IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 31st March 2012, 14:10
Аватара на Krems
Krems Krems не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 14
По подразбиране

Малко се отклонявам от темата,но ти знаеш ли нещо за взаимодействието на противозачатъчните с други медикаменти? На скоро разбрах дори че действието им се губело от грейпфрута???
Отговори с цитат
  #12  
Стар 31st March 2012, 14:23
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Ходих да го търся моя у тях! Нямаше никой. Баси, мразя да съм досадна, но супер се изнервям като не мога да взема решение.

Говорих с позната-фармацефтка, каза да ги спирам и от следващия цикъл да сменя с нещо друго. Нямало смисъл да се мъча. Ясмин правели такива проблеми често, което не знаех. Мислих, че са най-изчистените на пазара.

Наистина не мога да си позволя да съм като парцал, в момента се подготвям професионално за нещо мн важно, а се чувствам като сдъвкан терлик.... Не знам как се справяте вие.. Кремс, на теб не ти ли пречеше на работата? Ако трябва с нищо няма да ги сменям, супер много се издразних на тези хапчета!! ((
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 31st March 2012, 14:25
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Krems Виж мнението
Малко се отклонявам от темата,но ти знаеш ли нещо за взаимодействието на противозачатъчните с други медикаменти? На скоро разбрах дори че действието им се губело от грейпфрута???
Да, чувала съм го това за грейпфурта. Почти сигурно знам, че ако ти се наложи да взимаш антибиотици, трябва да използваш други методи за пазене, защото тогава се случвали бебетата...

Освен това не трябва да се пуши.

Абе кофти работа...

Ако трябва да избирам метод за контрацепция, бих се спряла на спиралата.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 31st March 2012, 14:31
Аватара на Krems
Krems Krems не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 14
По подразбиране

Незнам дали това само за грейпфрута се отнася или..?Инъче за антибиотиците го знам това. Колкото да ясмин,вече до някаква степен съм свикнала и не ми прави впечатление особено.Гадно е,но знам че много момичета имат подобни проблеми. Просто незнам с какво бих могла да ги заменя.Знам, че по принцип трябва да се правят изследвания преди да се определи най-подходяшото хапче за теб,но никой не ги прави.От друга страна определено усещам положителните им качества върху лицето и косата
А ти най-добре наистина послушай твоята приятелка,щом можело да се спрът,изчакай един цикъл и тогава ги замени.Но най-добре се консултирай с лекар.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 31st March 2012, 15:35
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Да, ще се консултирам задължително обстойно с гинеколога си, когато ми вдигне телефона!

Знам, че има доста нови хапчета на пазара.. Ама нашите, като тръгнат да работят с едни, и само тях предписват.. Не знам дали това за грейпфрута е мит или истина. По-добре питай гинеколога си. Аз полов живот не водя в момента и контрацептичната страна на противозачатъчните не ме интересува много, много..

Познатата ми каза, че принципно избягвали момента с пускането на изследвания - определяли подходящите за теб по други параграфи, като ехографски преглед, цвят на кожата, окосмяване... На мен ми пусна мъжките хормони, които бяха в ред. Но явно този коктейл от хормони в Ясмин не е за мен, няма смисъл да се мъча.. А и желание..

Кремс, аз смятам да си пусна пълни хормонални преди да почна други. Не ми се избира на принципа проба/грешка. Просто ми е прекалено важен физическия комфорт. Честно, чудя ти се как си издържала първите месеци дискомфорт! Не знам до каква степен ти е остатъчния дискомфорт, но при големия избор на пазара, не мисля, че трябва да се мъчиш. Даже четох на скоро за някакви лепенки. Ще проуча много внимателно.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 31st March 2012, 16:13
Аватара на Krems
Krems Krems не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 14
По подразбиране

Ами сега съм доста по-добре отколкото в началото,за това за момента едва ли ще ги сменя.Ако се наложи да ги сменям най-вероятно и аз ще пусна хормонални. На теб ти пожелавам късмет в търсенето на подходящите хапчета,щом не се чувстваш добре от Ясмин наистина няма смисъл да се мъчиш.Колкото до лепенките не съм запозната,чувала съм че има но незнам..За мен лично хапчетата са най-надеждни
Отговори с цитат
  #17  
Стар 31st March 2012, 16:30
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Мерси!
Дано напълно спреш да ги усещаш с времето!
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 2nd April 2012, 19:15
Аватара на Adelini
Adelini Adelini не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 670
По подразбиране

Nells, какво направи с Ясмина, спря ли го? Успя ли да говориш с твоя лекар или с друг гинеколог?
Аз имам голям опит с него точно, пия го от много години, тъй като правя поликистозни яйчници и така пазиме яйчниковия резерв, като го потискаме, действа ми много добре на мен, никога не съм имала и следа от тези симпотоми които описвате вие, отделно на кожа, коса ми действа добре...обаче е ясно че всичко е строго индивидуално. Аз по принцип никога не съм имала болки при цикъл, нито подуване и чувствителност на гърдите, сега също нямам. Да добавя и че пуша от години, но аз пуша малко (по 6-7 цигари/ден), надявам се не ми вреди това.
Ти каза че преди си го пила по други причини, явно сега вече нямаш тези причини и не ти действа добре....Отделно освен че отслабва действието им при прием на АБ и грейпрфрут, влияят лошо на целулита - борбата с него става по-трудна, донякъде уж на либидото...Ако можех изобщо нямаше да ги пия, но няма как. Затова ти само заради болки при цикъл, няма нужда според мен...
__________________
"Хората страдат не от това, което се случва, а от своето отношение към станалото" - Mонтен
Отговори с цитат
  #19  
Стар 2nd April 2012, 22:43
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Adelini, спрях го и от два дни отново се чувствам човек!

Пих ясмин, когато бях на 18, бях много слаба и ми беше спрял цикъла. Първо бях на инжекции за да го предизвикаме, след това го поддържахме с Ясмин около положин година. Качих 5 кила, спрях таблетките и почна да ми идва редовно. Тогава и инжекциите и хапчетата понасях добре - явно съм ималал дефицит на тези хормони.
Също така го пих преди 3 години, когато си имах постоянен приятел. Не го изписаха май за някакъв проблем, не помня добре. Но ми подейства добре - никакви оплаквания нямах.

А сега, когато имам проблемен цикъл - не го понасям изобщо! Явно са настъпили някакви хормонални промени в организма ми и сега този коктейл просто не ми пасва.
Освен гаденето, виенето на свят и главоболието , през този един месец забелязах , че имам ниско либидо, да не кажа никакво, и определено сухо влагалище. Никакво течение от там. Не, че преди съм имала обилно, но сега забелязах никакво. Но явно е нормално, все пак няма овулация..

С годините станах доста по-наясно с тялото си и ги забелязвам тези промени. Принципно винаги си усещам овулацията и циклите на тялото ми.. а с тези таблетки всичко ми е равно, чак странно без хормоналните пикове и спадове. Не знам вие забелязвате ли ги тези неща?

Не знам дали плюсовете на противозачатъчните компенсират минусите в моя случай. Виж, ако имах поликистоза и нямах страничните ефекти, щях да ги пия...
Просто при мед дилемата е: Противозачатъчни 21 дни месечно и 2 аналгина или 4-5 аулина веднъж месечно. Не знам кое е по-малко вредното...
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 2nd April 2012, 23:30
Аватара на Krems
Krems Krems не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 14
По подразбиране

Това с либидото го има и при мен ;( но чух, че май от повечето хапчета така се получава...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Противозачатъчни
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:26.