IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 11th April 2009, 10:15
mariamarymasha mariamarymasha не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 3
По подразбиране Duphaston или Dioscorea

Здравейте,
Наскоро ми изписаха Duphaston - за регулиране на хормоналния баланс, а оттам - на месечния цикъл. Порових се в интернет, включително и в този сайт и прочетох, че ефикасен заместител може да бъде дивият ямс - диоскореята. Смятам да опитам с хомеопатията, защото вярвам, че тя може наистина да помага. Проблемът ми е, че не знам какви таблетки и на коя фирма да си взема... В момента имам на Boiron, но няма упътване, а нищо не казаха и в аптеката.
Откирих на капки - ЕДЛикуид ™ ФЕМЕЙЛ АКТИВ.
Бихте ли ми препоръчали хомеопатично лекарство с див ямс, което вече сте опитали.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 11th April 2009, 15:57
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Ох, недейте с това "интернет" самолечение. Защото за ефекта на Дюфастона (и за контрола му) отговорност носи докторът, който го е предписал, а за самолечението - никой, и после ще се сърдим сами на себе си.
Освен това лекарството не ми изглежда хомеопатично, а като спиртен (или друг) извлек от растение, което вече не спада към хомеопатията (лечение с микродози вещества) а към фитотерапията (лечение с растения).
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #23  
Стар 11th April 2009, 17:19
mariamarymasha mariamarymasha не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 3
По подразбиране

благодаря ви за бързия отговор. признавам, че не съм съвсем запозната с разликата между хомеопатия и фитотерапия, но все пак не отговаряте на въпроса ми. Бих предпочела просто да ми дадете повече информация.
Идеята ми е не да отричам медицината и връзката ми лекаря, а да потърся по-подробна информация и споделен опит за алтернативни методи. Ако щете за да ги обсъдя с лекаря си. Съгласете се все пак, че лекарите бързат да ни натъпчат с химия.
Но иначе с лекар или без - без начение кой носи отговорността, ние си носим последиците.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 12th April 2009, 18:14
Nelito22 Nelito22 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: София
Мнения: 8
По подразбиране Здравейте, момичета! Помогнете!!!

Моля ви за помощ, понеже имам същия проблем. От октомври 2008 и аз съм на същото положение. След проблеми, главоболия и нерви, цикълът ми спря. Започнах да се надувам и да качвам кг, имам чувството, че с всеки изминал ден все повече и вече се чувствам УЖАСНО. Гинеколожката ми назначи изследване - кръвна захар и щитовидна жлеза. За мое щастие, резултатите бяха добри. След това изследвахме хормоните - резултатите отново са добри. Назначи ми лечение с Дуфастон. Да, от него цикълът ми идва, но кг-те продължават да се качват и продължавам да се подувам. Чувствам се като БАЛОН. Моля Ви за съвет. Не мога повече така да карам. Ще се пръснааа! Благодаря Ви предварително!!!
Отговори с цитат
  #25  
Стар 13th April 2009, 08:08
Desi82 Desi82 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: ВАРНА
Мнения: 91
По подразбиране

Здравейте! Аз преди година и няколко месеца писах в тази тема, че започвам да се лекувам сама чрез алтернативен метод т.е. реших сама да започна да изполвам крем Муун райз, който е прогестеронов и е на основата на див ямс и други билки. От тогава не съм спирала да го ползвам, много съм доволна. Цикълът ми не е на 28дни, варира между 33-40дни. Но това си е постижение за мен, защото преди това години наред имах проблеми, пих противозачатъчни и без тях просто не ми идваше. Така, че има алтернативно лечение, не се отчайвайте.
__________________
НИЕ СМЕ ТОВА КОЕТО ЯДЕМ!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 13th April 2009, 14:22
snejinkata snejinkata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 241
По подразбиране

