IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 20th April 2007, 11:44
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Така е, ама веднъж свикне ли на реда изобщо няма да му е проблем.
Просто му купуваш шоколада и му казваш, че ще му е за десерт. В началото ще имате разправии, но ако си твърда скоро ще му стане ясно.
Иначе само ще ги наказваме за нашата мекушавост.
Понякога й позволявам на моята едно парченце, а останалото - след храната. И тя си знае, че мястото на сладкото е накрая.
Не му се карай, мила, не се изнервяй и ти. Опитай се да му поднесеш супата в по- интересна купичка, а защо не и в голяма чаша? Не изисквай да яде прекалено голямо количество. Просто нека има нещо в коремчето си.
Ябълка половин - един час преди хранене също много добре ще му остърже стомахчето и ще изгладнее повече.
На сандвичите правя очички от маслинка, уста от кашкавалче, когато са на филия. А откакто открих, че детето ми обожава сандвич в кръгла питка това ни е спасявало многократно.
От таратора ако трябва му сипвай само млякото и ситни парченца краставичка, той си е поел мазнинка, сок от зеленчуците и подправките, така че има и витаминки.
И изобщо - не се притеснявай прекалено, за да не стане храненето истински проблем.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 20th April 2007, 11:59
chervenokoska_2 chervenokoska_2 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: сред болката
Мнения: 581
Изпратете съобщение чрез ICQ до chervenokoska_2
По подразбиране

Аз самата съм била много злояда като малка. До 10-тата ми година съм карала почти постоянно само на солети и таратор, защото почти всичко друго съм отказвала. Но и бях много болнава, което естествено ме караше да не ям. На 12 ми извадиха сливиците - болестите ми секнаха и апетита си ми дойде.
Голямата ми дъщеря по едно време беше злояда - около 2 годинки като беше. Бутах, пасирах, течеше, плач, заплахи...Не искаше да дъвчи, абе чудо. Накрая просто казах - никаква храна. Дете умряло от глад (поне тука де) няма. И до ден днешен съм на този принцип. Като тръгна на детска всичко се отрегулира. То не може да тичаш цял ден и да не ти се яде. А и там много не ги насилват - колкото искат. Сега (на 6г. е) първата й работа като я взема от градина е да каже - днес си изядох всичко, а какво има за ядене вкъщи?
Маненкото (на 2 е сега) и то така. Просто никакво насилване - по-добре да разбере за малко какво е глад, пък само ще си поиска. А колкото до забранените храно - сори, но аз съмнаистина много либерална майка. Позволявам всичко. Просто това са деца. В един момент искат шоколад, в друг ябълка. Един път им се пие кока-кола, друг път - натурален сок. Вяка забрана води до неистово желание да получиш нещото тайно, щото иначе не може. Освен това успешно прилагам максимата на договорката - ако си изядеш, каквото съм ти определила, можепосле каквото си поскаш. И работи.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 20th April 2007, 12:07
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

И аз съм на същия принцип - да си хапне от яденето, колкото й се яде, а после "боклуците". Напоследък дъщеря ми започна да се чуди защо наричам чипсове и снаксове "боклуци". Не й ги забранявам, но започвам да й обяснявам с обикновени думички, че не са добра храна и да ви кажа сякаш сама им се е наситила и много ги е ограничила, без аз самата да й забранявам нищо.
Ледена Кола пие като луда, ама и аз не искам да отиде в училище и да го прави тайно от мен, а пък гърлото й да е изнежено, да се разболява от газирано и студено... Давам, но обяснявам. И самата тя като вижда, че не съм очарована от избора й променя позицията си след време.

Иначе си спомням когато бях малка майка ми как беше избесняла веднъж и ми казваше /не, всъщност крещеше / :
- И какво днес? За закуска - вафли, на обед - вафли!! Сега пак ли ми се хващаш за тези вафли!

