IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #3211  
Стар 29th April 2019, 21:37
Josefine Josefine не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2017
Мнения: 54
По подразбиране

Ъпдейт от мен.
Мина година и 7 месеца от операцията ми. Никаква положителна промяна няма в носа ми от 4 месец насам. Все още не мога да нося очила - дразни ме носа и се подува дори след 15 мин с очилата, които тежат десетина грама и са най-леките на магазина. След 2та глътка вино също усещам, че се подува отвътре и отвън. Неясно защо, но след операцията мекото ми небце се отпусна и като спя по гръб ми затваря гърлото, прохърквам и се будя от задушаване. Когато се усмихвам върхът на носа ми криви надясно и това се вижда ясно на снимки, въпреки че според хирурга съм била застанала аз под ъгъл. Кожата на носа ми е станала много дебела и носът ми дори става все по-дебел. Може и да е заради удара на нова година - от тогава уж спадна, но явно не съвсем, защото изглежда видимо по-дебел от преди - приличам на пияница с подут нос. Само дето не е червен. Но от дясно на върха има едно червено петно което не е изчезвало след операцията. И под определен ъгъл изглежда като дупка и като отрязано. Отделно дъпката на гърба си седи. Устата също си виси и не само, че не се подобрява, но май все по-зле става. Дишането ми се подразбира, че все още не е като преди - стеснен си е, но поне дишам там криво лево когато не е запушен от очилата, алкохол и алергия, която имам чувство че се влоши след операцията, а беше тръгнала последните години да отшумява. Но сега пак кихам като за световно, от което допълнително ми се подува носа. Без спрей за нос не се живее. Ноздрите ми са огромни и като цяло изглежда свински. Няма абсолютно, ама абсолютно нищо общо с обещаното.
Та така....
Отговори с цитат
  #3212  
Стар 30th April 2019, 00:21
Аватара на bubka81
bubka81 bubka81 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2015
Мнения: 16
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Josefine Виж мнението
Ъпдейт от мен.
Мина година и 7 месеца от операцията ми. Никаква положителна промяна няма в носа ми от 4 месец насам. Все още не мога да нося очила - дразни ме носа и се подува дори след 15 мин с очилата, които тежат десетина грама и са най-леките на магазина. След 2та глътка вино също усещам, че се подува отвътре и отвън. Неясно защо, но след операцията мекото ми небце се отпусна и като спя по гръб ми затваря гърлото, прохърквам и се будя от задушаване. Когато се усмихвам върхът на носа ми криви надясно и това се вижда ясно на снимки, въпреки че според хирурга съм била застанала аз под ъгъл. Кожата на носа ми е станала много дебела и носът ми дори става все по-дебел. Може и да е заради удара на нова година - от тогава уж спадна, но явно не съвсем, защото изглежда видимо по-дебел от преди - приличам на пияница с подут нос. Само дето не е червен. Но от дясно на върха има едно червено петно което не е изчезвало след операцията. И под определен ъгъл изглежда като дупка и като отрязано. Отделно дъпката на гърба си седи. Устата също си виси и не само, че не се подобрява, но май все по-зле става. Дишането ми се подразбира, че все още не е като преди - стеснен си е, но поне дишам там криво лево когато не е запушен от очилата, алкохол и алергия, която имам чувство че се влоши след операцията, а беше тръгнала последните години да отшумява. Но сега пак кихам като за световно, от което допълнително ми се подува носа. Без спрей за нос не се живее. Ноздрите ми са огромни и като цяло изглежда свински. Няма абсолютно, ама абсолютно нищо общо с обещаното.
Та така....
А вие при кой доктор се оперирахте?
Отговори с цитат
  #3213  
Стар 30th April 2019, 08:19
Josefine Josefine не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2017
Мнения: 54
По подразбиране

Авшар по затворен метод. Твърди, че бил по-щадящ и по-бързо се възстановяваш. Всъщност моят опит сочи, че изобщо не е така - напротив. Мисля си че понеже няма добра видимост и тъканите още повече се нараняват, което води до повече възпаление и в последствие до образуване на повече съединителна тъкан, която удебелява кожата и носа като цяло. И не съм единственият му пациент с удебелен нос. Вързах се и съжалявам - трябваше по отворения да се оперирам. Хем и дава възможност за по-точно оформяне на носа. Моят сега е доста недодялан. А маската не знам защо изобщо си е правил труда да я изработва - може би за давидя каква можеше да бъда и да ме е яд, че не съм станала. Изобщо двойна цена платих за да ме съсипе.
Отговори с цитат
  #3214  
Стар 26th July 2019, 21:02
аум3 аум3 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2019
Мнения: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ra4o99 Виж мнението
Извинете, само да ви попита, когато е изпилен гърба на носа калцира ли отново.
Здравей , аз имам 2 не много успешни ринопластики при бг доктори Учкова и Динев и носа ми се калцира 3ти път!! Последно Динев ми каза ,че се случвало на 100 пациента веднъж ....е на мен 3ти път !? След първата ми се калцира -леко подкожно топченце ,направих втората операция при Динев, и след нея ми се калцира ,отидох и той ми го „изстърга„ с местна уройка , нямам спомен да болеше....като цяло нямам много спомен от това „изстъргване„ ..беше преди около 13г . Та веднага след това ми се калцира пак....но не се забелязва. Затова го оставих така и искам да го поправя ВЕДНЪЖ ЗАВИНАГИ! Много ми харесват резултатите на Дилбер. На Мирза Фират също са добре, само ноздрите ги вирва много според мен и стават продълговати ,издължени, а не естествено изглеждащи кръгли. Като цяло още събирам смелост и си избирам доки. Благодаря на всички ,които споделят!

