IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 3rd March 2009, 17:09
Аватара на lqlqlqlq
lqlqlqlq lqlqlqlq не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 967
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sesil23
Виждам,че от доста време не сте писали по темата,но ще ви споделя личният си опит:
Преди почти 4 години правих това лечебно гладуване,но в домашни условия.За 10 дни успях да смъкна 4-5 кг,но най-важното беше,че организмът ми се беше пречистил и след няма и месец успях да забременея.А преди това с мъжа ми бяхме опитвали 5-6 месеца без резултат
Никой не говори,че трябва да се ходи в центъра и да се пълни гушата на д-р Емилова-режимът има ефект и в домашни условия.
Има разбира се, но за съжаление малко хора успяват да спазват препоръките й. Аз съм ходила в центъра, и съм от групичката на провалилите се след това Вярвам напълно на всичко, което казва за лечебния ефект на гладолечението, но може би не съм достатъчно узряла за да следвам нейния начин на живот
__________________
FolloW ThE BeautY Of YouR DreamS...
Отговори с цитат
  #42  
Стар 20th March 2009, 03:18
SilviyaGregory SilviyaGregory не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 1
По подразбиране ДР. ЕМИЛОВА - ДОКТОР ИЛИ ШАРЛАТАНИН?

Чувала съм много нещта по адрес на въпросната "докторка" и единственно хубави от хората които не смеят да си признаят че са дали куп пари за да седят гладни и да слушат дрънканици.

Аз съм студентка 3-та година в Щатите - 1ва година специализация за медицинска сецтра. Една от най важните лекции 1ви семестър е тази за електролитите(К, Na, Ca, Mg, Chl, ... - не съм сигурна как се казват всички на БГ но ги погледнете в таблицата на менделеи в нета),та аз като студентка знам че при гладуване се получава нарушение на баланса на електролитите с висока опастност за живота - сърдечни пристъпи, токсичност -да точно ... (особенно при хора със заболявания)при загуба на един вид се алтерира деиствието на множество процеси в организма, в това число и регулация на хормони. ЕДИНИ ОТ ПЪРВИТЕ СИМПТОМИ ПРИ ОПАСНО НИСЪК "Na" (сол) СА ИМЕННО - АГРЕСИВНОСТ, НЕРВНОСТ, ДЕПРЕСИЯ, АПАТИЯ.... ШОК И СМЪРТ (при изклу4ителен недостик на сол и "К-потасий???" следва повишаване на сърдечнада деиност, понижаване на обема на крЪвта, следователно кислородът до мозъка е понижен - и => ШОК С ИЗКЛЮ4ИТЕЛНА ОПАСНОСТ ЗА ЖИВОТА) ПОЗНАЙТЕ КАКВО НЕ Е ВКЛЮЧЕНО В ДИЕТАТА НА ДР. ЕМИЛОВА - СООЛ!!!!

Аз лично реших да не вярвам на всичко което съм чула и реших да проуча какви изследвания се правят по време на "лечението", мислейки 4е минимума би включил 1-3 пъти на ден кръвни изследвания на електролити + хранителни добавки за техния контрол и регулация! ГРЕШНО ПРЕДПОЛОЖИХ!!!!! НА САЙТА ПИШЕ ЦИТИРАМ- "При нужда се правят и допълнителни кръвни изследвания, като електролити, хормони, антитела, туморни маркери, както и анализ на урина и микробиологично изследване на секрети".

ПРИ НУЖДА!!!!????? СКАНДАЛНО!!!!!!

Ако тя беше в Щатите до сега да е в затвор за убийство, или поне опит за такова и Некъдърност! НО В БЪЛГАРИЯ ЗА НЕЙНО ЩАСТИЕ НЯМАМЕ ЗАКОНОДАТЕЛСТВО
Отговори с цитат
  #43  
Стар 12th April 2009, 17:51
Аватара на Vanilla_Dee
Vanilla_Dee Vanilla_Dee не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 4
По подразбиране

Здравейте!

Забелязвам, че темичката отново е в застой, но се надявам скоро да има малко повече активност по нея.