Ама - така е. Ако се научим да се вслушваме в организма си за всички ни би било по- добре.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 20th April 2007, 12:20
evelinche evelinche не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: София
Мнения: 144
По подразбиране

много ви благодаря за съветите. хем ми е много гадно на мене хем ми е много жал за на мама мишката. ще се опитам да се поправя, ама то и мойто е голям инат аз му казвам първо ядене и после каквото и да било и той ми отвръща че тогава не изка нищо и си седи гладен. Като го оставя да яде каквото изка за целия ден яде точно веднъш и край през другото време не е гладен.
__________________
Винаги прави това което чувстваш
Отговори с цитат
  #15  
Стар 20th April 2007, 12:44
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Като прочетох това и се замислих как беше при нас. Майка ми беше една хиена ... млада майка, и си мислеше че всичко знае. Никога, ама никога не ме е насилвала да ям. Девиза и беше - "ако ще". Ако готвеше нещо, което на някои не му харесваше, казваше - "ако не искаш да ядеш, недей. Друго няма." И така - избора е твой, ако не ядеш си лягаш гладен. И така, щеш нещеш... А шоколад и подобни не съм яла цяло детство - "глезотии са това". Никога в къщи не е имало подобни "глезотии". Та така порастнах... Резултата е, че сега цялата фамилия сме всеядни. Може да се спори правилно ли е, не е ли. Мисля че това калява харектера. Имаше една дискусия преди време тук м/у bimbi и мадагаскар, и той това казваше, че да се лишават децата от някои неща е по-добре, ставали мъже. Та и аз "мъж" станах; в последствие не съжелявам че майка ми се е държала така.

Обаче и вас ви разбирам, че сигурно не е леко.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 23rd April 2007, 15:20
Venice_2 Venice_2 не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 126
По подразбиране

Отговори с цитат
  #17  
Стар 23rd April 2007, 15:44
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Venice_2
Чай от Бял равнец .
малеееее той е ужасен на вкус , УЖАСЕН - след него наистина ще ти се иска да хапнеш , че да си оправиш вкуса в устата
Отговори с цитат
  #18  
Стар 23rd April 2007, 16:52
Venice_2 Venice_2 не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 126
По подразбиране

Отговори с цитат
  #19  
Стар 23rd April 2007, 17:13
Аватара на trini_ti
trini_ti trini_ti не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 3 162
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от katie
Като прочетох това и се замислих как беше при нас. Майка ми беше една хиена ... млада майка, и си мислеше че всичко знае. Никога, ама никога не ме е насилвала да ям. Девиза и беше - "ако ще". Ако готвеше нещо, което на някои не му харесваше, казваше - "ако не искаш да ядеш, недей. Друго няма." И така - избора е твой, ако не ядеш си лягаш гладен. И така, щеш нещеш... А шоколад и подобни не съм яла цяло детство - "глезотии са това". Никога в къщи не е имало подобни "глезотии". Та така порастнах... Резултата е, че сега цялата фамилия сме всеядни. Може да се спори правилно ли е, не е ли. Мисля че това калява харектера. Имаше една дискусия преди време тук м/у bimbi и мадагаскар, и той това казваше, че да се лишават децата от някои неща е по-добре, ставали мъже. Та и аз "мъж" станах; в последствие не съжелявам че майка ми се е държала така.
Обаче и вас ви разбирам, че сигурно не е леко.
Аз и двете ми сестри бяхме на същия принцип, но не само за храната, а за всичко знаехме си че си има време и място за всяко нещо, а когато започвахме да мрънкаме тя ни питаше по три пъти за какво хленчим и на третия път ни забиваше такъв як шамар с думите "сега поне знам за какво ревете" това много добре влиае за изграждането на здрав характер, не казвам че е най-правилното но при 3 адски различни деца помогна. За жалост има злояди деца с които и майка ми няма да се справи, ето например брат ми 10г. (по бащина линия) той е на мнение че храненето е губене на време и сяда да чете дебели енциклопедии и тежки книги по механика на руски език от една страна добре- много е интелигентен, но от друга- няма как да го убедиш че си вреди като не яде.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 1st May 2007, 13:44
merimeri merimeri не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 1
По подразбиране Привет.

Аз съм на мнение,че децата не бива да се насилват,а да им се дава това което обичат.Аз бях най-злоядото дете на света,но никога не съм имала проблеми с ръст,развитие или др.п.Малкото ми дете също е злоядо,но това не бива да притеснява майките щом детето е здравичко.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПомощЗлоядодете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:03.