IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 23rd August 2008, 18:06
elizma elizma не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 26
По подразбиране

здравейте всички.аз сам с ринопластика и ми излязоха след сваляне на гипса 2 пъпки пълни с гной.Вече 4 месеца ми ги горят, режат,мажех ги с кортикостероиди и нищо.обиколих всички болници и всеки ме лекува малко и се отказва а тези пъпки или там каквото е не се махат.та мисля да ида да си направя едно изследване за бактерии защото нито един доктор ,освен джипито не ми каза за това всеки казва че няма смисал вие как мислите................
Отговори с цитат
  #32  
Стар 23rd August 2008, 18:32
Jackie Jackie не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 85
По подразбиране

здравейте на всички моя приятел има същия проблем с папките. Излизат му на гърба, лицето, в косата. Веднъж му изстисках 1 от гърба и такова чудо за 1 прав път през живота си бях виждала - адски мн гной излезе и със нещо като жило но мн голямо - ужас направои полицето все му излизат такива като цирей и има 1 папка която се опитва да махне от 2 god и все се появява. Мерси мн за инфото - никога не бях чувала за тази инфекция задължително ще го пратя да си направи такова изследване
Отговори с цитат
  #33  
Стар 23rd August 2008, 18:37
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Гнойните пЪпки имат коренче, което докато не се махне все забира.
А за пАпките не знам, тази материя ми е непозната
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #34  
Стар 12th March 2009, 00:41
dili_anna dili_anna не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте!
Пише поредната засегната от проблема стафилококова инфекция или поне така си мисля... Страдам от акне от 15 годишна-сега съм на 25, но акнето ми вече съвсем не е същото. Пъпките ми са големи,гнойни, предимно без бял връх, както лекарите ги наричат кистозни.Появяват се дори по слабините и ми се наложи да цепя една от тях.Когато се раздразнят стават като хроли и дори понякога сърбят, а АКО се пукнат болят адски много и бавно зарастват. Дерматолозите, при които съм ходила през всички тези години ми дават едни и същи варианти- противозачатъчни и антибиотици. Противозачатъчни съм пила(Diane 35),още когато акнето ми се влияеше от цикъл, храни и беше един вид младежки пъпки. Наистина се изчистих за около година, след което всичко наново.Антибиотици отказвам да пия, защото и без това имам педразположеност към вагинални гъбички,а и ако наистина е стафилококи явно няма смисъл от тях. В момента съм на хомеопатия- вече година...не забелязвам ефект, през седмица съм на козметик, именно тя ми каза за Анаста. Изследването естествено показа инфекция- титър 2(каквото и да значи това) и ми беше предложена ваксината. В началото бях 100 % ЗА, но след като разрових нета един вид се уплаших...честно казано не знам какво да предприема от тук нататък... Моля ви кажете някой правил ли си е изследване за стафилококи на друго място, как е възможно тази лаборатория да е единствената в БГ, която прави такова изследване и такава ваксина... нещо ми се вижда странно, още повече, че самата лаборатория е под всякаква критика...Ще ми се да се посъветвам с още някой лекар, извън Анаста относно тази ваксина, варианти за лечение на стафилококи или поне да си направя още едно изследване на друго място. Ако знаете дерматолог, който би подходил сериозно към въпроса, а не би лекувал само пъпките с кремове и антибиотици МОЛЯ пишете!
Благодаря предварително!
Диляна
Отговори с цитат
  #35  
Стар 1st April 2009, 14:44
limanna limanna не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 9
По подразбиране

здравейте аз също имах стафилококова инфекция- след една операция раната ми не се затвори и дори започна да се уголемява. направих си изседване - микробиология и се изолира стафилококус аурерас. след няколко месеца си правих профилактичен преглед при гинеколог и си пуснах микробиология на влагалищен секрет- резултатът-стафилококус аурерус.след още няколко месеца започнах да боледувам от грип- системно, за 3 месеца 3 пъти и реших да си напрява изследване в анаста, титърът ми беше 3 (мисля че нормата беше 1,5-)и след като обясних че имам проблем с имунната система ми изписаха ваксината.междувременно започнах да пия саменто и тамифлу за имунната система. от тогава вече 2 години не съм имала никакви проблеми. между другото бях пратила приятеля ми да се изследва в анаста и неговия резултат беше колкото моя но когато е обяснил че няма проблеми лекарката му казала че няма нужда от ваксината.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 22nd June 2009, 17:01
IO IO не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: СОФИЯ
Мнения: 1
По подразбиране Акне и стафилококи

Здравейте моля ви помагайте ! Възможно ли е при направени кръвни изследвания ,специално за стафилококи пробата да е 0.4 ,казаха абсолютно нормално , а при ранев секрет го водят (секрет от пъпка) да имам STAPHYLOCOCCUS AUREUS,имам и антибиограма .... Имам акне , сериозна битка , как да разбирам това ?
Отговори с цитат
  #37  
Стар 17th September 2009, 22:26
ti ti не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 1
По подразбиране

А дали е възможно след изследване на кръвта в Анаста, да имам стойност 2, а при изследване на ранев секрет, да няма паталогенни микроорганизми? А от 10-тина години съм с акне
Отговори с цитат
  #38  
Стар 18th September 2009, 22:29
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Викат им патогенни и е възможно,щот кокато ги транспортират до лабораторията те измират...или не ги взетат,както трябва
Отговори с цитат
  #39  
Стар 23rd September 2009, 21:33
Аватара на raptor
raptor raptor не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: Пловдив
Мнения: 2 662
По подразбиране ,ами,може,

аз например съм се възхитил само на една докторка.Тя до сега ми е лекувала всички такива пъпки.Нищо не остава след тях.Дори и тия дето са с косъм вътре...
Ама като ми напише рецепта и си отивам направо в аптеката.
Какво да ви кажа ...То на мойта възраст все си има нещо.И моите играчи от компанията и те ходят при нея.Много добре работи.Акнето си го влачих до 26 година.Не ми се оправяше.Таман изчезне и се загладя и пак полека се засилваше.Бях свикнал.То те е срам от себе си .И като се бръсна направо беше страшно.Докато не я намерих тая докторка.Сега ходя всеки месец че пуснах едно бирено коремче .
Отговори с цитат
  #40  
Стар 23rd September 2009, 21:49
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране Re: ,ами,може,

Цитирай:
Първоначално написано от raptor
аз например съм се възхитил само на една докторка.Тя до сега ми е лекувала всички такива пъпки...Докато не я намерих тая докторка.Сега ходя всеки месец че пуснах едно бирено коремче .
А докторката как ти помага на биреното коремче? Доколкото разбирам тя е дерматоложка, нали?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Стафилококоваинфекция
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:06.