IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th April 2005, 19:10
champion
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране индекс за тегло - ВИЕ ЛУДИ ЛИ СТЕ???

Моля пишете на кирилица.Вие луди ли сте? По какви таблици ги смиятате тия индекси?

ТОва е абсурд, никога не съм чувала подобно нещо. Аз съм 174 см и съм 65 кг. И според вас триабва да сваля 4 кг????
Не съществуват такива таблици и сметки!
Вие сигурно сте от българската федерациа на анорексиците!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th April 2005, 09:43
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Ако ти си жена висока 174 см и тежиш 65кг трябва да свалиш не 4, а поне 8 кг. Това е спрямо моите критерии за атлетично и красиво. Не ги натрапвам на никого.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th April 2005, 12:14
Аз-Анахрония
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

а тука като знаеш критериите не е ли възможно да ми кажеш колко точно да сваля - демек колко трябва да стана за да съм Дъ бест оф дъ бест оф дъ бест - 178 съм висока и тежа 82 - хихих - преди 2 седмици бях 88.... Та трябва да стана точно колко килограма?????? Трябва да се има пред вид, че съм с голяма глава
Малко ли е за две сидмици 6 кила ....казаха ми че не напредвам тука едни определени хора, които познавам
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th April 2005, 13:01
Аз-Анахрония
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Моля пишете на кирилица.
Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Ако ти си жена висока 174 см и тежиш 65кг трябва да свалиш не 4, а поне 8 кг. Това е спрямо моите критерии за атлетично и красиво. Не ги натрапвам на никого.
Ма между слаб и атлетичен има огромна разлика??? Познавам доста едри хора дето са атлетични а на тежест са тежки - мъже де... и една две жени
аз докато стана 58 килограма ще мине цела година бееее
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th April 2005, 18:55
Аватара на Милко Георгиев
Милко Георгиев Милко Георгиев не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 108
Изпратете съобщение чрез ICQ до Милко Георгиев
По подразбиране

Жена, 174 см: 56 kg
Жена, 178 см: 59 kg
Посоченото тегло е оптимално, ако процентът на телесни мазнини е
в граници 13-18%.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 27th April 2005, 19:52
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Моля пишете на кирилица.
Цитирай:
Първоначално написано от Милко Георгиев
Жена, 174 см: 56 kg
Жена, 178 см: 59 kg
Посоченото тегло е оптимално, ако процентът на телесни мазнини е
в граници 13-18%.
И ако е с лека костна структура. Милко, калкулатора на сайта ти не е за спортисти, нито пък отчита костната структура. Всички ги изкарва някакви хърби.
А такова нещо, като идеално тегло не съществува. Всички тези таблици и калкулатори с идеалното тегло са гола вода и само създават комплекси в някои хора (предимно жени) и ги карат да се подлагат на диети и да си развалят здравето.
Ако искате да определите идеалното си тегло, гледайте се в ОГЛЕДАЛОТО, а не в КАНТАРА. Ако това, което виждате в огледалото ви харесва, какво ви пука, какво показва кантара? Имам приятел, който е 95 кг и е слаб (няма излишни мазнини, нито много мускулна маса, не спортува), просто е с тежки кости.
Според калкулатора на Милко би трябвало идеалното му тегло да е 82 до 86 кг.! Че той ако стане толкова, ще заприлича на скелет!.
Аз по същата логика би трябвало да съм 64 кг! Да бе! С 15% мазнини съм, което не е много, дори за мъж. В здравословната норма съм (12 - 18%).
Тея 5 - 10 процента, дето ги изкарва калкулатора са за състезателите по културизъм или за природно слабите (ектоморфите)), и дори да смъкна до 5%, както казва калкулатора, това са минус 8 кг, т.е. пак ще тежа 76 кг, а не 64!
Така че, забравете ги тези понятия, като идеално тегло. Дори и да сте в "идеалното" си тегло, това не означава, че съотношението ви мазнини/мускули е в нормата.
Има хора, които уж са с нормално тегло, а изглеждат дебели и отпуснати, заради големия процент мазнини и малкото мускулна маса, и обратно, хора, които по всички таблици и формули са с наднормено тегло, но изглеждат по - слаби и стегнати, заради повечето мускулна маса и по - ниския процент мазнини! Това важи и за жените - не гледайте кантара, а огледалото!
Ако сте свалили 5 кг, не значи, че ще изглеждате по - добре. Сваленото може да е мускулна маса и процента мазнини да ви е същия или даже да се е увеличил, което ще ви направи да изглеждате по - отпуснати от преди. Обратно, може да качите кг (за сметка на мускулната маса), но да изглеждате по - слаби и стройни, понеже процента намазнините ви е намалял, а мускулите ви са се стегнали.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 27th April 2005, 21:18
Bella
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

