IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1051  
Стар 14th February 2008, 08:45
svinski_slon svinski_slon не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: София
Мнения: 107
По подразбиране

А от къде ги купуваш тия оризовки, ако не е тайна?
Имат ли общо с оризовите ядки от близкото минало, които толкова обожавах?
Отговори с цитат
  #1052  
Стар 14th February 2008, 11:31
Аватара на zozeto
zozeto zozeto не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 194
Изпратете съобщение чрез MSN до zozeto
По подразбиране здавей!

Има ги в супермаркетите и можеш да ги намериш или на щандовете за диетични храни или на щандовете при другите такива хрупкави работи. Аз живея в Лясковец, Велико Търново и за тук мога да ти кажа със сигурност къде ги има. Предполагам, че в близост до теб има голям супермаркет
Отговори с цитат
  #1053  
Стар 15th February 2008, 21:24
krisi_pat krisi_pat не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 372
По подразбиране

искам да питам нещо понеже така и не ми е ясно и да ми се изясни- значи нали например тестеното и сладкото са все бързи въглехидрати и има ли някаква разлика между бързите въглехидрати на едното и на другото? например има ли разлика дали ще ядеш нещо тестено-принцеска напр или вафла, шоколад (ако говориме за еднакво количество)? сладкото за по-зле ли се води?
Отговори с цитат
  #1054  
Стар 16th February 2008, 11:42
scorpion_f scorpion_f не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 175
По подразбиране

Аз знам,че хлябът е бавен въглехидрат(така съм чела,ако не е ме поправете)Ами то е различно в този случай.Примерно в 100 гр принцеса може да има повече въгл. отколкото в 100 гр шоколад или вафла,а следващото нещо което ще гледаш е по -малко мазнини.Но от тези неща които си дала за пример натуралния шоколад е най- удачният вариант за мен.(принцесата има и хляб и кашкавал и месо...)
__________________
No one can be... so so like me....
Отговори с цитат
  #1055  
Стар 16th February 2008, 12:00
sladkotoive sladkotoive не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 19
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ratamahatta
на мен чашата с кафето ми е най-естественото продължение на ръката....... преди и аз слагах подсладитен на всичко, каквото се сетя, ама толкова страшни работи прочетох за него, че го отказах моментално..... сега си подслаждам кафето с хубав, домашен мед..... може да е калоричен, но поне знам, че е нещо полезно и се старая да се ограничавам от другите въглехидрати и пак да си запазвам %тите...... ако пиете кафето си или други напитки с мед е хубаво да изчакате да изтинат малко, защото от високата температуга се губат много от полезните му съставки иначе и тук по едно вр се коментираше за някакъв супер изчистен подсладител без аспартан и други вредни съставки, ама на повечето мацки им го носеха от Щатите..... сега доколкото знам го предлагат само в 1 фитнес в София
Моя е немски казва се Хуксол (HUXOL) и поне в състава му не пише, че съдържа аспартам
Отговори с цитат
  #1056  
Стар 16th February 2008, 14:01
krisi_pat krisi_pat не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 372
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от scorpion_f
Аз знам,че хлябът е бавен въглехидрат(така съм чела,ако не е ме поправете)Ами то е различно в този случай.Примерно в 100 гр принцеса може да има повече въгл. отколкото в 100 гр шоколад или вафла,а следващото нещо което ще гледаш е по -малко мазнини.Но от тези неща които си дала за пример натуралния шоколад е най- удачният вариант за мен.(принцесата има и хляб и кашкавал и месо...)
е да ама кашкавала и месото не са вредни - в смисъл не е лошо да се ядат нали?
да, знам, че има разлика кое колко въглехидрати има...но например солети и вафла имат горе-долу еднакви въглехидрати... Просто не мога да разбера дали въглехидратите от сладкото са по-зле от тези в тестеното или са си просто еднакви въглехидрати?
Отговори с цитат
  #1057  
Стар 16th February 2008, 20:25
scorpion_f scorpion_f не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 175
По подразбиране

Не са вредни кашкавалът и месото,но аз за пореден път казвам,че за мен смесването на месо,кашкавал и хляб на един прием е абсолютно грешно и вредно.А пък не мисля,че има кво чак толкова да му мислиш дали простият въглехидрат е от сладко или нещо др. Хапни каквото ти се яде,но малко и тва е,аз ако ти каже,че примерно солетите са по-добре,а пък на теб ти се яде вафла,ти кво,няма да ги ядеш солетите,а тва което ти се яде.Съобразявай само,когато ядеш повече въгл. яж по-малко мазнини и обратното.
__________________
No one can be... so so like me....
Отговори с цитат
  #1058  
Стар 20th February 2008, 16:44
Allegra Allegra не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Мile High City
Мнения: 367
По подразбиране

Едно бързо въпросче: При кардио тренировка как мога да запазя висока интензивност и в същото време да запазя пулса в параметрите за топене на мазнини (на 22 години съм, значи ако не се лъжа, за да топя мазнини пулса ми трябва да е 130-150 max)...
__________________
If you are going through hell, keep going!
Отговори с цитат
  #1059  
Стар 13th March 2008, 04:47
Allegra Allegra не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: Мile High City
Мнения: 367
По подразбиране

Ок при нисък или висок пулс се горят мазнини...аз знам че пулс до 140 гори повече мазнини от колкото 160-170.. Чета разни неща и се обърквам сама
__________________
If you are going through hell, keep going!
Отговори с цитат
  #1060  
Стар 13th March 2008, 09:53
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Права си май, т.е. мах мазнини не се горят при мах пулс... Има формула за изчисляване, която определя оптималния пулс за горене на мазнини при всеки човек индивидуално, защото той не зависи само от възрастта, а и от пулса в покой и при натоварване на съответния човек. Аз например имам доста висок пулс в покой....., 98 примерно е нормално при мен (което хич не е хубаво, ама.... ).
Та въпросната формула я имаше в книгата на Майкъл Търманд. Ще се опитам да я намеря...., търси и ти нещо подобно.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросивсякаквизасемкибонбонкикалориивсичко
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:46.