мнения: 824
По подразбиране Рак на шийката на матката

Ракът на шийката на матката е втората по честота причина за смърт от злокачествени заболявания сред жените след рака на млечната жлеза. Според данни на СЗО годишно в света се диагностицират около 500 000 нови случаи на заболяването, а около 300 000 жени умират ежегодно. Предполага се, че в момента в световен мащаб има около 1.4 милиона жени болни от рак на шийката на матката.
Потърпевши са сравнително младите възрастови групи, като 80% от случаите са в развиващите се страни.
У нас всяка година заболяват над 1000 и умират около 400 жени, като най-голяма е групата на 23 годишните. Данните от Българския национален раков регистър сочат постоянно увеличаване на заболелите с всяка изминала година
ВИЖ
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th May 2007, 17:10
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Точно в Тялото прочетох че и у нас вече ваксинират но момичета до 26 годишна възраст, има ли тук компетентни лица да кажат защо ваксината не става за по възрастни и ако все пак помоля да ми сложат дали ще ми откажат.
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15th May 2007, 17:14
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Кой трябва да се ваксинира ?

Ваксината е предназначена за момичета и млади жени на възраст между 9 и 26 години . Това е възрастта, в която започват първите сексуални контакти . Рискът от заразяване с вируса тогава е най-висок.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th May 2007, 17:15
Pretty Pretty не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: софия
Мнения: 824
По подразбиране

Но и по нататък нямаш гаранция
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th May 2007, 17:21
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

Ама и аз това си помислих и затва питах, последната ми цито беше ок но преди 2 години и ако може ваксина още по добре, то като тръгна да се прибирам че ми пуши главата, зубaри, гинеколози, ендокринолози, хирурзи, оффф голяма мъка поне тез цито да си спестя че са ми неприятни.

Да смятам ли че няма да ме върнат ако се набутам в някоя манипулационна и ги помоля?
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th May 2007, 17:29
Pretty Pretty не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: софия
Мнения: 824
По подразбиране

Днес гледах сутринта по " Искрено и лично " там казаха че все още ваксината се плаща и е 800лв. и този тел.0700 1 87 87 за информация , ако питаш пиши какво са ти казали :P
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15th May 2007, 17:37
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Хм, аз тук съм чувала че ваксината се прави само на девствени момичета. Незнам доколко е вярна информацията, ама уж при половите контакти нещо си там се охлъзвало, и намало никакъв смисъл от тая ваксина. Ама доколко е вярно...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15th May 2007, 17:43
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз от това, което прочетох, определено за себе си съм убедена, че няма смисъл от тази ваксина.
1. Не ти дава никаква гаранция
2. Не замества редовният ПАП тест.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15th May 2007, 18:20
Yana Yana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: United Kingdom
Мнения: 663
По подразбиране

ясно, значи пак си ходим на цито, аз си мислех че го замества, thank you girls
__________________
Niama Na4in Da Niama Na4in
Отговори с цитат
  #10  
Стар 15th May 2007, 18:25
doctors doctors не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 21
По подразбиране

Здравейте!Искам да ви кажа че тук информацията ви е доста грешна и не отговаря на истината.Стига сте шашкали момичетата които са около тази възраст.Хубаво проверете нещата и тогава пускайте невярна информация!!!!Видях сайта на него също ще изпратя писмо в което ще изкажа това становище което и тук!!!Става въпрос за изречението:
У нас всяка година заболяват над 1000 и умират около 400 жени, като най-голяма е групата на 23 годишните.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ракнашийкатанаматката
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:42.