В момента аз правя лечебното гладуване на Л. Ковачева и днес е моят 4 ден. Не съм забелязала настроението ми да се е влошило или отношението ми към околните. Ако някой е минал през този етап при гладуването, мисля, че просто при него/нея се е получило така, но това не е генерално правило за всички.

При мен тонусът и настроението са на ниво и се чувствам много бодра и по-чиста, макар че са минали само няколко дни. Според мен при всяка диета най-важна е нагласата. Ако не си готов да отслабнеш и да се прочистиш и съзнанието ти не е на тази вълна, едва ли ще го постигнеш.

Съглсна съм с мнението на dvalev, че захранването и навиците, които остават след диетата са най-важната част от нея. Всички, които по някакъв начин са се сблъскали с този проблем, знаят, че самото сваляне на килограми не е най-трудната част. Задържането им обаче е, защото тук вече става въпрос за истинска воля и самодисциплина.

Уважавам мнението на SilviyaGregory, но все пак мисля, че за 20 дни едва ли недостигът на натрий в организма ще доведе до фатални последствия. Разбира се, както всяка друга диета, и тази трябва да се разгледа индивидуално и ако някой има проблеми с недостиг на натрий, едва ли това ще бъде най-добрият избор на диета.

Това е от мен
Отговори с цитат
  #44  
Стар 5th May 2009, 11:47
nikiss nikiss не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 1
По подразбиране

Мили дами и господа, кой ви е излъгъл, че при д-р Емилова се ходи да се отслабва. Поне четете книгите на Берг, Лидия Ковачева, Норбеков и др. автори, за да видите, че там не се ходи за да отслабвате, а да се лекувате. Какво ревете че сте си върнали килограмите, че то лично д-р Емилова в лекциите си Ви казва, че Ви учи да живеете и се храните ЗДРАВОСЛОВНО а това че плюскате като свини щом се прибирете в къщи си, след като сте били при Нея си е Ваш личен "свински" проблем.
Аз лично от м.ноември до сега не съм пил нито едно хапче за високо кръвно, след като бях там 20 дни, а преди това въпреки възрастта ми от 37 години ходех като пенсионер с една чанта хапчета и то постоянно, защото не знаех кога ще скочи на 160/100, а сега е 110/70. Нека да ми е зле, а?
Отговори с цитат
  #45  
Стар 27th August 2009, 22:44
Аватара на basilika
basilika basilika не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: Greenland.....
Мнения: 46
По подразбиране

При д-р Емилова съм била през....2004г мисля беше...в доста незадоволително състояние на тялото и духа.
Да, шока първите дни е голям. Но че си нещастен е глупаво да се твърди. Ако си отишъл с идеята, че отиваш да се мъчиш, то ще се чувстваш и ще изглеждаш измъчен. В психиката е скритото оръжие.
Людмила Емилова е невероятно обаятелна жена, има страхотно излъчване, умее да внушава, убеждава...тя проповядва. Излъчва здраве и заразява с него.
Свалените кг са относителни за всеки организъм, колкото си по-болен и дебел общо взето, толкова повече сваляш. Аз намалих около 12 кг от теглото си ..... сега съм дори под кг, с които си тръгнах от там. Без да продължавам да спортувам, и ако види как се храня, сигурно ще й стане зле...
Явно организма се е пречистил и е успял не само да запази теглото си, но и да заработи правилно, така че да е в оптимален режим.
Но режима, койта се налага там....никога не може да се постигне в домашни условия... Искате ли да има ефект, мястото ви е при нея. А не гладен в къщи
Отговори с цитат
  #46  
Стар 28th August 2009, 07:26
Аватара на kokodidi
kokodidi kokodidi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 1 107
По подразбиране

