IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #61  
Стар 11th April 2010, 07:40
tttittti29 tttittti29 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 105
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от te_dda
е това тепърва ще се види....може компанията да бъде погълната от друг,който да продължи бизнеса и да поеме тази гаранция....
много се надявам да стане точно това, но при положение, че ПИП са забранени за продажба, едва ли нещата ще се възобновят толкова бързо.
Отговори с цитат
  #62  
Стар 11th April 2010, 10:34
Jackie Jackie не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 85
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от te_dda
Цитирай:
Първоначално написано от pol4o
Цитирай:
Първоначално написано от fani_83s
Ето какво пише в сайта на д-р Тонев по въпроса:

http://www.doctortonev.com/index.php...m45fbec74ed8e2

Тогава ме притесни това, че работи само с една марка- ПИП, най-добрите импланти, страхотни гаранции и т.н., и т.н. и изведнъж сега фирмата ликвидирана и няма яснота с гаранциите.
Какви гаранции, каква яснота може да се очаква от фалирала фирма? Сега вече при него увеличаването ще е с импланти на американската компания McGhan, но гаранции не очаквайте, защото такава компания отдавна няма, но продуктите им се предлагат.

Съжалявам, но и в двата случая ми прилича на "разпродажба до изчерпване на количествата". (в тази криза може би е изгодно)

Просто исках да изразя моето недоверие, но нека всеки сам си преценява.

пип никога не са били най-добрите импланти... в моята класация от 5-те марки, с които се работи в Бг са били винаги на последно място( не само мое мнение) !!!

това, ЧЕ НЯКОЙ ГИ НАРИЧА " НАЙ-ДОБРИТЕ" само защото работи с тях,защото са най-евтните( и по този начин има възможност да образува конкурентна за пазара цена на операцията ) и трябва да убеди пациентите си,че се работи с най-доброто НЕ ГИ ПРАВИ ТАКИВА !!!! ВЕЧЕ КАТО ГИ ЧУЯ ТЕЯ СУПЕРЛАТИВИ ЗА ТОЯ ПИП И МИ СЕ !!!


КОЛКОТО ДО ИМПЛАНТИТЕ МАКГАН - ХАЙДЕ ЕДИН ПЪТ ПОНЕ СИ НАПРАВЕТЕ ТРУДА ДА ПРОЧЕТЕТЕ НАПИСАНОТО ТУК, ЗАЩОТО ПО ТОЯ ВЪПРОС АЗ ЛИЧНО ВЕЧЕ СИ ИЗТРИХ ПРЪСТИТЕ ДА ГО КОМЕНТИРАМ ЗАРАДИ НЕДОРАЗБРАЛИ И ХВЪРЛЯЩИ НЯКАКВИ " БОМБИ" НА СМУТ ВЪВ ФОРУМА !@!!!!
ИМПЛАНТИТЕ МАКГАН, КАКТО И МЕНТОР ИМАТ ДОЖИВОТНИ ГАРАНЦИИ, КАКТО ВСИЧКИ ДРУГИ ИПЛАНТИ !!!!! зА КАКВА ЛИПСВАЩША КОМПАНИЯ, ЗА КАКВО НЕПОКРИВАНЕ НА ГАРАНЦИИТЕ ГОВОРИШ ???????????????????



ПРЕСТАНЕТЕ ВЕЧЕ С ТЕЯ СПЕКУПАТИВНИ МНЕНИЯ !!!!!!!


Тези вторите 5 годишни гаранции ЗА ПОДМЯНАПО ЖЕЛАНИЕ НА ПАЦИЕНТА, които имаха ПИП и ЕВРОСИЛИКОН бяха с цел търговски трик за да бъдат предпочитани и по-често използваните марки , и си включваха този втори чифт още в първоначалната цена, което ще рече, че не са 2 пъти ( колкото е разликата в цената), а четири пъти на практика по-евтини от америкаските импланти !!!!! Ама тва е друга тема за цената на имплантите., която е обсъждана и не смятам сега да засягам !!!...

готова съм за директността ми ако щете всички да ми наскачате, но вече ми писна всички импланти да се слагат под един знаменател, защото НЕ СА, И КАТО ЦЕНА, И КАТО КАЧЕСТВО, и защото ми писна непрекъснато да се появява някой,който да твърди, как МЕНТОР и МАКГАН НЯМАЛИ ДОЖИВОТНИ ГАРАНЦИИ ИЛИ че фирмата, прозивеждаща ,МАКГАН е също изчезнала и фалирала !!!!!

има реални факти, които това,че ние тук премълчаваме, защото се уважаваме ( или пък не знаем ), а няма как да не се приемат лично от половината форум, не ги прави да не съществуват...прави ги само неизказани....от незнание, или от липса на смелост да бъдат изказани...

и това ввсичкото го пиша не защото не ВИ уважавам, а точно обратното - държа много на повечето от вас и държа да знаете, това, което знам и аз !!!!!!


