IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th December 2012, 10:20
linka82 linka82 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 17
По подразбиране Изваден нерв+болка

Откриха ми пулпит на горен четвърти зъб...Отидох след 2 безсънни нощиТова добре,умъртвиха зъба,уж извади нервите,сложи някакво лекарство ,но болката продължава и вече втори ден полудявам.Обезболяващите не действат,само студено помага.Ако някой може да даде съвет ще съм безкрайно благодарна.Нормално ли е да боли след извадени нерви.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th December 2012, 09:45
monita191 monita191 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 90
По подразбиране

Мисля, че не е нормално да те боли два дни след като ти е изваден нерва. Може да се появи някаква болка, но би трябвало в рамките на деня да изчезне... Все пак се консултирай със стоматолог за да не се стигне до усложнения.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 12th December 2012, 11:47
Daqna123 Daqna123 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2012
Мнения: 2
По подразбиране

Имам същият проблем, извадиха ми нерва, проведоха кореново лечение, сложиха ми временна пломба, но болката продължава, четох и четох.. нищо не открих... Ако някой има информация, моля пишете, от какво идва тази болка, нормална ли е, притеснява ме, че не са ми правили ренгенова снимка преди намесата на зъболекарят ми.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 12th December 2012, 11:49
Daqna123 Daqna123 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2012
Мнения: 2
По подразбиране

Вече от 30 часа съм с тази болка, от тогава ми е направен и зъба, горен 4ти е и моя..
Отговори с цитат
  #5  
Стар 7th January 2013, 10:48
mariakolarova mariakolarova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 9
По подразбиране

Абсолютно ненормално е да има болка след 2-рия ден, възможно е интервенцията да е извършена некачествено! Въпреки че винаги си има изключения!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th January 2013, 07:37
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Добро утро! Болката след ендодонтско(кореново) лечение може да се дължи на непълно премахване на кореновото съдържимо(поради анатомични особености на корените или неотработена техника на лекуващия. Понякога микробите в кореновите канали са много устойчиви и се налага чести промивки и механично почистване. Ако въпреки всичко силната болка не изчезне,вниманието трябва да се насочи към търсене на причините в друг зъб или смяна на техниката на лечение. Успех!
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Изваденнервболка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:30.