IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #521  
Стар 27th July 2010, 11:40
CuMoHkAaA CuMoHkAaA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: Silistra
Мнения: 17
По подразбиране

Добре,но въпроса ми беше,как по-точно се лекуват тези грануломи ?? Защото четох за някакви хирургии,рязане на мека тъкан и някакви меко казано плашещи за мен неща.Смисъл лечението не е оперативно нали ??
__________________
I kogato s mene si,spokoen si,spri da si ...
Отговори с цитат
  #522  
Стар 27th July 2010, 12:59
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Лекуват се консервативно,като се прелекуват каналите на зъбите с грануломи.Ако не се повлияват от това лечение(криви ,непроходими и т.н. канали) тогава се пристъпва към хирургично лечение,а именно операция ,с която се цели да се изчисти грануломатозната(кистозна) тъкан и да се резецира кореновия връх.
Тези неща трябва да се обясняват в съвсем различна обстановка и винаги е индивидуално,а ако се стигне до там ,другата алтернатива е раздяла със зъба,така че как звучи не е от особено значение и щом всички го приемат и всеки ден се случват такива операции, значи не е страшно или болезнено.
Надявам се съм бил изчерпателен.
Отговори с цитат
  #523  
Стар 27th July 2010, 13:30
CuMoHkAaA CuMoHkAaA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: Silistra
Мнения: 17
По подразбиране

Да,благодаря много за отговора.
__________________
I kogato s mene si,spokoen si,spri da si ...
Отговори с цитат
  #524  
Стар 27th July 2010, 13:41
freeart freeart не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 5
По подразбиране

Здравейте ,
И аз като други хора тук имам ( дори в момента ) наболял мъдър зъбен проблем От няколко години насам се опитват да ми порастнат долните мъдреци ( горните са напълно показани и изобщо не съм усетила даже кога са порастнали ) и ми създават доста проблеми . През няколко месеца съм на антибиотици ту за левия долен ту за десния долен мъдрец ... Направо ми е омръзнало вече , ама пусто като не са се показали изцяло дали ще могат да се извадят ? Все пак не мисля , че е по-добре да ги пия тея хапчета през няколко месеца . Въпросът ми сега обаче е по-различен от обичайното - този път имам отток на бузата и искам да попитам как да го махна , с компреси ли с какво ...? Много е неприятно усещането , а да не говорим , че неска едва не умрях от срам докато ида до аптеката за антибиотиците ... То бива , бива помъдряване , ама вече ми писна
Отговори с цитат
  #525  
Стар 27th July 2010, 14:32
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Трябва да се извадят при такива чести възпаления.
Успех
Отговори с цитат
  #526  
Стар 27th July 2010, 16:34
CuMoHkAaA CuMoHkAaA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: Silistra
Мнения: 17
По подразбиране

Здравейте,отново !!
Имам още един въпрос,защо зъболекарите не искат да слагат упойки ?? Казвам на зъболекаря,че искам,докато ми рови зъбите с машинката да имам упойка,той ми вика,че болка нямало да има.Какъв е проблемът да се сложи упойка ??
__________________
I kogato s mene si,spokoen si,spri da si ...
Отговори с цитат
  #527  
Стар 27th July 2010, 16:38
freeart freeart не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 5
По подразбиране

Благодаря за бързият отговор , подозирах , че точно такъв ще е ... ама нали надеждата умира последна
Отговори с цитат
  #528  
Стар 27th July 2010, 18:42
CuMoHkAaA CuMoHkAaA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: Silistra
Мнения: 17
По подразбиране

Извинявайте,но спешно имам друг въпрос ?? Единия от тия два долни зъби,които ми казаха,че са за вадене,венеца ми се поду,но повече е подуто от вътрешната страна.Това опасно ли е,до утре когато пак ще ходя на зъболекар ??
__________________
I kogato s mene si,spokoen si,spri da si ...
Отговори с цитат
  #529  
Стар 27th July 2010, 21:58
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CuMoHkAaA
Здравейте,отново !!
Имам още един въпрос,защо зъболекарите не искат да слагат упойки ?? Казвам на зъболекаря,че искам,докато ми рови зъбите с машинката да имам упойка,той ми вика,че болка нямало да има.Какъв е проблемът да се сложи упойка ??
Здравейте, вероятно сте попаднала на един от малкото, който не иска да слага упойки. Няма проблем да се сложи упойка и можете съвсем спокойно да искате това от зъболекаря.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #530  
Стар 27th July 2010, 22:02
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от CuMoHkAaA
Извинявайте,но спешно имам друг въпрос ?? Единия от тия два долни зъби,които ми казаха,че са за вадене,венеца ми се поду,но повече е подуто от вътрешната страна.Това опасно ли е,до утре когато пак ще ходя на зъболекар ??
Не е опасно, ако утре отидете до зъболекаря. Можете да му сложите студено (студена вода или малка бучка лед), за да не се надуе много. Една пациентка ми каза преди време, че при подобен пробем си сварявала сушени сливи и охладената слива след това я налагала върху оттока и така той спадал. Не знам дали работи, защото не съм го пробвал.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:02.