и това, което ще кажа като заключение е, че ИСКРЕННО съжалявам и се ядосвам заедно с вас всички, които сте с тези импланти заради тревогите, които имате в момента....въпреки това смятам, че наистина е най-разумно да се изчакат окончателните изследвания на гела, които ако докажат,че няма токсичност , което е най-важното, според мен няма от какво да се притеснявате и интервенции само заради факта ,че има някакъв административен проблем ( а не и здравословен като последица) са безмислени и неоснователни...

С уважение към всички вас, Теда !!!
absolutno sam saglasna, ti kaza vsi4ko koeto trqbva6e da se kaje.

i samo ne mi e qsno ot pro4etenoto ot dr Tonev kak samo v BG ot 2006 nasam ima samo edin edinstven slu4ai na ruptura kato v ostanalite 4asti na sveta sa stotici
zatova BG pacientki ako mojete vednaga se pregledaite na mamograf ili kakvoto tam trqbva.
celuvki
Отговори с цитат
  #63  
Стар 11th April 2010, 10:39
Аватара на fani_83s
fani_83s fani_83s не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: София, България
Мнения: 349
По подразбиране

кой е казал, че са стотици? това пък къде го видя??
Отговори с цитат
  #64  
Стар 11th April 2010, 12:16
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

надали са стотици, по принцип е нужен много по-малък процент, за да бъде неодобрено нещо, когато се тества, или както е в случая - използвано бе зразрешение - за да бъде спряно от употреба....ще ви дам пример с тестовете за стерилните хирургически ръкавици , с които се работи при операциите....когато тестват дадена партида, за да я одобрят се иска не повече от един дефектен ( с дупка) чифт на 100 000 чифта, нещо подобно....незнам с имплантите какви са изискванията,но немисля,че са по-малко строги от това.....друг въпрос са тестовете на състава на самия гел - там те са еднозначни и не опират до проценти, но това е нещо, което тепърва ще се изяснява доколкото разбрах...
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #65  
Стар 11th April 2010, 15:37
Аватара на fani_83s
fani_83s fani_83s не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: София, България
Мнения: 349
По подразбиране

питам, защото никъде не съм прочела за такава статистика и заради такива изказвания се всява всеобща паника
Отговори с цитат
  #66  
Стар 11th April 2010, 22:41
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

И защо не ви се вярва, че има само 1 случай на руптура в бг? Ако имаше повече досега и по форумите да са писали, пък аз не съм срещала такива.
Отговори с цитат
  #67  
Стар 11th April 2010, 23:05
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

трябва да ти кажа,че истината за броя поне тук , у нас няма да се разбере... по простата проичина, че надали фирмата сама ще го каже ( колко такива импланти са й върнати), нито пък има кой да сондира сред лекарите поотделно и да сумира случаите при тях, нито пък те сами ще си кажат...това с афакти, които ако определен случай не стане някакъв обществено известен проблем ( най-вече по инициация на недоволен пациент), другите ще премълчат и ще минат като част от работата....
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #68  
Стар 12th April 2010, 07:52
petiarad petiarad не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: България..вече
Мнения: 559
По подразбиране

Браво Теди, много добре си го казала! Всички си мълчат и си траят докато не се размие и утихне даден проблем...На всякъде в България е така. Сега също се мъчат да ни убедят, че тези импланти не са опасни...ами ако не е така и след време се появят усложнения...Аз вече един път си патих от КК, подмених ги ...и ..какво стана...пак неприятности....и нека си пеят тяхната песен,че нямало проблеми...
Отговори с цитат
  #69  
Стар 12th April 2010, 12:41
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

ами какво да ти кажа...ако гелът вътре в имплантите е доказано нетоксичен и безопасен за допир с тъканите, мисля,че дори и да стане този малшанс да се спука имплантът, не би трябвало да има проблем, ако минат да речем 6 месеца докато това е установи...по идея всички импланти трябва да са така направени, защото никоя фирма не може да гарантира и да се оновава на надеждата,че никога няма да има спукан имплант, за да си позволи или пък да има разрешение за нещо, което в досег с тъканите е вредно....друг е въпросът, ако има промени в гела, които не са одобрени чрез тестове и не е доказано,че не са токсични....затова и по-нагоре казах,че по-скоро трябва да се изчакат тези тестове, и ако гелът все пак се докаже,че е безопасен, мисля че няма място за паника...
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #70  
Стар 12th April 2010, 14:20
Аватара на mariaia
mariaia mariaia не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 14
По подразбиране

Здравейте, мацки, аз също си направих мамография и ехо. Всичко е наред. Мамологът ми ме увери, че всичко е наред и няма принина да се притеснявам. Успех на всички!
BTW по моето скромно мнение имплантите PIP дават много малко усложнения черно на бяло. Вижте във форума колко момичета с тези импланти имат проблеми. Това е реално, а не това, което се пише без изобщо да се дават конкретни данни като брой руптури, процент на жени с усложнения и т.н.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Скандалдефектнифренскиимпланти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:33.