Здравейте момичета! И аз да се включа със същия проблем. Първо да започна от там, че пих доста години противозачатъчни( 5г) без никаква почивка. И когато реших да ги спра, цикълът ми естествено изчезна. Изобщо 2-3 месеца-нищо. Нормално посъветвах се с гинеколог, който ми каза, че имам поликистозни яйчници и ми изписа Дуфастон и след като дойде цикълът- хормонални изследвания. Пих дуфастона и реших да чуя и още едно лекарско мнение, според което пшоликистозни яйчници нямах, според лекарката е имало такива образувания поради дългата липса на цикъл. И изследвах пролактина, който беше в норма. Продължих да пия Дуфастона 5-6 мес. Цикъл имах, макар и крайно оскъден. През това време се засили окосмяването по лицето, което никога не съм имала. Не знам да се дължи точно на Дуфастона де! Обаче реших да направя лека пауза и хоп, пак същото, няма и няма цикъл И хайде пак по лекари-този път при ендокринолог-прегледи, изседвания на 5 хормона-всичко в норма. Изписа ми Siofor, което се оказа лекарство за диабетици, за намаляне на нивото на кръвната захар. С мнооого съмнения и опити да ме откаже от страна на майка ми го почнах, но 5 те дена, през които го пих просто имах ужасно стомашно неразположение и есетествено го спрях. Този месец не пих Дуфастона и уви пак същата работа-"няма никой" Вече не знам какво да правя-не искам противозачатъчни вече, не искам хормони-обаче какво да е???? Така че според мен Дуфастона е временно решение на проблема с липсващия цикъл. Дано само при мен да е така.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 13th April 2009, 14:40
Nelito22 Nelito22 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Град: София
Мнения: 8
По подразбиране Здравей snejinkata!

Моят проблем е абсолютно същият, с тази резлика, че цикълът ми спря след преживян стрес, нерви и притеснения, а на теб след спиране на противозачатъчни. След всичките направени изследвания, гинеколожката ми препоръча да пия Дуфастон 6 месеца, от него цикълът ми идва, без него - не!!! И аз не искам да пия хапчета и всякакви химии, но вече не знам какво да правя. Ти задържаш ли вода от Дуфастона и качваш ли килограми? При мен това е основният проблем, много е наприятно...
Отговори с цитат
  #28  
Стар 13th April 2009, 15:09
Desi82 Desi82 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: ВАРНА
Мнения: 91
По подразбиране

Ами и аз бях по същия начин, но на мен от употребата на дуфастон ми се появи киста на яйчника и пак ми предписаха противозачатъчни за 3месеца. Това беше края на 2007г. От януари 2008 до сега ползвам крема за който обясних по-горе и ми се появи цикъла.
__________________
НИЕ СМЕ ТОВА КОЕТО ЯДЕМ!
Отговори с цитат
  #29  
Стар 13th April 2009, 15:11
snejinkata snejinkata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 241
По подразбиране

Ами мисля, че не. И сега като не ги пия не виждам някаква промяна. Обаче с окосмяването е гадно, но все пак не съм 100% сигурна, че е от Дуфастона, но едно е ясно-имам някакъв проблем, който всички лекари решават лесно-"ами пийте Дуфастон, ако се наложи и година, за да се нормализира цикълът" А после? Не знам и аз И като гледам колко момичета имат такива проблеми Все пак най-голямото ми притеснение е, че може да има проблем със евентуално забременяване. Все още не знам-не сме пробвали с приятелят ми, но се притеснявам-все пак съм на 24г.-нормално е да мисля и за това.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 13th April 2009, 15:41
Аватара на Be.sun
Be.sun Be.sun не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: София
Мнения: 542
По подразбиране

Аз също съм пила Дуфастон, поради липсата на цикъл и силните болки и неразположения.
Този месец ми беше 6 поред, т.е последната опаковка която изпих, дори не цялата и цикъла ми до този момент беше редовен. Опасения имам за следващият път. Надявам се всичко да е ОК.
Гинеколожката ми го изписа, защото цикъла ми идваше през 1 и 1/2 - 2 месеца, което никак не е приятно, изнервящо, дори беше и доста оскъден.
За сега нещата са ОК. Чувствам се добре. Не съм качила килограми /а имам нужда / нямам допълнително окосмяване / то се получава по- скоро ако пиете в допълнение Герикапс или Геритамин, но на мен ми действа само като по-бърз растеж на космите под мишницата и на друго интимно място /
Дано вече да нямам проблеми , защото е много лошо на една жена да и закъснява много, дори и да липсва цикъла.
Успех на всички момичета като мен. Дано намерим най-добрия начин за справяне с проблема!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: хормоналнатерапияDuphaston
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:36.