IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 8th October 2011, 21:53
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране Кръгли vs Капковидни. Отново...

Наближава и моето време за цици и взех много да се колебая. От начало бях напълно убедена, че искам анатомични, но ми се иска да избегна риска от ротация. В тази насока : Има ли мацка, с анатомични импланти, която е получила ротация?

Има ли връзка ротацията с физическото натоварване и ще мога ли да тренирам пекторалните мускули без да се притеснявам, че мога да повреда нещо? Изобщо кои са най-честите причини, които провокират завъртането на импланта в джоба си?

Повечето хирурзи предупреждават, че има риск от ротация при анатомичните. Единствено Стоянов твърди, че ако джоба е направен както трябва, такъв риск няма. Кой е прав и кой крив?

И още един въпрос: Има ли жена, която си е сложила кръгли и съжалява и обратното?

Може ли да се ползват кръгли импланти за коригиране на птоза или анатомичните са за препоръчване в този случай?
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.

Последно редактирано от Нелка : 8th October 2011 на 21:55
Отговори с цитат
  #2  
Стар 8th October 2011, 22:00
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

цикни си кръгли, кво толкова..
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th October 2011, 22:21
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

Нелс, това и Тепавичарова го казва, но по-скоро от чувство за сигурност. Тя никак не обича риска.
Но ако имплантите са на широка основа (като моите), то няма накъде да се завъртят. Аз тренирам вече съвсем спокойно, дори упражненията за гърди не са противопоказни. Нямам никакъв страх от завъртане, те просто не могат да се изместят, така като ги гледам
Но определено е важен хирургът, това всъщност е най-важното нещо.
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 9th October 2011, 00:20
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

И аз на това се надявам. Ако ложетата са добре направени, как би се завъртял? Но знам, че и Тепавичарова препоръчва кръгли, заради ротацията. Явно наистина обичва да си връзва гащите...

Иначе най-лесната работа е да прасна кръгли, просто не ме кефи как изглеждат. Стоят ми евтино - някакви остатъчни спомени от зората на турбо-фолка....
Въпреки, че съм виждала прекрасно направени кръгли, не е формата, която бих предпочела за себе си.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th October 2011, 00:31
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

много спорен въпрос......въпреки това имам определено мнение....все пак операцията е с цел естетика....не мисля,че бих била доволна от резултат при мен с кръгли импланти....и това е достатъчно като отговор....има си тип гърди, при които кръглите си стоят просто добре,а на всичкото отгоре точно при тях обикновенно анатомичните биха стояли по-зле....ако нямаш налични тъкани в естесвен размер Ц , то кръглите импланти не са твоите. освен ако не си висока, с широк гръден кош, и се поставят кръгли импланти среден профил с достатъчна кубатура, които като резултат не можеш да различиш от анатомични...за ротацията съм писала преди 2-3 месеца.....и бих посъветвала тези, които са твърдо убедени,че няма да има се случи, да си плюят в пазвата( щото това обикновенно се случва след първата година ).....да, лъки ! аз съм със същите импланти като твоите- ниски, т.е по-широки, отколкото високи, имам изключително стегнати тъкани, което по принцип е почти гаранция, че няма да има ротация( тя обикновенно е рискова при меки и хлабави тъкани), и въпреки това на едната гърда гадината от време на време си намира място и се завърта...поддава външния долен ъгъл, който не е покрит с мускул и тъканите на ложето са по-рехави, няма го пристягането на мускула и отдолу..обикновенно се случва като спя по корем и в съня си силно явно се притиска импланта в определена посока..след ден два си идва на мястото по същия начи, лягам нарочно без сутиен и спя по корем......засега не виждам нищо страшно във въпросната ротация.....въпреки това смятам, че ако ротацията е по-трайно явление при някого, т.е имплантът не може да се обърне сам( в което се съмнявам), то поправката на джоба ще е лека и ще се изразява в стесняване в определена област....мислех да мина покрай заякова тая година като ходихме на море да я питам точно по този повод, но не остана време....но ти ако ходиш на консултация можеш да попиташ и вместо мен ..та аз лично не бих се отказала от анатомичните импланти...въпреки този малък неприятен момент.
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th October 2011, 00:46
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Ако ротацията се изразява в това, което описваш ти, бих поела риска, за да имам гърдите, които искам. Но аз винаги съм си представяла ротацията като тряйна деформация, която не може да се коригира от самосебе си. За това ми е дилемата - не ми се иска да направя избор и след това сама да се линчувам ако трябва пак да се режа..
А сега като ми обясни за рехавите тъкани и формата на гърдата... Моите тъкани са доста рехави, което предполага ротация, а формата ми е: птоза на тясна основа с малко жлеза- което предполага анатомични... Заякова за моята форма препоръча задължително анатомични, но сега се разколебах. Просто ми се иска да си оправя гърдите с една операция.

