IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th December 2010, 14:37
ecotronic ecotronic не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 2
По подразбиране Кожна екзема

Майка ми е на 80 и е с наднормено тегло. Много я болят колената и ходи трудно с помощни средства. Преди около 2 месеца над глезена на единия крак се появиха 2 петна (мехури) с диаметър около 4 см. След няколко дни започнаха да се пукат и от тях да изтича прозрачна течност. След като минаха още няколко дни и раните не показваха признаци, че заздравяват, реших, че трябва да се приложи някакво лечение. Понеже беше почивен ден отидох в една аптека и описах случая. Аптекарят каза, че след като не е известен характера на възпалението трябва да се приложи универсално средство и ми препоръча мазане с тридерм. След два дни употреба на това средство се получи силен обрив на кожата в този участък. Спряхме веднага тридерм-а с няколко компреса със слаб разтвор на калиев перманганат обривът изчезна. Усещаше се миризма на гной и раните придобиха жълтеникав цвят.Тогава повиках да я прегледа дерматолог, който назначи следното лечение:
- приемане на антибиотик 3 Х 1 в продължение на 5 дена.
- ежедневна промивка на раните с физиологичен разтвор.
- тампониране на кожата около раните с разтвор на пиоктанин.
- намазване на кожата около раните с мехлем, приготвен от смесването на цинкова маз и още нещо (ще изясня допълнително)
- поставяне на лепенки бактиграс върху раните.
- бинтоване.
На третия ден от започването на това лечение раните се изчистиха от жълтеникавия слой и видимо се подобриха.
След спирането на антибиотика обаче отново пожълтяха и започнаха да секретират.
След разговор с лекаря, той каза че антибиотикът трябвало да се приема не по-малко от 10 дни.
И така отново започна прием на този антибиотик, но за разлика от първия път раните почти не се променят (не изчезва жълтото им покритие).
Непрекъснато се отделя жълтеникава течност по превръзката.
Това ме кара да мисля, че лечението не е съвсем правилното а и вероятно не е изяснена и премахната причината за появата на раните. Те се появиха без да има механична причина, изгаряне и пр.
Забелязва се оток по този крак.

Ще бъда благодарен на всеки, който помогне със съвет за подходящо лечение.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th December 2010, 16:10
Dasy Dasy не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Sofia
Мнения: 976
По подразбиране

А кръвната й захар как е? Добре е да я изследват за диабет. Заведи я при специалист вътрешни болести да я види и назначи и други изследвания.
__________________
"Всяка минута,в която си ядосан,губиш 60 секунди щастие" - Емерсън
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28th December 2010, 16:16
ecotronic ecotronic не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 2
По подразбиране

И аз мисля, че трябва да се направят необходимите изследвания. Проблемът е в това, че е много трудно подвижна. А и тя не иска и да чуе за болници. Но явно това е начина.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Кожнаекзема
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:17.