IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 11th July 2007, 01:08
cat cat не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 10
По подразбиране съвет

здравейте!

имам нужда от съет и се надявам да помогнете и на мен, както видях да си помагате един на друг.

на 23 съм. през целия си живот съм била между слаба и кльощава... 172 см, 50 - 52 кг. винаги съм имала добър апетит и съм ядяла каквото искам и колкото искам. само "хабях" храната. пушех от 14 годишна. обаче от януари насам не пуша. и сега тежа 63 кг... преди месец и половина бях 67! работя в офис, движа се в градския транспорт. имам желание да променя фигурата си и да стана отново такава, каквато бях. не съм вярвала, че е възможно да се докарам в това състояние и съм твърдо решена да променя това. сама съм си виновна, цялото това тъпчене и заседнал начин на живот... подиграх се с природата, която иначе не ме е ощетила...

проблемните ми зони са: корем /кори когато бях слаба имах тлъстини там/, паласки и може би дупе и бедра. откакто напълнях, имам и целулит. не съм широка в ханша, напротив. не съм предразположена към пълнеене, коремчето преди ми беше от мързел... не съм спортувала активно от прогимназията, но съм готова да започна! диети не съм пазила, само напоследък се опитвам. не ми е лесно, но явно се налага и съм подготвена за това. ето какво представлявам в момента:

http://aycu33.webshots.com/image/203...5489533_rs.jpg

живея в разсадника, моля ви да ми препоръчате фитнес зала там. също и лекари, инструктори, диети и каквото трябва. подайте ми ръка и аз ще направя така, че с ваша помощ да се гордея със себе си!

--сат
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th July 2007, 19:28
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Ами добре си изглеждаш, но щом не се чувстваш добре...можеш да поизчистиш Почети и направи изводи за себе си, пък после ги сподели, за да получиш по-конкретни съвети.
Аз твоят регион не го знам, но съм сигурна, че ако поразпиташ, ще разбереш къде е най-близката фитнес зала.
Успех !
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11th July 2007, 22:56
cat cat не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 10
По подразбиране

проблемът е, че взех жилището преди месец, а ще се нанасям след седмица-две и затова питам за квартален фитнес. що се отнася до четене --> изводи, страхувам се да не си извадя грешни изводи, понеже нищо не разбирам от хранене. преди месец се опитах да ям съвсем по малко няколко дни, но само си забавих метаболизма и се чувствах ужасно. сега просто хапвам по-умерено и се опитвам да не прекалявам с въглехидратите, обаче не отслабвам май. просто не пълнея... бих искала да помоля някой, който разбира наистина да се опита да ми даде индивидуално напътствие. все още не съм попаднала безвъзвратно в тлъстия ад, но загубвайки предишната, нормалната си фигура сякаш нещо в мене умря... а го забелязах твърде късно.

благодаря ти за мнението.

--сат
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th July 2007, 11:41
Аватара на radosfsf
radosfsf radosfsf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: Sofia
Мнения: 2 040
Изпратете съобщение чрез ICQ до radosfsf
По подразбиране

cat бая килограми си качила от януари насам.Аз бих те посаветвал да хапваш повечко сутрин а през останалото време по помалко.И аз водя подобен на твоя начин н живот-работя в офис.Трябва си движение-фитнес,бягане,качване на стълбите пеш,ограничено хапване(ниаккви сандвичи,пици,и тем подобни вкусотии).Аз не съм специалист но от този форум научих доста неща като се порових.Съветвам те и ти да направиш същото.И аз самия си признавам че ми е доста трудно да си изградя и задържа някакви правилни навици на хранене но се стремя.Успех
__________________
http://vbox7.com/play:3c20fd1b
Отговори с цитат
  #5  
Стар 13th July 2007, 13:47
cat cat не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 10
По подразбиране

благодаря ти за коментара. ще се радвам ако още някой има препоръки, да ги сподели.

--сат
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th July 2007, 14:29
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Такаааа, аз от година и половина съм на НВД, а тренирам всеки ден без събота и неделя (но в един от дните задължително ходя или тичам в гората). При мен е станало начин ан живот, носи мисля, че ако спазваш НВД и започнеш да спортуваш, много бързо ще видиш резултат, а и сата ти ще се почувстваш по-добре. Четенето само ще ти даде насоки, важното е и да започнеш нещо да правиш.

Преди да започна НВД, хапвах например и ориз, картофи, но не ядях хляб, тестени, салдки... Не пиех газирани напитки или т.нар.натурални сокове, захар не слагах на нищо... Понякога си позволявах сладолед, парченце шоколад или домашна баница. Тази схема също вършеше работа, но след като родих, а и годините ми напредват, реших, че стриткно НВД ще е най-добре за мен.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13th July 2007, 15:13
cat cat не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 10
По подразбиране

аз правя горе-долу това, което и ти преди да забременееш. е, понякога просто си взимам нещо сладко и го ям, при това почти без да имам угризения за това /например на няколко дни веднъж ям шоколадово яйце или малко сладолед.../. за мой късмет обичам месо, салата, яйца и млечни продукти. обаче всеки ден ям по стотина грама ядки, понякога повече. не знам това толкова ли е зле...

първите наченки на движение вече ги установявам /купих си федербал/, но нямам кантар

почти си намерих клас по аеробика за през по-студените месеци, обаче засега предпочитам да правя опитите си за движение на открито.

имам също и около 10G клипчета с упражнения, които мога да започна обаче когато приключа с нанасянето.

разделно хранене не е вариант за мен, нали? или може би на по-късен етап, когато "спадна"?

засега това са препоръките, които усвоих от четенето. ако правя някъде грешки, моля да ми посочите.

а, имам въпрос. да си купя ли кантар в крайна сметка? или само ще ме психира?

--сат
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th July 2007, 15:38
Аватара на radosfsf
radosfsf radosfsf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Nov 2006
Град: Sofia
Мнения: 2 040
Изпратете съобщение чрез ICQ до radosfsf
По подразбиране

Моето мнение е че леко си се депрсирала.А съдеики по снимката няма причина затова.Така че моето мнение е да почнеш лека полека и само ще видиш резултатите
__________________
http://vbox7.com/play:3c20fd1b
Отговори с цитат
  #9  
Стар 13th July 2007, 21:26
cat cat не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 10
По подразбиране

е не знам някой да напълнее с 15кг за 3-4 месеца и да не се депресира. освен разбира се ако не е бременен с близнаци

--сат
Отговори с цитат
  #10  
Стар 13th July 2007, 23:54
Аватара на flameon
flameon flameon не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Под юргана :)
Мнения: 350
По подразбиране

ядките дори са полезни за диета но зависи и какви..и в какво количество разбира се....фъстъците не са за препоръчване...според мен най-добре е да започнеш НВД след като са ти вкусни храните подходящи за нея....най-добре почни да бягаш от това поне при мене ефекта е най-добър
__________________
Прави каквото трябва,пък да става каквото ЩЕ !!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: съвет
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:22.