IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 24th September 2010, 05:12
Аватара на not_sweety
not_sweety not_sweety не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Свят за двама
Мнения: 768
По подразбиране За Моралът, сексът... и фантазиите.

Бях писал тази тема- за един друг Форум. Сетих се за нея, защото тук стана въпрос- за маските, които носим пред обществото. И предразсъдъците. copy- paste


В една тема стана въпрос- за моралът. А в една друга... за научната фантастика...
И... така.
От дефиницията. Моралът най-общо е система от принципи на поведение и отношение към света, отнасяща се до понятията добро и зло (или правилно и неправилно) и е тясно свързана с човешката етика. Моралът, както и законът, могат да бъдат приложени само към определено общество. Други термини, свързани с морала, са начин на поведение и ценностна система в религиозен, културен и философски аспект. Моралът, това е поведението което общността очаква от човека.
Хубавото на научната фантастика е, че... разглежда възможности. Вариации, на едно евентуално бъдеще. И то, без рамките и ограниченията на реалността. А на едно друго място казват, че при липса на информация, възможността, да се случи едно събитие, е равновероятна, с другите възможности.
И се сетих за една книжка, героите в която, в следствие на някаква аномалия, попадат на Земята, в далечното бъдеще. И намират едно човечество, високо развито, но... изцяло хомосексуално. В последствие се разбира, че в миналото... поощряването на хомосексуалността е било просто мярка- срещу пренаселеността. Но с течение на времето, и тя се е развивала. Била е закон. После... се е превърнала в... морал.
И в това общество... където жените зачеват изкуствено, и се гнусят- само при мисълта, да бъдат с мъж, и да обменят флуиди, телесни течности- с мъже... На нашите герои,се гледа като на животни. Престъпници. Извратени типове. Нискоцивилизовани елементи, спомен от едно мрачно минало.
Това...е моралът. Нашият, е изграден от християнството, предимно. Което е отричано, на доста места. И както всяка една религия... си има хубави, и лоши страни. Всъщност, лошото е,че религиите, искат да бъдат приемани безусловно. С хубавите, и лошите им страни.
Моралът... е въпрос на предразсъдъци. Въпрос на периоди от време, исторически факти, географско разположение...
И е излишно да спорим- кой, и колко, е по-цивилизован. Или...чии предразсъдъци са по- добри. И кой знае- какво ще стане утре?
Затова... на който, както му идва отвътре. Да. Има неща, с които трябва да се съобразяваме. Има неща, които просто, са си противоестествени, но... Можем да бъдем и малко по- толерантни, нали? По принцип. Или, поне... да не съдим толкова строго.

btw. Сега, една част от хората, които прочетат това, ще си затворят очите, и ще мечтаят... за бъдещето. Моля ви, не ме занимавайте. Хетеро съм. И това, не е въпрос на морал. А на вътрешна потребност.

И... пак обърках раздела.
__________________
И бронята си ще сваля. Тежи ми.
Какво че рани-рози ще цъфтят
по бледата ми кожа. Помогни ми.
Пусни ме днес на риск във своя свят.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 24th September 2010, 12:22
Hope_Sl Hope_Sl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 1
По подразбиране

Чудесно написано, но защо ми изглеждаш тъжен. ?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 24th September 2010, 15:08
Аватара на резервна модераторка
резервна модераторка резервна модераторка не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Бруней
Мнения: 3 632
По подразбиране

not_sweety, коя е тази книга, за която говориш, че ми стана интересно?
А в крайна сметка, какво точно искаш да поставиш с тази тема? Не става съвсем ясно, въпреки че в поста ти пише интригуващи неща.По принцип постовете ти са абстрактни, доуточнявай се, има и по-тъпи от теб тук, трябва да НИ се обясни повечко.
__________________
TE AMO MAS QUE A MIS IMPULSOS, MAS QUE A MIS PLACERES!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 25th September 2010, 04:22
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Не са му лоши постовете,но определено се изморявам само като видя колко са дълги, и особено ако не е казано със собствени думи.Имам усещането,че съм на лекция и спирам да се забавлявам във форума
Отговори с цитат
  #5  
Стар 25th September 2010, 06:26
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

На мен ми е приятно да пия сутрешното си кафе в компанията на sweety
Пиши, момче, не спирай! Изливай поетичната си душа, кефиш
Отговори с цитат
  #6  
Стар 25th September 2010, 06:42
Аватара на not_sweety
not_sweety not_sweety не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Свят за двама
Мнения: 768
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko
На мен ми е приятно да пия сутрешното си кафе в компанията на sweety
Пиши, момче, не спирай! Изливай поетичната си душа, кефиш
Мъж. И мерси... за кафето.


Но странно. Едни ми казват, че пиша така, защото се опитвам да впечатля някого. А другите... че като пиша така, никой не ме разбира.
А аз, просто, тук чакам- да свърши нощта.
__________________
И бронята си ще сваля. Тежи ми.
Какво че рани-рози ще цъфтят
по бледата ми кожа. Помогни ми.
Пусни ме днес на риск във своя свят.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 25th September 2010, 09:14
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

за кво стаа дума, немам нерви да изчета целиот пост
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25th September 2010, 09:14
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

и мен ме кефиш, но аз вече го споменах ( 10ина пъти )
Отговори с цитат
  #9  
Стар 25th September 2010, 11:54
parisienne parisienne не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: София/Париж и в небето
Мнения: 37
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от not_sweety


Но странно. Едни ми казват, че пиша така, защото се опитвам да впечатля някого. А другите... че като пиша така, никой не ме разбира.
А аз, просто, тук чакам- да свърши нощта.
Нищо не е толкова просто. но е сигурно,че и най-дългата нощ е обречена на изгрева.
Цял си и завършен и без нея вече,усеща се.Не се вкопчвай.Отпрепарирай я от себе си,от сърцето си.Време е да се научиш да си щастлив и без нея.Въпреки всичко.Мисля,че това е най-трудният урок в този живот.Естествено,ще се връщаш,но болката няма да я има.При мен вече толкова я няма,че ако той ме види,ще се удиви.Защото беше свикнал да ме вижда тъжна и нещастна,изгубена и слаба.
Може и аз да не съм те разбрала,но така усещам нещата ,а и имах нужда да споделя.
__________________
Не е важно колко даваме,а колко обич влагаме,когато даваме.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28th September 2010, 08:50
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Тука, много розово бе
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗаМоралътсексътфантазиите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:14.