IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #481  
Стар 7th June 2010, 16:21
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Здравейте!
Трябва първо да се направи едно адекватно кореново лечение и едва на втори етап да се мисли за резекция на коренов връх,защото инфекцията е в канала на зъба.Картината тук е утежнена от факта ,че има излязла извън канала(в околната тъкан) каналопълнежна паста,която също е инфектирана и това е причина за едно локално дразнене и подържане на възпалителен процес.
Операцията за това не е нищо страшно,няма да боли ,нито да има затруднения след нея.
Това е един от пътищата,по които може да се върви.Друг такъв е изваждането на зъба и заместването му с имплантат.
Всичко зависи от това какво Вие искате ,дали да се опитвате да спасявате този зъб,който много време е девитализиран и вече създава проблеми или нещо съвсем различно и съвременно.
Успех
Отговори с цитат
  #482  
Стар 8th June 2010, 08:25
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tsvetito88
Ето 2 снимки малко с лошо качество,но се надявам да разберете нещо!Зъбът ат вътрешната част е счупен до венеца,а иначе другите страни са горе-долу добре!И зъболекарката каза ,че зъбите ми са ронливи!
п.с зъбът на първата снимка е третият от ляво на дясно, а на първите два е отблясъка на светкавицата---

За съжаление аз лично не мога да видя снимките или поне при мен са много малки. Можете ли да ми ги пратите на мейла: rosen@venelinov.com?
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #483  
Стар 9th June 2010, 10:05
Мираж Мираж не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 3
По подразбиране Ре-ре-лечение на гранулом

Благодаря Ви, Yavor, за бързия отговор!Имам още 2 въпроса:

1.Колко физиотерапевтични процедури "по учебник" се препоръчват да се правят при кореново лечение, предполагам е без значение колко коренов е зъбът?

2.Каква е разликата между йонофореза и лазер /извинявам се, ако въпросът ми е тъп, но не съм наясно / и кога какво се прилага?
Отговори с цитат
  #484  
Стар 9th June 2010, 11:13
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Това е много сериозна тема
Вижте,аз не ползвам физиотерапевтични процедури при лечението на канали на зъби.Те искат почистване,разширяване,сте рилна среда и добро запълване.Ако междувременно има болка,тогава в тая се поставя определен тип медикамент.
Това с йонофорезата и лазера точно в тая област не ми е добре познато,явно съм отсъствал в тия часове
Иначе с йонофорезата се цели вкарването на йони(йодни най-често) в тъканите около зъба,което има антибактериален ефект....Отделен въпрос е колко,но няма да засягам тази тема
Лазерът пък подобрява кръвообращението в подложените на действието му тъкани и по този начин значително повлиява трофиката и заздравяването на рани и локални възпалителни процеси.
Отговори с цитат
  #485  
Стар 9th June 2010, 19:30
Zipy Zipy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 2
По подразбиране Здравейте

Здравейте имам един въпрос.На 24 години съм преди 2мес. ми падна един кътник (не ме е боляло и за един ден се разклати и падна) ,а днес ми падна преден зъб който е награждан и с щифт.Моля кажете ми някой знае ли каква е причината?
Отговори с цитат
  #486  
Стар 9th June 2010, 20:23
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Причини много....Може да се каже каква е при вас едва след преглед и панорамна снимка.
24 години е твърде рано ,за да "падат" зъби по такъв начин.
Отидете на консултация "на живо"
Успех
Отговори с цитат
  #487  
Стар 9th June 2010, 22:12
Zipy Zipy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 2
По подразбиране ...

мерси ,след 2седм. се пребирам в БГ и ще отида.
Отговори с цитат
  #488  
Стар 11th June 2010, 17:28
tsvetito88 tsvetito88 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от д-р Венелинов

За съжаление аз лично не мога да видя снимките или поне при мен са много малки. Можете ли да ми ги пратите на мейла: rosen@venelinov.com?
Всичко вече свърши,зъбът е изваден!И искам да успокоя всички ,които си мислят ,че боли!Не не боли!Никак даже!И след като ме пусна упойката и тогава не ме боля!
Сега искам да попитам зъбът вече го няма от 3 дена,но се появи на венеца нещо като възпаление,леко бяло!Мога ли да използвам някакви продукти за жабурене или нещо друго!И също така да попитам сега какво предстои да се направи на мястото на извадения зъб?Знам,че може да се прави мост или да се слага зъб със винт.Вие какво препоръчвате ?
Отговори с цитат
  #489  
Стар 12th June 2010, 21:39
Алана Шварц Алана Шварц не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 4
По подразбиране

Здравейте.И аз имам въпрос относно операция на две зъбни кисти едновременно .Първото,което ме притеснява е,че настанаха големи жеги,удачно ли е да се прави операция при толкова високи температури и по-голям ли е риска от усложнения?Освен това искам да попитам ,какво е състоянието на човек след подобна операция ,в смисъл ,че градът в който ще ми правят операцията е на 30 км.от града ,в който живея и след операцията,ако всичко е нормално мога ли да си тръгна веднага и да пътувам сама(с автобус)?Мерси.
Отговори с цитат
  #490  
Стар 13th June 2010, 17:43
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Първо искам да кажа на всички, които в бъдеще може да имат проблеми със зъбни "кисти". Такава диагноза в стоматологията няма!!! Тя не се поставя по рентгенова снимка и размера на възпакението не говори за киста!!!!
Второ - 98% (базирайки се на моя опит и множество международни публикации) от т. нар. "кисти" се лекуват и оздравяват напълно без хирургия - само с адекватно кореново лечение.
Ако някой реши да се подложи на хирургия - не е погрешно (макар, че смятам това за безсмислено и мазохистично), но пак е необходимо да се направи адекватно кореново лечение, за да има успех и излекуване. Иначе операцията няма да е успешно, т.е. след 1-2 години пак ще сте за операция или за вадене на зъба.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:48.