IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th July 2010, 19:20
Pride Pride не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 42
По подразбиране Помогнете! Как да премахна перманентния си грим?

Здравейте,

От близо шест години съм с перманентен грим на веждите. Вече започна ужасно да ме дразни, когато съм гримирана е добре, но когато съм без грим стои ужасно неестествено. Мечтая си да върна моите си вежди, но все още в България има ужасно малко информация по въпроса с премахването на перманентния грим.

Рових се страшно много по български и чужди форуми и сайтове, но единствената информация, която добих е, че се премахва с лазер. Да но мен ме е страх от белези и загуба на косъмчета и бих искала да открия някой, който го е преживял и може да сподели опита си с мен.

Благодаря на всички за вниманието!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 29th July 2010, 08:27
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

чисто черни ли са ти веждите?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th July 2010, 17:52
Pride Pride не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 42
По подразбиране

Не, не са чисто черни. Много са тъмни, но имат и червено, така че се получава кафеникав оттенък. В момента съм светло руса и ако нямам фон дьо тен разликата е много рязка и направо си стои грозно. Ще кажете - смени цвета, но дори и с черна коса пак си стоят неестествено.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29th July 2010, 17:59
Аватара на Оnly
Оnly Оnly не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: ... в бурята ...
Мнения: 964
По подразбиране

Шест години е голямо постижение . Само веднъж ли си правила или сега си втори път и просто ти е омръзнало ?
__________________
Не съм това , което съм , но и другите не са това , което са .
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29th July 2010, 19:00
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

хахахах тази тема трябва да се сложи в темата за перманентния грим
Отговори с цитат
  #6  
Стар 30th July 2010, 08:17
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Наистина е странно 6 години да са минали, а перманентният ти да не е мръднал изобщо. По принцип дават 4-6 години за чисто черния цвят, а за смеските 4 години.

А иначе по въпроса ти, махането му става с лазер, но дали наистина е изцяло само специалист може да каже.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 30th July 2010, 14:49
Pride Pride не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 42
По подразбиране

Историята ми е следната:
Преди 6 години като типичната тийнейджърка се чудех каква драстична промяна да извърша със себе си. Бях си наумила, че не харесвам веждите си. И вместо да си ги пусна и да отида при специалист да ги оформи, предприех драстичната мярка да отида и да си направя перманентен грим. Отидох в известно столично студио, уточнихме формата и се започна. Всичко беше като по учебник. Харесах се. След три седмици отидох за ретуш. Този път ме прави друг човек от салона, но не ми довърши краищата, понеже доста ме болеше. Та... насрочихме още един час. Отидох след месец, за да ми ги довършат. Добре, но и този път не ми провървя - при повтарянето ми сгрешиха края на едната вежда. Четвъратата процедура беше неизбежна при това положение. Този път с веждите ми се зае лично собственичката на салона. Крайният резултат беше добър, но за целта боята беше нанесена цели 4 пъти! Според мен това е причината за задържането им толкова време на лицето ми.

Като човек, който има перманентен грим толкова време, съветвам следното:
НЕ ГО ПРАВЕТЕ!
Освен в случай, че:
-Се налага при загуба на окосмението, вследствие на медицински проблем;
-Има нужда само от леко попълване на места с по-рехаво окосмение, но без да променяйте радикално формата - винаги ще си личи!

За мен остават три варианта:
Или да се примиря с тях;
Или да се подложа на лазерно третиране с риск да загубя част от окосмението в зоната;
Или да опитам с нанасянето на разтвор, който извлича пигмента от кожата, но се прилага на принципа на перманентния грим, което пък сигурно ще остави белези от своя страна.

Много подробна взех да ставам, просто се надявам да срещна някой, който го е преживал и може да ми даде съвет.


Отговори с цитат
  #8  
Стар 30th July 2010, 21:01
konstans konstans не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 364
По подразбиране

За лазер нямам опит, но при моята козметичка премахваха подобни вежди, защото момичето си бе сменило цвета на косата и бе грозно.Ако си от София пиши да ти дам координатите.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th August 2010, 13:06
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Перманентния грим е най голямата глупост!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th August 2010, 13:22
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chaoslady
Перманентния грим е най голямата глупост!
Страхотно мнение по въпроса на потребителката имаш!

извинявам се, но не можах да се сдържа.

аз също не съм компетентна как да ти помогна. вероятно е добре наистина да се консултираш с дерматолог или добър козметик. а защо най-добре не попиташ в клиниката или мястотот където ти правихе грима?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПомогнетеКакдапремахнаперманентниясигрим
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:50.