IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Пластична Хирургия > Ринопластика


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #141  
Стар 28th March 2014, 10:29
gergana geri gergana geri не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 10
По подразбиране

МONSTER 13 МОЛЯ ДА СПОДЕЛИТЕ КАКЪВ БЕШЕ ВАШИЯТ ПРОБЛЕМ
Отговори с цитат
  #142  
Стар 28th March 2014, 10:30
gergana geri gergana geri не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 10
По подразбиране

MONSTER 13 МОЛЯ ВИ ДА СПОДЕЛИТЕ КАКЪВ БЕШЕ ВАШИЯТ ПРОБЛЕМ, ЗА КОЙТО ХОДИХТЕ ПРИ ДОЦ.ЦВЕТКОВ
Отговори с цитат
  #143  
Стар 1st April 2014, 06:18
valq valq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 384
По подразбиране

Не съм писала в този форум от години, но сега като гледам как има хора които са се ориентирали към Цветков просто не мога да не се повторя.
През 2008 се оперирах при него. Проблема ми беше изкривена носна преграда и видима асиметрия на носа в следствие от травма. Исках да мога да дишам и носа ми да бъде симетричен. Искам само да подчертая, че често след травми носа става по-широк.
Резултата от операцията беше по-затруднено дишане като през едната ноздра ми е почти невъзможно да дишам сега, и прекалено изрязване на гърба на носа в следствие на което сега изглежда дори по-широк от преди, а а-симетрията си остана. Освен това на пипане е целия в ръбове и като си набръчкам носа ми се появяват две дълбоки бръчки.

На всички които искат да се оперират при този човек мога да кажа следното: разделям живота си на две части- преди и след Цветков. Гледам си снимки от преди- бил си е грозноватичък носа няма спор, но някак си се приемах. След операцията (2008, а сега е 2014) все още мразя огледала и мразя и себе си че реших да се променям. Помня как всяка вечер като си лягах се молих на следващия ден да се събудя със стария нос и този кошмар да се окаже просто сън. Който не го е изживял не може да го разбере.
Преди се срамувах да кача публично снимки- пращала съм на лични, но никога не съм качвала във форума. Срамувах се от себе си (и все още не съм горда с това което си причиних), но скоро ще направя снимки пак и ще кача за да знаят хората и да си спестят целия този ужас.

Не искам да давам съвети на никой, но ако можех да върна времето на зад НИКОГА не бих си пипала носа, най-малко пък бих се доверила на Цветков.
Отговори с цитат
  #144  
Стар 1st April 2014, 11:56
gergana geri gergana geri не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 10
По подразбиране

валя, здравейте!
Благодаря Ви за споделеното. Пиша тук, тъй като ходихме при трима лекари - до. Кабакчиев от Правителствена болница, проф. Румен Бенчев и доц. Цветков. Става въпрос за сина ми , който е на 20г. и аз доста се притеснявам. Освен изкривената носна преграда / в резултат от първа операция/ има и дупка в преградата. Първите двама лекари имаха различно мнение за това как да се запълни дупката и не дадоха повече от 50 % възможност за успех на операцията. Цветков каза, че е един от много малкото лекари, занимавали се с това. Не съм решила дали ще отидем при него. Ако Вие знаете специалист, който да е добър, моля да ми пишете.
Отговори с цитат
  #145  
Стар 1st April 2014, 13:43
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Валя има ли начин да се оправят нещата с ревизия, толкова ли е безнадеждно положението ? Разучавала ли си за такъв вариант. Лично аз съм вижда в нета снимки на много страшни случаи на хора пострадали от някакъв инцидент и с размазани носове, но хирурзите са успявали да им помогнат.
Отговори с цитат
  #146  
Стар 1st April 2014, 20:04
valq valq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 384
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gergana geri Виж мнението
валя, здравейте!
Благодаря Ви за споделеното. Пиша тук, тъй като ходихме при трима лекари - до. Кабакчиев от Правителствена болница, проф. Румен Бенчев и доц. Цветков. Става въпрос за сина ми , който е на 20г. и аз доста се притеснявам. Освен изкривената носна преграда / в резултат от първа операция/ има и дупка в преградата. Първите двама лекари имаха различно мнение за това как да се запълни дупката и не дадоха повече от 50 % възможност за успех на операцията. Цветков каза, че е един от много малкото лекари, занимавали се с това. Не съм решила дали ще отидем при него. Ако Вие знаете специалист, който да е добър, моля да ми пишете.
Аз съм търсила и за себе си специалист понеже имам проблеми с дишането. Не съм ходила при Кабакчиев, но съм била при Бенчев. Била съм при Йорданов, 3 консултации при Джамбазов.... Никой не ми допадна. Но съвети тук никой няма да даде, защото никой не иска да поеме отговорност ако нещата не се получат. Лично аз не вярвам на Цветков. Но пък tit1 мисля беше писала в тази тема, че точно нещо подобно й е оправил Цветков. Аз за момента търся нещо на вън. Тъжно, но не виждам алтернатива тук.

И Гери, аз лично не бих се доверила на човек който омаловажава проблема като казва колко лесно би го решил, или някой който дава 100% гаранции (което до определена степен препокрива първото). Хубаво е лекаря да има самочувствие, но прекалената самоувереност не е на добре.

