IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th May 2007, 17:13
raynerape raynerape не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 5
По подразбиране Белези след премахване на престилка на корема?

В момента се подлагам на диета, от 90 към 70 кг (мъж/172 см, сметките сочат 68 оптимална тежест) и съм почти убеден, че накрая ще свърша с една торба кожа на корема и ще тръгна по дирите на пластичните хирурзи. Разгледах сайтове на родни хирурзи (напр. Торакс) и това което ми направи ОГРОМНО впечатление бяха големите червени белези които остават върху корема и които действат доста стряскащо. Въпросът ми е, подобни белези временни ли са, защото ако не са, това е лудост!!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th May 2007, 18:02
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

В началото всички са червени и изглеждат гадно, постепенно, с добро третиране, избледняват до светла чертичка. Моят е на 4 месеца и в по-голямата си част е почти незабележим. Просто на снимките, които си гледал, може би операцията е по-скорошна.
Но много важна е грижата за белега, защото той се образува между 2-12 месец след операцията.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 6th May 2007, 18:07
raynerape raynerape не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 5
По подразбиране

Благодаря, че ми изясни това. Дори и така обаче, до пластична хирургия бих се затекъл само в най-краен случай. Има ли алтернативни методи за свиване на кожата по корема след сериозно отслабване, колкото и дългосрочни да са? Нямам нужда от белег, ако мога да си го спестя.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 6th May 2007, 18:12
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Твърдо няма такива методи. Аз дадох сума ти пари за някакви "вълшебни" кремове, процедури и т.н. Но пък може и да нямаш престилка отпред, ако излишните ти кг са разположени равномерно по цялото тяло, може и да се разминеш.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 6th May 2007, 18:15
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

е що режи че ше имаш торба отпред? толко ли ти е голямо шкембето? на 90 кила не вярвам аз съм сваляла 35 и нямам корем, момичетата ще потвърдят. то верно си е до структура, ма хвани се спортувай нещо докато си на диета. и се мажи сутрин и вечер с лосиони за тяло, за да си подхранваш кожата, да е е ластична и да се прибере.

па после ако висне случайно тогава ше я мислиш. ти за нероден Петко отсега

п.п. сега се сетих, имах колега над стоте кила, с огромно бирено шкембе. наскоро го срещнах, от липса на пари е станал кожа и кости, нямаше му нищо на корема.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 6th May 2007, 18:15
raynerape raynerape не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 5
По подразбиране

Принципно не съм от "тежките случаи" в отслабването, а и след това ще гледам да трупам маса силово, така че възможно ли е при натрупване на маса кожата да се изпълни наново, този път функционално, а не с мазнини? Ако това е така, бих могъл да си спестя рязането, поне докато не съм убеден, че нищо няма да помогне.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 6th May 2007, 18:21
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Според мен да - има си упражнения, при които без да имаш шкембе, талията реално се увеличава заради напомпването на онези готините мускули Влез в Мъжкия фитнес, там ще ти обяснят. Има едно страхооотно упражнение "ренегадско гребане" се нарича, то прави чудеса. Но Бимби е права, отслабни, пък тогава му мисли. Това си е една от най-сериозните операции в пластичната хирургия и към нея трябва да се подхожда сериозно.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 6th May 2007, 18:23
raynerape raynerape не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 5
По подразбиране

Благодаря за съветите!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 6th May 2007, 19:23
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

raynerape, недей гледа белезите по сайтовете-при теб няма да е толкова много отслабването! виж за мезотерапията-тук има хора, дето са я ползвали и са доволни! има и за лице и за тяло - и във форума е писано и в нета потърси.
ето и някои адреси: http://www.magicline-bg.com/bg/mesoterapia.html

http://www.dermaline.org/6_mezo_tqlo.html

http://www.skinline.org/mesotherapy.html

http://www.art.bg/temp/vita.bg/zab.php?zab=119&d=&k=429

http://www.mvmcosmetics.com/content/view/17/581/ има и други
успех, успех

ето ТУК какво казва една лекарка по въпроса :
какво става с кожата?
"За да не увисне кожата, се препоръчва гимнастика за коремните мускули, вакуум терапия с дермосоник или LPG, мезотерапия, както и вкарване със ултразвук на стягащи гелове. Ако се налага, се прави липосукция или абдоминопластика (операция на корема - б.а.)"
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Белезиследпремахваненапрестилканакорема
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:11.