И аз не съм съгласна с Милко.При ръст 173 тежа 60кг и смятам,че изглеждам напълно добре.Костите ми са с много добра плътност,неотдавна се изследвах.Тва горе се отнася за някои с по-рехави кости сигурно,или наистина за хърби
Отговори с цитат
  #8  
Стар 27th April 2005, 22:58
Аватара на Милко Георгиев
Милко Георгиев Милко Георгиев не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 108
Изпратете съобщение чрез ICQ до Милко Георгиев
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Anonymous
И ако е с лека костна структура.
Това може да се отчете по обиколката на китката.
Цитирай:
Първоначално написано от Anonymous
Милко, калкулатора на сайта ти не е за спортисти, нито пък отчита костната структура. Всички ги изкарва някакви хърби.
А такова нещо, като идеално тегло не съществува. Всички тези таблици и калкулатори с идеалното тегло са гола вода и само създават комплекси в някои хора (предимно жени) и ги карат да се подлагат на диети и да си развалят здравето.
Да, например за сумисти не става. Китката е (някакво) отражение на костната система.
При формулите от този тип става дума предимно за статистика.
Каклураторът на SpiderSport.com дава оптималното тегло. Не дава "максимално" или "по-високо". Ако някой е решил да тежи 100 кг вместо 80, то това си е негово решение. Здравето и дълголетието са присъщи на хората с по-ниско тегло. Дори само статистиката е достатъчен аргумент.
Дай пример за "хърба".
Цитирай:
Първоначално написано от Anonymous
Ако искате да определите идеалното си тегло, гледайте се в ОГЛЕДАЛОТО, а не в КАНТАРА. Ако това, което виждате в огледалото ви харесва, какво ви пука, какво показва кантара?
Това е така.
Цитирай:
Първоначално написано от Anonymous
Имам приятел, който е 95 кг и е слаб (няма излишни мазнини, нито много мускулна маса, не спортува), просто е с тежки кости.
Според калкулатора на Милко би трябвало идеалното му тегло да е 82 до 86 кг.! Че той ако стане толкова, ще заприлича на скелет!.
Използва ли във формулата обиколката на китката му?
Цитирай:
Първоначално написано от Anonymous
Аз по същата логика би трябвало да съм 64 кг! Да бе! С 15% мазнини съм, което не е много, дори за мъж. В здравословната норма съм (12 - 18%).
15% за мъж е доста. Направо е на прага на затлъстяването.
Цитирай:
Първоначално написано от Anonymous
Тея 5 - 10 процента, дето ги изкарва калкулатора са за състезателите по културизъм или за природно слабите (ектоморфите)), и дори да смъкна до 5%, както казва калкулатора, това са минус 8 кг, т.е. пак ще тежа 76 кг, а не 64!
Кои са тези природно слабите? Има закон за калориен баланс и той е основния фактор. Аз познавам мъж висок 190 см, с обиколка на китка 20 см. Има 4.5% мазнини и тежи 90 кг. Хич не мяза на "природно слаб".

С останалите неща съм съгласен.

Само не разбрах, ти си от организацията "Борци срещу статистиката" ли
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27th April 2005, 23:00
Аватара на Милко Георгиев
Милко Георгиев Милко Георгиев не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: София
Мнения: 108
Изпратете съобщение чрез ICQ до Милко Георгиев
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Bella
И аз не съм съгласна с Милко.При ръст 173 тежа 60кг и смятам,че изглеждам напълно добре.Костите ми са с много добра плътност,неотдавна се изследвах.Тва горе се отнася за някои с по-рехави кости сигурно,или наистина за хърби
Колко см е обиколката на китката ти?
Колко % мазнини в тялото имаш?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 27th April 2005, 23:06
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

ОК. С обиколката на китката стойностите са по - приемливи Но пак не са "идеални" (т.е. не стават за спортисти с повечко мускулна маса ) А 15% мазнини не са на границата на затлъстяването. Поне не и според това тук - http://www.healthchecksystems.com/bodyfat.htm
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: индексзатеглоВИЕЛУДИЛИСТЕ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:03.