IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 16th November 2009, 17:00
Hurrem Hurrem не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 99
По подразбиране

Какво ви става ,хора? Подозирам,че е трябвало по-подробно да се изкажа.Не става въпрос,че от анорексия страдат само богати хора ,нито съм коментирала тарифите на психотерапевтите.
Този термин"болест на богатите" е даден не от мен,а от хората,които са проучвали това заболяване в различни части на света-по-развити страни,и страни с пословична бедност.Позволих си да употребя термина като факт,който съм чела.Заболяването е психо-соматично и се среща много по-често сред хора,които не страдат от недохранване(ако мога така да се изразя,че да не обидя някой ),но не и сред населението на Африка,където ежедневно умират деца от глад.Принцеса Даяна също е страдала от Анорексия-а пък тя ,освен богата материално и наи-вече душевно ,си беше и много красива.нали така?
Ако някой съм засегнала,моля да ме извините и се надявам да няма повече недоразумения
Отговори с цитат
  #12  
Стар 16th November 2009, 21:16
Аватара на Monique
Monique Monique не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 769
Изпратете съобщение чрез ICQ до Monique Изпратете съобщение чрез MSN до Monique
По подразбиране Re: дисморфофобия (страх от собствената грозота)

Цитирай:
Първоначално написано от hera
Най-добрата профилактика срещу дисморфофобия е комбинацията от редовна физическа активност, здравословно хранене и козметични грижи за красотата.
си.
Хм, това звучи доста нелогично - нали повечето хора страдащи от тази болест се поддържат и без това прекалено много , логично е че повечето от тях вече спортуват и ходят на козметици и т.н. ...
и това все повече задълбочава болестта им?
все пак това е началото на обсебеността им с пластичната хирургия.

И аз мисля че темата е интересна , просто не смятам че някакво хранително разстройство или дисморфофобия могат да се причислят към болести на "богатите" /най-малко пък анорехята/ Това е единственото което исках да кажа по-горе...
Отговори с цитат
  #13  
Стар 16th November 2009, 22:57
Аватара на teodora39
teodora39 teodora39 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 189
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от SweetShark
А всъщност и двете не сте: Психотерапията в България не е скъпо удоволствие, достъпно само за богатите, освен ако не сте се затръшкали Мадлен Алгафари да ви води сеансите. При останалите цените варират около 25-30-35 лв, колкото струва обикновен преглед при който и да е лекар (не психотерапевт).
Ами два или три пъти седмично по 25лв в продължение на N брой месеци изобщо не е по джоба на средния българин.
Цената преди 2г. (!!!), когато си търсех терапевт беше 40лв.
За Алгафари изобщо не съм си помисляла, защото тя е нещо като Сердев сред пластичните хирурзи - голям надут балон въздух под налягане и много мнооого реклама.
__________________
Искам си функцията Edit!!!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 16th November 2009, 22:58
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

а има ли неква фобия, дето представлява страх от грозотата на другите
Отговори с цитат
  #15  
Стар 16th November 2009, 23:00
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Отговори с цитат
  #16  
Стар 16th November 2009, 23:10
Аватара на teodora39
teodora39 teodora39 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 189
По подразбиране

Тази фобия е много интересна наистина. Дано вникнат повече в нея жените, които постоянно печелят, за да се оперират ли оперират.
Принцеса Даяна е имала булимия, но все тая.
Аз съм чувала от психоложки в личен разговор, че най-красивите им пациентки са и най-комплексираните жени по отношение на външността.
Причината за появата на тази болест няма как да коментирам. Но съм убедена, че бумът в пластичната хирургия определено идва от големия бизнес, свързан с красотата, който няма да му лесно отпусне края.
Hurrem, не се притеснявай. Не вярвам да има някой, който да не се съгласи, че пси-проблемите се коренят в липсата на майчина любов и т.н., както го беше описала.
И като за край един цитат от обръщението (Sunscreen) на Кърт Вонегът към випуск '98: "Do not read beauty magazines. They will only make you feel ugly."
__________________
Искам си функцията Edit!!!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 16th November 2009, 23:13
Аватара на teodora39
teodora39 teodora39 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 189
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Armand
а има ли неква фобия, дето представлява страх от грозотата на другите
Това беше първата ми мисъл, като прочетох описанието. Дали е фобия или си чиста проба простотия да обиждаш хората заради външния им вид на мен ми е все тая. Но тези "красавци" определено имат нужда от помощ.
__________________
Искам си функцията Edit!!!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 17th November 2009, 12:23
Аватара на Kristee
Kristee Kristee не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 230
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от teodora39
"Do not read beauty magazines. They will only make you feel ugly."

Ние сме достатъчно големи и разумни, но как да опазим дъщерите си, които са толкова уязвими и чувствителни и толкова естествени. Разбира се в нашите очи прекрасни, но какво ли става в малките им главички
Всеки ден я прегръщам и й обяснявам колко я обичам, колко е прекрасна, умна и красива... дано расте със самочувствие и самата тя да се обикне, защото само така може да избегне всички тези коварни болести..
Отговори с цитат
  #19  
Стар 17th November 2009, 12:45
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от teodora39
Не вярвам да има някой, който да не се съгласи, че пси-проблемите се коренят в липсата на майчина любов и т.н., както го беше описала.
Не само, че не бих се съгласила, ами бих казала дори, че е крайно нелепо да се обобщава така Де да беше толкова просто
Отговори с цитат
  #20  
Стар 17th November 2009, 16:09
Аватара на teodora39
teodora39 teodora39 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 189
По подразбиране

apoklistika, като сме нелепи какви са причините според теб тогава?
В случай, че си фройдистка, сигурно сп.теб проблемите идват от незадоволени подсъзнателни сексуални нужди, които избиват под формата на психосоматични страдания.
Аз не съм и подкрепям другата парадигма - трамви в детството ("първите 7г." е народният израз).
__________________
Искам си функцията Edit!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: дисморфофобиястрахотсобственатагрозота
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:12.