IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #171  
Стар 17th October 2007, 19:21
eliie eliie не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 12
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Street
баааааа, чета и не вярвам на очите си... може да имам хемороиди и да не знам ?!?!?!?!?
Ами можее На мен преди няколко дни ми излезе някакво мехурче направо се видях в шок! Досега не съм имала никакви проблеми, нито крав нито нищо
Даже и незнаех какво точно представляват хемороидите
Една приятелка ми препоръча тази клиника http://www.hemoroidi.com/ и другата седмица ще отида. Някои ако е ходил там да казва как е
Отговори с цитат
  #172  
Стар 18th October 2007, 01:14
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

ако може и аз да си кажа мнението по тази тема
Прочетох повечето мнения ,някой твърдят че външните били по опасни .НЯМА такова нещо,Вътрешните са опасни и всеки разбиращ от работата си лекар би го потвърдил.Аз лично не съм се сблъсквала с такъв проблем но имам много близка която доста имаше проблеми и накрая намери доктор Байков мисля че беше ,гастроентеролог в онкологията професор възрастен ,но с акъла си ,махна и ги по някъкъв метод на замразяване със инжекция ,без никъкви операций без нищо,не се подлагайте на операция бе хора,има и други безобидни методи,операцията е краен метод ,ако няма друг изход чак тогава разправяше че изобщо не боляло за няколко секунди болка от самото туширане и сега изобщо е забравила за тях а много страдаше,къде ли не ходи и при този Желязков, изобщо не беше доволна.
Отговори с цитат
  #173  
Стар 18th October 2007, 08:37
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

Аз надявам се да не питам нещо, на което вече сте отговорили, но появата на хемороиди свързана ли е по някакъв начин с възрастта.. или на 18, 25 и 40 е еднаква вероятността от поява на хемороиди???
Отговори с цитат
  #174  
Стар 18th October 2007, 12:15
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Magikka
Аз надявам се да не питам нещо, на което вече сте отговорили, но появата на хемороиди свързана ли е по някакъв начин с възрастта.. или на 18, 25 и 40 е еднаква вероятността от поява на хемороиди???
Не мога да ти кажа каква е вероятността в проценти. възрастните хора боледуват по-често от младите, мисля че това се отнася за всички болести. Но има вероятност, във всяка възраст.

Спомням си че една приятелка си счупи карака когато беше на 15. Две седмици трябваше само да седи, изобщо не се движеше. Когато я посетих, ми се оплака че заради неподвижността са и се появили хемороиди. Това беше първото ми сблъскване с проблема, оттогава знам че в никоя възраст не си застрахован.
Отговори с цитат
  #175  
Стар 18th October 2007, 20:33
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

мисля, че е свързано най-вече с начина на живот. може да има и разни други фактори, но те ще са по-незначителни.
Отговори с цитат
  #176  
Стар 19th October 2007, 00:44
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Magikka
Аз надявам се да не питам нещо, на което вече сте отговорили, но появата на хемороиди свързана ли е по някакъв начин с възрастта.. или на 18, 25 и 40 е еднаква вероятността от поява на хемороиди???
Не е свързана с възраста.Обикновенно след 25 години се проявявали първите симптоми ,а и като раждаш от напъните най често се появяват , а при мъжете личната лек.ми каза същата работа от 25 нагоре,и не били малко но не всички знаят или не си признават ,а аз си мислех че само жените ги имат
Отговори с цитат
  #177  
Стар 19th October 2007, 08:51
Аватара на valhalla
valhalla valhalla не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 400
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mallvina
а и като раждаш от напъните най често се появяват
и аз така бях чувала и затова реших да раждам със секцио, но после се оказа, че и без напъванията при раждането, само от факта че си бременна, от хормоналната усложнена ситуация, се получавали хемороиди... но немога да споделя от опит, още не съм раждала... така че да се включат с мнение преминалите през бременност...
__________________
'The most efficient approach to fat loss is to decrease your calories a little and increase your activity a lot.' Tom Venuto
Отговори с цитат
  #178  
Стар 19th October 2007, 09:01
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

А няма ли нещо, което може да се направи профилактично против хемороиди?????
Отговори с цитат
  #179  
Стар 19th October 2007, 16:00
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

на мен ми се появиха при първото раждане -тогава ми дадоха в родилното да ям и даже и допълнително ми предложиха (влязох без болки отначало). и никакво очистително, нито клизма.............. нищо не ми казаха в отделението, нито пък лекарката на консултацията ми беше казвала..
после си утихнаха и нямах проблеми с тях.

при второто раждане беше лятото- все круши и разни полезни нища хапвах- плодове всякакви- никакви проблеми нямах тогава. (и вече знаех и не съм хапвала преди раждането..)
Отговори с цитат
  #180  
Стар 19th October 2007, 21:18
Аватара на valhalla
valhalla valhalla не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 400
По подразбиране

Благодаря ти, Мария, за споделеният опит, но аз не разбрах много добре какво препоръчваш... някой трябва да ми го ...
казваш, че ако се яде подходяща храна през бременността и не се яде преди раждането, няма да има проблеми с хемороиди, така ли?
__________________
'The most efficient approach to fat loss is to decrease your calories a little and increase your activity a lot.' Tom Venuto
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хемороиди
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:34.