IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th March 2008, 20:12
djidjito_ djidjito_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 225
По подразбиране няколко въпроса

имам няколко въпросчета,много ще се радвам ако споделите мнение.ето ги и тях:
1.кое е по добре кисело мляко или плодове
2.може ли да смесвам кисело мляко с ябълки или друг плод
еми то май за сега това са ми въпросите
Отговори с цитат
  #2  
Стар 13th March 2008, 20:34
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

еми виж сегa киселото мляко е бaлaнсирaно, понеже съдържa почи еднaкво количество въглехидрaти и белтъчини, но пък кaкво ще прaвим с мaсленосттa?
плодовете сa полезни, но зависи когa ги ядеш, добре е в процес нa деня въглехидрaтите дa се нaмaляват за сметкa нa протеините.
относно комбинaциятa кисело мляко и плод, чудеснa е особено сутрин, засилвa метaболизмa и спомaгa нa хорa с нередовен стомaх.
и все пaк не е ясно кaкво целиш ти и кaк искaш дa го постигнеш.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th March 2008, 10:39
scorpion_f scorpion_f не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 175
По подразбиране

Зависи.Ако целта ти е сваляне на килограми,млечните продукти се изклюатват напълно(без извара)защото съдържат голямо количество лактоза,а тя от своя страна забавя метаболизма и повишава количеството инсулин в кръвта,а когато количетвото инсулин е голямо ...затлъстяване.Но 200 гр кис. млеко + 20 гр овесени ядки сутрин е най-одачно да се приемат (при положение че неможеш без кис млеко)А за смесването на кис. мляко с плодове,май-добрата комбинация е кис. мляко + сладък плод(например с банан,но пак сутрин)
__________________
No one can be... so so like me....
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th March 2008, 11:42
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

OMG!?!?
Едва ли някой от нас познава човек, затлъстял от обезмаслено (че и от пълномаслено) кисело мляко. Недей да стресираш така девойката... Киселото мляко е страшно полезно, а също така и подходящо за диета. Повече инфо тук: http://bg.wikipedia.org/wiki/Кисело_мляко

Прясното мляко, дори и обезмаслено, не е особено препоръчително при отслабване поради споменатите причини, но киселото мляко се усвоява далеч по-лесно, има по-висока хранителна стойност (това не значи, че не е диетично) и съдържанието на млечната захар в него е с 20-30% по-малко, отколкото в прясното.


Отслабвала съм по хиляди начини, най-ефискасният от които е режима на Дюкан - месо, зленчуци и обезмаслени МЛЕЧНИ продукти. Вярно е, че залагам на кисело мляко (обезмаслено, по 1-2 кофички на ден е о.к.) и извара. Не се ядат никакви плодове, дори и кисели, но режими ще се намерят всякакви.

djidjito_, за най-ефективно отслабване и млякото, и плодовете трябва да са кисели. Ако ще се лишаваш от някое от двете, по-добре да е от плодовете! И задължително зеленчуци, риба, бяло месо...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th March 2008, 14:52
Ally Ally не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 38
По подразбиране

От кисело мляко не може да се напълнее, колкото и да е маслено. Даже пълномасленото млако е много по-полезно от обезмасленото. Д-р Байкова препоръчва киселото мляко да се яде със зеленчуци, а плодовете - с чай.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th March 2008, 15:27
scorpion_f scorpion_f не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 175
По подразбиране

Абе хора...стига с тая докторка и обезмаслено мляко и подобни.То в този форум ако някой каже нещо и не другия не му харесва то трябва да сме луди и винаги некви апострофи да има.Млякото дали е обезмаслено или квото и да е нема значение.Не говорим за тва,въпроса е за съдържанието на глюкоза...пък мн ясно че няма да затлъстееш от едното кис мляко.Аз изтъкнах следствието от високото ниво на инсулина.Само не разбрах къде съм споменала,че от кис мляко се пълнее...метаболизма...него забавя..И да разбира се ...основната ми цел беше да стресирам девойката...
__________________
No one can be... so so like me....
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15th March 2008, 11:20
djidjito_ djidjito_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 225
По подразбиране

и аз знам 4е киселото мляко е хубаво да се смесва сас зелен4уци.зна4и спокоино 6те си го ям
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17th March 2008, 12:18
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Идеята ми беше, че е полезно, защото е хранителна и балансирана храна и не е хубаво да се изключва от храненето, дори и когато сме на диета..В нета може да се намери достатъчно инфо за ползите от приемането на кисело мляко...Малък цитат:..

Цитирай:
..Киселото мляко е ефикасно средство против диариите, запека и други стомашно-чревни болести...
А ти казваш, че е забранено, когато сме на диета ...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17th March 2008, 19:40
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

Киселото мляко е екстра....удрям поне по 2 кофички на ден....идеално е за междинно хранене...само Бор Чвор или Верея
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22nd March 2008, 09:07
scorpion_f scorpion_f не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 175
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Izabo
Идеята ми беше, че е полезно, защото е хранителна и балансирана храна и не е хубаво да се изключва от храненето, дори и когато сме на диета..В нета може да се намери достатъчно инфо за ползите от приемането на кисело мляко...Малък цитат:..

Цитирай:
..Киселото мляко е ефикасно средство против диариите, запека и други стомашно-чревни болести...
А ти казваш, че е забранено, когато сме на диета ...
Не твърдя,че млякото не е полезно или млечните продукти като цяло.Аз конкретизирах---НВД--за нея говорех.Когато си на НВД млечните продукти се изключват(без изварата).А ако се замислите като цяло НВД-то е не е от най-здравословните хранителни режими,но е един от най-ефикасните....
__________________
No one can be... so so like me....
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: няколковъпроса
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:29.