Моя близка се оттърва от доста на брой и коварни болести с лечебния глад на д-р Емилова
относно връзката с отслабването: тя се научи да се храни здравословно за да не допуска отново да се чувства като парцал
Лечебния глад наистина не е за отслабване а за зраве
Изобщо не познавам спецификата на лечението, не съм чела книгата но факта че моята близка се чувства отлично и изглежда също толкова отлично ми говори добри неща за него.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 28th August 2009, 08:13
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Аз пък нямам познат от ходилите там, който да е запазил свалените килограми. Всичките редуват периоди на дебелеене и отслабване (като се стреснат, минат на чай и плодове, свалят някой килограм и после качат двойно повече).
Не ме кефи идеята да плащаш, за да стоиш на пълна маса, без да ядеш (разкази от познати). Ако имаш воля, ще го направиш в къщи! Ако нямаш воля, никакви "лечебни" програми не помагат. Останалото си е бизнес - щом има кой да се връзва... why not
Отговори с цитат
  #48  
Стар 28th August 2009, 09:27
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

И аз не познавам човек, който да е имал траен, задоволителен, хармоничен резултат по отношение на отслабване в центъра на д-р Емилова. Ако целта е лечение, тогава въпросът е друг и не смея да се изказвам.

Първо, не импонирам на режима сам по себе си. Патила съм си така от живот само на плодове и чай, че ... не ми се иска да се връщам към този период дори и само мислено. Второ, ако някой много държи да спазва точно този режим, не виждам смисъл да го прави под чужд контрол, в изолирана среда и да плаща за това. Защо не го предприеме у дома? Ако търсиш нечий чужд контрол по време на диетата си, а не можеш да мобилизираш собствената си дисциплинираност, работата ти е меко казано спукана
Отговори с цитат
  #49  
Стар 28th August 2009, 11:54
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Не с всичко мога да се съглася.
Първо- Да познавам човек,който е задържал успеха след посещенията си при д-р Емилова.
Второ не всико се свежда, просто до това да имаш воля. Тя е най- важното естсвено,но посещението на такъв център също е добър вариант. Особено ако имаш сериозни проблеми с килограмите,които вредят и на здравето ти, и на живота ти, и на всичко. Това е като нарко комуната, основното е волята и желанието на постъпилия, но е факт,че шанса да се откажеш от наркотиците е по- голям когато си в нея, отколкото когато се опитваш да го правиш сам във вас,заобиколен от хора които ти подават спринцовки. Малко пресилен пример,но върши работа.

Цитирай:
Ако целта е лечение, тогава въпросът е друг и не смея да се изказвам.
Да целта е лечение,но на болести които са в следствие на излишните килограми. В което има логика. Ако си се хранил по ужасяващ начин години наред и си станал 120 кг. с хиляда и триста болести, да изчистиш организма си като започнеш с 14 дневно гладолечение, не е толкова лоша идея

От собствен опит, мога да кажа, че когато правих това гладолечение(беше много отдавна ), кожата, ноктите, цвета на лицето,начина по който се чувствах- всичко се промени. Друг е въпроса,че реших, че щом ми е толкова готино мога да живея така "цял живот" и вместо за 14 дни ,го направих за 3 месеца, докато не започна да ми прилошава на всяка крачка.
Това което искам да кажа е, че ако следваш съветите на д-р Емилова(не прекаляваш в нищо) и имаш много воля ( в клиника или у дома) "диетата" е прекрасна. Гладолечението е прекрасно. Особено като се има в предвид живота,който живеем и храната която ядем в наши дни.

Цитирай:
Не ме кефи идеята да плащаш, за да стоиш на пълна маса, без да ядеш (разкази от познати). Ако имаш воля, ще го направиш в къщи! Ако нямаш воля, никакви "лечебни" програми не помагат.
С това също не мога да се съглся напълно.
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #50  
Стар 28th August 2009, 13:42
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Абеееее, съгласна съм за плодотворното влияние на такива разтоварващи дни, дори съм ЗА. Емилова, обаче, ми идва малко търгашка. По-скоро бих проучила идеите на Байкова.

За хора с доста надноремно тегло е много важно да бъдат под лекарско наблюдение при този плодов режим (или глад).

Това за комуната е вярно Може и някоя лИбоФ да пламне
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: лечебниягладнаЕмилова
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:33.