Последно редактирано от valq : 1st April 2014 на 20:07
Отговори с цитат
  #147  
Стар 2nd April 2014, 08:22
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Когато аз тръгнах да търся доктор, който да ми оправя перфорацията ми направи впечатление, че всички бяха уклончиви.
Цветков единствен със самочувствие ми каза, аз не давам 100 процентова гаранция, че ще мога да затворя цялата перфорация, но друг освен мен в България няма да намериш да се наеме да ти направи подобна операция.
Наистина много самоуверено, но пък аз тогава нямах никакъв избор.
Каза ми, че е правил операции по затваряне на перфорация, но толкова голяма перфорация до сега не бил виждал, затова и не може да ми каже със сигурност, че ще успее да я затвори цялата.
И човека се справи отлично.

Сега ми изникна един спомен, че тогава ми каза, че при по-малка перфорация има възможност нещата да се разминат без операция, поръчвал се някакъв бутон от Русия и се слагал на мястото на перфорацията. Цената беше доста приемлива за този бутон на фона на операцията.
Отговори с цитат
  #148  
Стар 12th April 2014, 16:15
Аватара на LOVE_TO_ALL
LOVE_TO_ALL LOVE_TO_ALL не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2014
Мнения: 5
По подразбиране

Здравейте ! Прочетох добри , не чак толкова добри и дори лоши отзиви за доцент В. Цветков и сега съм още по-объркана . От почти година обмислям ринопластика , имам свободно време за възстановяване след операцията, има кой да е до мен и общо взето всичко е налице без малко повече смелост . Спрях се на доц. Цветков защото е специалист УНГ , работи в голяма болница ( а не както някой пластични хирурзи на тавана на еди кой си хотел ; в мазето на някоя др. сграда имали клиника ) и има голям опит. При мен "проблема" е чисто естетически и искам да попитам дали някои има лично мнение за работата на доцента върху върховете на нослетата? Знам ,че точно върха е най- труден за моделиране , а точно там е моя проблем : ( върха ми е леко увиснал. По мое мнение всеки хирург доразработва техниката си и има свой " подпис " виждала съм снимки на пациенти на др. Стоянов и честно казано не ми харесва как прави върховете , а на снимки на нослета правени от доц. Джамбазов останах с впечатление , че са вирнати.
Много време ли се чака за консултация при доц. Цветков ? Отделя ли достатъчно време на консултацията за да обясни какво точно ще прави , изслушва ли пациентите и отговаря ли на въпросите им? Има ли възможност да обработи снимки на пациента и да покаже приблизително какво може да се очаква за дадения пациент ? Когато ходите на последната консултация преди насрочена операция имали възможност да се разговаря с анестезиолога за упойката , да се обясни точно какви медикаменти ще се използват и т. н. ? Всички необходими изследвания се правят там на място нали? И да не ставам досадна с въпросите си каква е обстановката в болницата , стаите хубави ли са , има ли единични и имат ли отделен санитарен възел? ( не ми се иска след операция да съм с още непознати хора ) Извинявайте , че станаха толкова много въпросите ми , но страха е голяма работа Ще съм Ви много благодарна ако отделите време за да споделите и вашите мнения и опит . Предварително много благодаря!
Поздрави!
Отговори с цитат
  #149  
Стар 19th March 2015, 16:39
alegria alegria не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2015
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте на всички! На 24.02.2015г. си направих повторна септо- ринопластика при доцент Цветков. Първата беше преди около 9 години по повод премахване на гърбица. Като цяло резултата от първата операция беше сравнително добър, като изключим факта , че доктора не беше работил по върха и тои висеше надолу. Нямаше да се реша на 2 -ра операция ако не бях претърпяля счупване. Отидах при доцента да намести пораженията и каза, че тава е максималното , което може да направи и за всичко друго трябва оперативна намеса. Искам само да отбележа , че имах затруднено дишане, изкривена преграда, а външната форма на наса беше добра, имах дефекти , които само аз си ги забелязвах. Януари месец бях на консултация и доцента ме спечели на 100 % без да обяснявям той знаеше каква искам да се прави по мен. А това беше да се повдигне върха, да се изправи преградата и имах леко хлътване от едната страна. Резултата към днешна дата е - обострено затруднено дишане, болки и заглъхване на дясното ухо и обезобразен анфас, асиметрични ноздри и видима изкривена преграда дори и за човек без медицински познания. Моля Ви хора не се доверявайте на този човек. Съжалявям , че му се доверих отново. Плача всеки ден. Пари " под масата" , пари по клинична пътека и резултата е по- лош от преди операцията. Дори и това, което ми се полага по пътека за изправяне на преградата и това ни е свършил . Имам съмнения дали изобщо той е правил операцията, защото дни след нея го попитах какво точно е правил и отговорът беше " Не си спомням". А, относно дихателния проблем каза: " Няма логика да имаш обострен проблем ,защото ние по преградата не си спомням да сме работили". Направете си изводите сами относно професионализма. И все пак не поставям под съмнение неговият опит и квалификация но може би в друга насока не и в ринопластиката!
Отговори с цитат
  #150  
Стар 27th March 2015, 19:07
pavelski pavelski не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 1
По подразбиране

Бяхме на преглед при доц. Венцислав Цветков, но не бих ви го препоръчал, далеч по-добри и внимателни специалисти има та да се занимавате с въпросния доктор. Нямаше никаква полза от прегледа, не стана ясно какво точно трябва да се направи само пози, изгубихме си времето.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РинопластикадоцВенциславЦветков
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:42.