IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 18th December 2013, 13:23
Veneta__ Veneta__ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2013
Мнения: 2
По подразбиране Оперативно отстраняване на стрии

Здравейте,
Доста се порових из форума, преди да направя нова тема, но дефакто не открих това, което ме интересува.
Някой подлагал ли се е реално на операция за премахване на стрии от корема и кръса - доста стрии - широки и големи, едва ли подлежат на премахване с лазер. Ако някой си е правил такава операция, много моля да сподели как се извършва тя и какви са резултатите и най-вече кои пластични хирурзи в България я правят, тъй като навсякъде пише само за абдоминопластика или общи приказки за това, че има оперативно премахване на стрии като те се изрязват, но никакви подробности не намирам. В сайтовете на повечето клиники, които извършват пластична хирургия не се упоменава такава операция. А едва ли съм първата с такива проблеми след раждане, просто кожата ми е относително стегната и не се нуждая от абдоминопластика, а само от оперативно премахване на стриите.
Искрено се надявам, ако някой има информация да ми отговори.
Благодаря!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18th December 2013, 20:09
Аватара на Beauty_on_Duty
Beauty_on_Duty Beauty_on_Duty не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 123
По подразбиране

Незнам защо го наричаш операция ??? Няма хирургическа намеса, която да реши този проблем. Има разни процедурки - приоритет на естетичната дерматология, които могат да "замажат" проблема. Но отърване от стрии - НЯМА.
Незнам кой те е посъветвал за абдоминопластика - при нея се "обира" излишната кожа от корема и той придобива по-младежки вид! Стриите се опъват/разпъват и видимо се заглаждат, но това си е визуална измама.
Има разни лазери за обработка на стрии - има ефект след повечко процедури. Отделно има едни "джиджафки" наречени дермаролер, ако ги използавш в комбинация с алое или друго регенеративно средство биха могли да подействат. Казвам биха, защото ефекта е индивидуален и по никакъв начин неможе да се обобщи - при едни прави чудеса, при други не.
Формула - пробваш и откриваш твоята формула - НЯМА ДРУГ НАЧИН.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th December 2013, 08:57
Veneta__ Veneta__ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2013
Мнения: 2
По подразбиране

Чувала съм, че е възможно да се направи коремна пластика, когато стриите са по-малко на брои и са големи, могат да се изрежат самите стрии и да се залепи много фино кожата, след което остава много тънак белег, колкото няколко косъмчета, който вече може да се третира с мазила за белези и лазер и се отсраняват да не кажа напълно. И това си е абсолютно операция. Интересувам се дали някой го е пробвал и при кой хирург. Знам,че Енчев прави такива операции, но ми се искаше да чуя някое мнение от първа ръка. А корема - мускулатурата и кожата са ми доста стегнати, благодарение от части и на тренировките, които правя почти всеки ден, но наистина се дразня,когато се скъсвам от тренировки по залите и в същото време не мога нормално да се съблека по бански,заради тези проклети стрии.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 22nd March 2014, 22:18
Asteria Asteria не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 1
По подразбиране

Аз имам 4 процедури с лазер за премахване на стрии по корема при Др. Валянова във Hill Clinik в София. Една процедура е около 500 лв. Лазерът е американски доколкото си спомням. Стриите не се премахват напълно, но избледняват много и поне при мен се свиха. С тези процедури не се получават нови стрии на третираните места. Самите процедури не са много приятни, но не е и болка за умиране
Подобен лазер е закупен и във ВМА, но за там нямам никаква информация.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Оперативноотстраняваненастрии
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:21.