IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #161  
Стар 24th January 2008, 00:54
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Engel
Момичета дайте да направим една таблица и да я сложим тук. Например можем да направим колонка "Препоръчителни" и някакви други. От кой да се ограничаваме когато имаме да сваляме повече килограми, от кои като имаме да сваляме по-малко, кои трябва да намалим до минимум и такива нали ме разбирате. Малко ми се спи и немога да обясня както трябва. Надявам се някой да ме допълни, ако ме е разбрал. Струва ми се добра идея.
да добра идея, нека утре да помислим на свежа глава и ще решим таблица ли да е, линк към сайт ли да е,важното е да е лесно смилаемо като инфо и да не се затруднява човек
Отговори с цитат
  #162  
Стар 24th January 2008, 01:02
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

http://www.zdravoslovno.com/FoodCombining.html
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/article_21
http://razd-hranene.hit.bg/dobri%20kombinacii.htm
http://razd-hranene.hit.bg/Tablica.htm
http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.997.html
това, което открих на прима виста , има и още
Отговори с цитат
  #163  
Стар 24th January 2008, 09:43
Rusalka Rusalka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 1 900
По подразбиране

Моето вчерашно меню
закуска - 2 чаши прясно мляко с кафе + 2 кивита
обяд - пилешка супа без хляб
следобедна закуска - 2 кивита
вечеря - печени кюфтета ( от чисто смляно месо) с гарнитура от спанак и малко лютеничка + филийка бонус
Щях да си готвя спаначена супа но ме домързя, оставям я за днес.

П.С Момичета написали сте много хубави и полезни неща
__________________
www.DobraOferta.com
Отговори с цитат
  #164  
Стар 24th January 2008, 10:00
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Rusalka, браво, много добри менюта публикуваш! Но ми се струва, че някои сутрини доста се лишаваш, ама то зависи и към колко ти е обяда, де. На мен как ми се е дояло телешко варено... мм. :P Аз днес за закуска хапнах банан, мандарини и грейпфрут. По принцип ям по-обилно за закуска, но сега като съм втора смяна си закусвам у нас и след няколко часа ще ям кюфтета по чирпански. Не ме линчувайте за банана, ей!
Отговори с цитат
  #165  
Стар 24th January 2008, 10:12
Rusalka Rusalka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 1 900
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ледено_sЪrце
Rusalka, браво, много добри менюта публикуваш! Но ми се струва, че някои сутрини доста се лишаваш .......
Благодаря ти ледено_ сърце. Относно закуската си права. И според мен е малко, но сутрин излизам рано от вкъщи и нямам време да си приготвям закуска, а когато пристигна на работа, работата ме ангажира на 100% и понякога забравям да ям. Докато се усетя и то станало 12-13ч. - време за обяд.
__________________
www.DobraOferta.com
Отговори с цитат
  #166  
Стар 24th January 2008, 10:16
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

О, ясно. И аз съм така, като съм първа смяна на училище, но сега гледам у нас да се наям, че не обичам много да ям навънка. А пък и, ако забравя да си занеса нещо, единствените ми варианти са Активиа и бисквити Хогаренас - другите неща са пълен боклук.
Отговори с цитат
  #167  
Стар 24th January 2008, 12:29
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Аз знам , че не е хубаво да се смесват плодове и даже незнам за какво ? Някой може ли да ми обясни дали е хубаво и ако не е за какво не е? Благодаря предварително
Отговори с цитат
  #168  
Стар 24th January 2008, 13:32
scorpion_f scorpion_f не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 175
По подразбиране

Плодовете за отслабващи според мен не са никак добре-мое си е мнението,съдържат доста въглехидрати,не са източник на енергия и не засищат.Най-лошото е,че при по-голямо количество те ферментират,после въглехидрата се превръща в мазнина.За мен банана е най-храмителния плод,а ябълките само заемат много място в стомаха.
Към new_lady правилно е първо да започнеш само на месо и салата и после постепенно се започва да се включват и млечните продукти после и сложните въглехидрати.Докато калориите не се изчислят винаги ще има едно ''ама да не са ми много въглехидратите...ами за мазнините''Има формули,изчислява се по нея и се вижда ккал за деня,въглехидратите,мазнин ите и белтъчините.Необходимо е да се изчислят,защото отслабването на даден човек зависи от височина,тегло и възраст-всеки един фактор влияе.Сигурна съм,че тези които се опитват да ядат повече плодове,в повечето случаи надвишават въглехидратния си минимум при който ще отслабват.
__________________
No one can be... so so like me....
Отговори с цитат
  #169  
Стар 24th January 2008, 13:41
new_lady new_lady не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Пловдив
Мнения: 151
По подразбиране

Разберете че месо и салата е прекалено общо казано, какво да ям например за закуска? Не трябва да ям млечни, не трябва да ям плодове, има ли нещо друго което трябва освен месо и салата.
Отговори с цитат
  #170  
Стар 24th January 2008, 13:56
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Engel
Момичета дайте да направим една таблица и да я сложим тук. Например можем да направим колонка "Препоръчителни" и някакви други. От кой да се ограничаваме когато имаме да сваляме повече килограми, от кои като имаме да сваляме по-малко, кои трябва да намалим до минимум и такива нали ме разбирате. Малко ми се спи и немога да обясня както трябва. Надявам се някой да ме допълни, ако ме е разбрал. Струва ми се добра идея.
Цитирай:
Първоначално написано от new_lady
Разберете че месо и салата е прекалено общо казано, какво да ям например за закуска? Не трябва да ям млечни, не трябва да ям плодове, има ли нещо друго което трябва освен месо и салата.
• Какво се случва когато сме на диета?
• Какво е изгаряне на калории? Как да определим дневният разход от калории?
• Как да загубим само мазнини?
• Как да се храним, за да загубим само мазнини?
• План за действие
• Списък с храни подходящи при НВД
• Най-чести причини за „плато” и „застой” в диетата

Всички отговори тук:
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:16.