Освен това съм физ активна. Като спомена рехави тъкани, кожата и жлезата ли имаш предвид, или мускула? Защото аз имам добър пекторален мускул, но гърдата над него е доста мека и рехава..
Искам да го обсъдя този въпрос тук, защото искам да отида при хирурга си с взето осведомено решение. Особено за капсулни контрактури и ротации, никой хирург не би поел отговорност, за това не вярвам, че биха дали обективно мнение...
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 9th October 2011, 12:57
cherita cherita не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 28
По подразбиране

А има ли значение каква е структурата на тялото за вида импланти, аз например съм много слаба с много тънки кости, висока съм 168 и тежа 46 кг, подгръдната ми 69 ))) Тепавичарова като ме измери се хвана за главата, каза, че трябва да си стеснявам сутиена, защото няма толкова малки. И затова се чудех ако сложа кръгли дали няма да си личат много, тя ми каза, че добре сложени и правилен размер не си личат и остави на мен да избирам какви да си сложа. Дори не си даде мнението кои според нея са по-подходящи за мен. А това за ротацията ми го каза още в началото, че има такъв риск и ако реша анатомични трябва да го поема, което пък хич не ми звучи добре, не ми се иска реоперация.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 9th October 2011, 13:37
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Преди време и аз бях на мнение, че анатомичните импланти стоят естествено, а кръглите като балони. Но се оказа, че много съм се лъгала. От една година се нагледах на всякакви силиконови гърди на потребителки във форума. Повечето бяха с кръгли импланти и на някои от тях когато видях резултата след 6 месеца никога не бих казала, че това са силиконови гърди.Имаше и такива, които бяха на няколко дни и гърдите въобще не имизглеждха изкуствено. Надявам се другия месец да отида на консултация с пластичен хирург да видя какво той ще ми препоръча, защото не съм наясно по какви критерии се избират кой от двата вида импланти да бъде.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 9th October 2011, 16:43
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Аз не бих казала, че чак съжалявам за моите анатомични, но толкова се страхувам да не ми се завъртят, че ми стана мания

Вече взех да се замислям за следващия път, дали да не си отбацам еНи 450- 500 сс кръгли, среден профил, както Теда казва
Моите 335 /12.5/11.6 са много малки за тялото и широкият ми гръден кош.

...обаче трябва да съм много убедителна пред Тепавичарова
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #10  
Стар 9th October 2011, 17:13
Аватара на Ilianka93
Ilianka93 Ilianka93 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 87
По подразбиране

Според мен кръглите имат фолк визия или изобщо кръгък вид само когато са сложени над мускулно,което така или иначе се прави рядко.Най-вече когато гърдите са си били големи,а тогава пък почти не си личи какво е..

Аз съм решила да се оперирам при Стоянов.В сайта му има много снимки и изобщо не виждам разлика между кръгли и анотомични...

Нз,това са си мои наблюения,но реших да си ги споделя...
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КръглиКапковидниОтново
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:43.