IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #641  
Стар 10th August 2011, 19:37
O`Bolen O`Bolen не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 3
По подразбиране Проблем след операция

Здравейте,

Надявам се някой да успее да ми помогне.Ситуацията е следната:Претърпях класическа операция от хемороиди,болката вече отшумя ,но остана един проблем при изхождане са необходими големи напъвания за да има резултат.При положение,че няма запек едва ли е нормално.Направи ми и друго впечатление ,че материала излиза доста тънак все едно има някакво стеснение след операцията.Моля ако някой има знае за какво става въпрос да пише.Вече съм на 23ден след операцията!Благодаря

Последно редактирано от O`Bolen : 11th August 2011 на 00:19
Отговори с цитат
  #642  
Стар 10th August 2011, 20:49
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Нещо омекотяващо пиеш ли? Олеум ли беше, нещо друго, предписано от лекар? Лека гимнастичка можеш да правиш, по-скоро като раздвижване повече.
Обезболяващ мехлем ползваш ли?
Ако не се лъжа големите напъвания хич не са подходящи, особено в такава ситуация.
Би трябвало да можем да питаме спокойно лекарите си за всичко това.
Ако не му се обадиш той няма как да знае, че има проблем.
Отговори с цитат
  #643  
Стар 11th August 2011, 00:17
O`Bolen O`Bolen не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 3
По подразбиране

Благодаря за бързият отговор.Омекотяващи пия Дуфалакс сега по 1-2 капки на ден,просто за сигурност.Отделно от към движение съм доста добре ,не се спирам по цял ден (естесвено с почивка).Болка няма!Проблема е единствено в тоалета.Едва ли 5 напъвания ще ми образуват нови проблеми ,но ако продължава така със сигурност!Единствено с напъване изхождането е възможно!С хирурга се видях преди няколко дни,но нямах този проблем с напъването,понеже пиех доста дуфалакс и беше доста рядко.Възможно ли е да се получи стеснение някакво след операцията,но не говорим за стеноза ,защото не е такъв проблема.Преди 4 дни според хирурга всичко е било ок и ми пожела приятен живот Не ,че ми пречи да му звънна пак...Ако някой има съвет или е изпитал нещо подобно нека сподели!

Последно редактирано от O`Bolen : 11th August 2011 на 17:14
Отговори с цитат
  #644  
Стар 14th August 2011, 23:15
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от O`Bolen Виж мнението
...Ако някой има съвет или е изпитал нещо подобно нека сподели!
Ами не, не съм изпитвала подобно нещо. Смятам, че е малко вероятно да се е получило стеснение, но наистина най-добре ще ти отговори лекаря, който те е оперирал. Ако не идеш след 1 месец пак може да се чудиш същото.. Ти не го безпокоиш, той просто си върши работата. Нали това работи! Ето - променила се е ситуацията - дуфалака е спрял, появили са се проблеми - дръж го в течение, че да си информиран и ти за себе си.
Отговори с цитат
  #645  
Стар 14th August 2011, 23:30
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Аз пък си мислех че духовно извисените нямат проблеми с хемороидите
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #646  
Стар 14th August 2011, 23:38
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Е, те като ходят по голЕма нужда пускат розички или най-малкото в целофан, но при все това се намират проблеми хахахаха
Отговори с цитат
  #647  
Стар 14th August 2011, 23:40
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева Виж мнението
Е, те като ходят по голЕма нужда пускат розички или най-малкото в целофан, но при все това се намират проблеми хахахаха
Това ще да е от бодлите на розите
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #648  
Стар 14th August 2011, 23:49
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Може, може. : ) Още малко off:
Магарешката кожа
Цитирай:
... магарето, настанено на лично място. То било необикновено, защото природата го била създала такова. Всяка сутрин намирали постилката му, покрита не с нечистотии, а с купчини блестящи златни и сребърни монети. ...
Много интересна интерпретация - отпадъците претворени в скъпоценности.
Малките деца гледат на собственото си ако с известна доза гордост и интерес. Който е гледал знае.
Ама стига сме оспамвали темичката. : )
Отговори с цитат
  #649  
Стар 14th August 2011, 23:59
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Между другото сега съвсем сериозно по темата , вземайте лактобацил на таблетки !
Аз го вземам по други причини ,но забелязах че от как го вземам почнах да ходя до тоалетната много по често отколкото преди
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #650  
Стар 16th August 2011, 14:09
O`Bolen O`Bolen не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 3
По подразбиране

И така минах преглед за този проблем, който ви споменах.Болеше си доста,макар да са минали над 20 дена от операцията ми.От напъванията не са се получили усложния!А това свиване ми казаха ,че е нормално за 2 месеца след операцията и най-вероятно не съм изпълнявал правилно манипулацията с пръста и дефламола или се е получил спазъм,който трябва да отмине с времето а дано!Също ме посъветва да продължа с дефламола още 10 дена и да пия Дуфалакс през ден!Е мъките си продължават.Скоро е ви опиша подробно как премина операцията и лечението дано съм полезен някому!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хемороиди
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:57.