IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #511  
Стар 23rd July 2010, 10:24
pipitodorova pipitodorova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 1
По подразбиране

Падна ми пломбата на 6-ти долен десен зъб, правена незнайно кога. След посещение при зъболекар и направена снимка се установи, че зъбът е с гранулом. Започнах лечение и сега на 5- ти август зъбът трябва да се затвори. Как ще разбера дали лечението е успешно и здравната каса поема ли някаква част от лечението или всичко е за моя сметка?
Предварително Ви благодаря за отговорите
Отговори с цитат
  #512  
Стар 23rd July 2010, 15:12
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Cry123
преди няколко месеца най-накрая десния кучешки започна да се клати ,обаче нема ваденка (Млечен е)
Няма такъв вариант....просто трябва да се намесва един ,дето му казват зъболекар.
Дали ще си дойде на мястото постоянния не може да се каже без да се види
Отговори с цитат
  #513  
Стар 23rd July 2010, 15:15
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от pipitodorova
Падна ми пломбата на 6-ти долен десен зъб, правена незнайно кога. След посещение при зъболекар и направена снимка се установи, че зъбът е с гранулом. Започнах лечение и сега на 5- ти август зъбът трябва да се затвори. Как ще разбера дали лечението е успешно и здравната каса поема ли някаква част от лечението или всичко е за моя сметка?
Предварително Ви благодаря за отговорите
Ако каналите се обработят екзактно и след това се запълнят по същия начин,което се вижда на рентгенова снимка,6 месеца след запълване трябва да се направи нова рентгенография,на която да се отчете има ли резултат от лечението,като това става ясно от размера на гранулома,той трябва да се е намалил значително или да е изчезнал напълно.
Не съм запознат с "услугите" на Здравна каса,но мисля ,че това е нещо,което тя не заплаща.
Успех
Отговори с цитат
  #514  
Стар 23rd July 2010, 15:18
Cry123 Cry123 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 6
По подразбиране

yavor,защо да трябва зъболекар?
От лявата страна зъба отдоло се е извадил , и са го мъча от дясно,искаш да кажеш ,че като зъба е избил зад него коренчетата няма как да така да кажа "премахнат" за да се извади ?
Отговори с цитат
  #515  
Стар 23rd July 2010, 15:23
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Cry123
yavor,защо да трябва зъболекар?
Защото стругар трудно би се справил....
Отговори с цитат
  #516  
Стар 23rd July 2010, 15:26
Cry123 Cry123 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 6
По подразбиране

Е ясно ама искаш да кажеш ,че млечен зъб с пръсти както се клати и се вади попринцип от децата не става ?!
Отговори с цитат
  #517  
Стар 23rd July 2010, 15:30
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Искам да ти кажа,че когато има проблем със зъби се ходи при зъболекар,нищо повече.
След като има проблем да си го махнеш,значи или не дърпаш смело или коренът му не е резорбиран,защото постоянният зъб расте на криво.
И пак...отиди на зъболекар
Отговори с цитат
  #518  
Стар 25th July 2010, 12:41
master77 master77 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Sofia
Мнения: 92
По подразбиране

По наследство имам ронливи зъби и все нещо ми оправят, обаче много скъпо взе да ми излиза. Можете ли да кажете някои добър стоматолог на добра цена.
Отговори с цитат
  #519  
Стар 27th July 2010, 11:19
CuMoHkAaA CuMoHkAaA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: Silistra
Мнения: 17
По подразбиране

Здравйте,понеже и аз видях,че тук влизат и зъболекари реших да попитам нещо.Значи след дъли мъки от зъби,вчера най-накрая се престраших да отида на зъбодоктор.Човека,като ми видя двете големи дупки от ляво и дясно(долни зъби) каза,че и двата зъба били за вадене.Прати ме на снимка за да разбере със сигурност.Четох по горе за някакви грануломи и т.н.,ако се окаже,че и аз имам такова нещо какво представлява лечението и задулжителна ли е оперативна намеса ?? Благодаря Ви предварително !!
__________________
I kogato s mene si,spokoen si,spri da si ...
Отговори с цитат
  #520  
Стар 27th July 2010, 11:22
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Щом са за вадене,това е лечението.Грануломи се лекуват,когато трябва ,а и може да се спасява един зъб.Ако зъбът е за вадене и се преценява,че не може да се разчита на него,при ваденето се почиства полето от гранулома и след това костта зараства нормално.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:01.