IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th January 2007, 22:36
DeSIKOS DeSIKOS не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 412
По подразбиране Белези от изгаряне

Момичета, помагайте, бързо ми кажете с какво да мажа белезите от изгаряне, снощи се окипазих без да искам, на лицето ми се получи голямо петно от изгаряне веднага му сложих контратубекс, не мога да ви кажа каолко боля, дали не направих по-голяма беля, може би не се нанася върху изгорялото място. Ужас, не мога да повярвам, че ми се случва, като знам колко бавно зарастват тези белези!!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 9th January 2007, 22:51
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Не трябва ли да го мажеш най-напред с крем за изгаряне-Дефламол е май единствения,който аз знам.
Напиши в гугъла "белези от изгаряне",ще ти покаже няколко линка към теми от други форуми,където са обсъждани такива белези.
Ако пък е по-сериозно изгорено,най- добре отиди на лекар
Отговори с цитат
  #3  
Стар 9th January 2007, 23:02
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Дефламол невинаги е добър вариант. Аз съм лекувала изгорено със специално приготвен крем (от лекар). Тогава ми казаха, че погрешно съм се лекувала с Дефламол. Мисля, че крем здраве е добър за изгаряния, но задължително се консултирай с лекар. За съжаление не помня дали пазя рецепта за този специален крем, понеже беше направо невероятен, никакви белези не ми останаха, а имах страшно изгаряне, цялата ми ръка беше изгоряла (черна).

Хм...май не помогнах много, но идеята ми беше да се консултираш с дерматолог, особено ако мястото е видимо е не е добре да остава белег. А иначе бабиното средство, което знам е на мястото да се постави суров картоф.

Не мисля, че контратубекс е добра идея веднага след изгарянето.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 9th January 2007, 23:26
naduha naduha не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: varna
Мнения: 18
По подразбиране

аз лятото така си окепазих ръката,че нямам думи
и ми казаха 2 неща:1.не трябва да се оставя кожата да се засуши,т.е. постоянно трябва да се омазнява-дефламол върши работа щото е мазно.има е едно друго мазило но то е гел и е за след това като попремине червенината-фенистил гел.и другото е бабешки методи,които на мен помогнаха да не ми остане белег/цял врящ тигон олио ми се изсипа в/у ръката/смесваш жълтък със свинса мас колкото да се получи косистенция гъста като крем и мажеш когато се сетиш.освен това меда поема много изгаряния .дано съм била полезна.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th January 2007, 23:28
naduha naduha не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: varna
Мнения: 18
По подразбиране

съжалявам за правописните грешки но от бързане ги правя )има още един крем,който е правен в аптека-за бебета е при подсичане ,той също помага,едно време го даваха с рецепта сега вече е на свободна продажба.доколкото съм чувала помагал и той
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th January 2007, 01:05
Excel Excel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 1 209
По подразбиране

Мас на Шваровски - от аптеката - тя е била черна , не оставят белези после . Дано да го прочетеш скоро .
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th January 2007, 07:46
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дива
Мас на Шваровски - от аптеката - тя е била черна , не оставят белези после . Дано да го прочетеш скоро .
черна е от Ихтиола вътре. доколкото знам, наистина върши работа
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th January 2007, 10:59
Аватара на trini_ti
trini_ti trini_ti не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 3 162
По подразбиране

Дефламола не е от най-лечимите, а и той не гарантира че няма да ти остане белег, по-добре иди на лекар (или дерматолог) защото много си зависи от собствената ти кожа как се регенерира, лесно ли ти оставт белези и т.н.
И аз преди се бях изгорила на лицето естествено както винаги излзвах Дефламол, оказасе че съм алергична към нещо в него и до тогава не съм била разбрала защото когато съм се мазала в малки количества е нямало алергична реакция, цялото ми лице стана на огромни рани, добре че бях малка и бързо се въстанових без грам белег. Казвам го за да си знаеш че можеш да направиш огромна беля, кожата на лицето е малко по-различна от кожата по тялото и не можеш да знаеш в един момент как ще реагира на самолечението.
Пожелавам ти бързо и безпроблемно решение на неприятният проблем
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th January 2007, 11:07
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Преди време се бях заляла с вряла мазнина и ми стана огромен мехур. Мазах го най-напред с Дефламол, но нещата не се подобриха особено. Накрая ми казаха да се мажа със свинска мас. Звучи много гнусно, но помага невероятно бързо. Ако не те е гнус чак толкова опитай, гарантирам, че ще мине и няма да остане белег. Кремовете с невен, особено бебешките против подсичане също помагат.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10th January 2007, 11:17
chick chick не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 565
По подразбиране

Ох, и аз преди време се бях изгорила, и се мазах с крем "Здраве", обаче няколко дни по-късно без да искам си разраних изгорялото място, после пак продължих да го мажа със същото кремче. Не ми остана белег, обаче на това място ми се появиха няколко малки брадавички и сега ще трябва да ходя на дерматолог за да ми ги изгорят. И се опасявам, че сега вече ще ми остане белег.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Белезиотизгаряне
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:50.