IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 29th November 2008, 16:25
tuty1 tuty1 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: ПАЗАРДЖИК
Мнения: 75
По подразбиране Сваляне на плаки

Здравей те отново реших да отворя нова тема защото така тя ще е по видима за всички на които им предстои операция .
Молбата ми този път е кам тези на които са са слагали плаки.
В четвъртак ще махат моите и ми се ще да се потготва малко.Малко повече информация за това как се махат,как се чествате след самата упойка.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 29th November 2008, 17:30
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

аз не съм се оперирала при твоя доктор, но също имах плаки. На мен ми ги махаха в деня на свалянето на тампоните /5 ден от операцията/.
Свалянето на тампоните е много неприятно, даже бих казала болезнено, но се търпи, без упойка естествено.
А плаките въобще не ги усетих, аз предполагах, че имам такива, но не бях сигурна. Самата плака е голяма, явно стои огъната в самата ноздра. Ваденето и е точно за секунда и не се усеща абсолютно нищо. Бъди спокойна
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16th December 2008, 13:41
tsvetomilla tsvetomilla не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Варна
Мнения: 68
По подразбиране

Здравейте искам да попитам оперираните при доц. Джамбазов при махане на плаки колко време се стои после в клиниката. То е с местна упойка нали? А кръв тече ли? Да знам да отида с някоя по-обикновена блузка
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th January 2009, 17:41
zinnat zinnat не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 37
По подразбиране

И аз съм с плаки и ще ми ги махат на 27-ми този месец. Казаха ми, че ги махат с упойка. За тампоните нямах грам проблеми. Изобщо не ме боля, въпреки че ми сложиха някакво упойващо Дори не усещах че имам такива. От любопитство се порових в легенчето под салфетките да видя какво съм имал
Отговори с цитат
  #5  
Стар 16th May 2009, 07:55
nikitta_pl nikitta_pl не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 93
По подразбиране

Аз също имам плаки с конци, пришити към самия хрущял и се притеснявам да не забрави доктора някой конец и да издърпа рязко, защото ще умра от болка. Вие, които бяхте с пришите плаки - каква беше процедурата по махането им ? Плаката ми е доста дълга и просто не мога да си представя как ще се изрежат от вътрешността самите конци, особено тези най-горе
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16th May 2009, 11:30
fotini24 fotini24 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 17
По подразбиране

Ей ,Ники ,как си ?Как мина операцията?Всичко наред ли е ?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16th May 2009, 11:40
nikitta_pl nikitta_pl не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 93
По подразбиране

здрасти Светле влизам в сайта колкото да задавам въпроси, че още не се чувствам много добре мина операцията преди 4 дена и хич не ми е розово положението-не съм спала от 5 дни-от тези плаки ми е изцяло запушен носа и до сряда ще съм така, а в сряда ще ми свалят плаките. много съм подута, но много бързо се променя носа и спада буквално с часове.имам още оток, но тези дни очаквам да спадне.много ми е изтръпнал.направо е като пластмасов, масажирам го с едно кремче, но много бавно се отпуска.ти как си, как е нослето :P спадна ли окончателно отока.поздрави и до скоро
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16th May 2009, 12:14
sunlight sunlight не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2005
Мнения: 31
Изпратете съобщение чрез ICQ до sunlight
По подразбиране

доцент Джамбазов ми махна плаките с упойка. разбира се тя е пожелание, но се препоръчва. упойката малко ме замая,при махнето на плаките усетих едно придърпване.. дори и с упойка малко неприятно.А за тампоните пак ми беше с упойка но споредмен беше излишна(тя дори не ме хвана май).. ама аз нали незнам какво да очаквам и така..
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16th May 2009, 12:38
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Махаха ми плаките без никаква упойка , болка никаква а и самото махане е за секунда!Конците само ги отрязаха без да ги махат , след време те сами си паднаха или разградиха така и не разбра как
Отговори с цитат
  #10  
Стар 16th May 2009, 18:03
fotini24 fotini24 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 17
По подразбиране

Ники ,при мен поожението е добро .Ще се мъча до четвъртък и аз съм със запушен нос!Иначе си върша работите нормално дори излизам на кафе ,но умерено .Имай търпение ,всичко ще е наред .Хрущял от ухото ли ти взеха?Когато се почувстваш добре те чакам в скайп.Бързо оздравяване!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Сваляненаплаки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:47.