Последно редактирано от аум3 : 26th July 2019 на 21:06
Отговори с цитат
  #3215  
Стар 1st October 2019, 14:20
ra4o99 ra4o99 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2017
Мнения: 5
По подразбиране

Аз ме оперира Енчев и резултата е катастрофален.Дишането ми го няма на 90%, формата на носа е много зле, копелето прерязало хрущялите и сега се налага ревизия.
Отговори с цитат
  #3216  
Стар 4th October 2019, 23:41
Аватара на TheaS
TheaS TheaS не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2019
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте. Да споделя и аз
Аз бях оперирана от Емре Илхан преди почти 3 месеца. Засега нослето не ми харесва. Има толкова голяма извивка (предполагам от специалните му инструменти), за която аз не бях поискала. И връхчето е доста повдигнато, но за него се надявам да спадне надолу, защото има лек оток още. Все пак голямата извивка,която не съм пожелала няма да се промени със спадането на лекия оток. Сякаш е много рязка границата на извивката точно под челото! Аз споменах единствено,че искам много лека извивка - почти да няма и да е по-право и много леко връхче (а моето падаше надолу когато се смея,следователно леко връхче означава много леко, а в момента е повдигнато доста).Но Брадичката определно я направи много добре и сполучлива. И все пак..нослето беше важно.
Знам колко е трудно да се избере лекар, затова обещавам какъвто и да е да ви споделя и крайния резултат!

Последно редактирано от TheaS : 4th October 2019 на 23:55
Отговори с цитат
  #3217  
Стар 5th October 2019, 08:34
penpenpen penpenpen не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2019
Мнения: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TheaS Виж мнението
Здравейте. Да споделя и аз
Аз бях оперирана от Емре Илхан преди почти 3 месеца. Засега нослето не ми харесва. Има толкова голяма извивка (предполагам от специалните му инструменти), за която аз не бях поискала. И връхчето е доста повдигнато, но за него се надявам да спадне надолу, защото има лек оток още. Все пак голямата извивка,която не съм пожелала няма да се промени със спадането на лекия оток. Сякаш е много рязка границата на извивката точно под челото! Аз споменах единствено,че искам много лека извивка - почти да няма и да е по-право и много леко връхче (а моето падаше надолу когато се смея,следователно леко връхче означава много леко, а в момента е повдигнато доста).Но Брадичката определно я направи много добре и сполучлива. И все пак..нослето беше важно.
Знам колко е трудно да се избере лекар, затова обещавам какъвто и да е да ви споделя и крайния резултат!
Здравейте, 3 месеца е рано за краен резултат, но ще споделите ли снимки преди и след?
Отговори с цитат
  #3218  
Стар 27th January 2020, 10:18
deva78 deva78 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2020
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте, предстои ми операция в Истанбул. Обадих се на Зюлейха, но за съжаление нямаше свободни места за периода. Предложи ми да отседна при нейна приятелка Сузи. Някой бил ли е при нея?
Отговори с цитат
  #3219  
Стар 16th February 2020, 21:05
Kamalita Kamalita не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2020
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте,
Решила съм да си правя първа корекция на носа. Изчетох мненията за най-известните двама лекари в темата, но ме интересува също Др. Мирза Фират. Някой може ли да даде отзиви за него-резултати, отношение, цена, условия в болницата, и др? Благодаря ви.
Отговори с цитат
  #3220  
Стар 10th August 2020, 19:53
DrQuinn DrQuinn не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2020
Мнения: 2
По подразбиране

Здравейте! Не съм чела коментарите дотук, причината поради която си направих регистрация е да разкажа за един мой лош опит в Estetik International, Истанбул. За лукса и комфорта няма две мнения - чувстваш се като принцеса в пет-звезден хотел. Но всичко приключва когато ти вземат парите и те изпишат.

Ринопластиката ми беше при Проф. Д-р Дженк Шен / Cenk Sen. Операцията премина леко и чисто, дори нямах подуване, а са ми чупени кости. Обаче след дни се забеляза огромна асиметрия (пиша от телефона, после може да прикача снимки), приличах на деформирана и цяла година ме беше страх да позирам за снимка в анфас. Носът ми леше леко издълбан да се получи чип ефект, който аз не исках. И което е най-лошото - появиха се сериозни проблеми с дишането. Прищипете си носът с два пръста отгоре на върха и ще си го представите. Цяла година трябваше да дишам през устата когато тичам примерно. От клиниката не поеха абсолютно никаква отговорност, дори и спират да отговарят веднага след като разберат, че има проблем. Въпреки че аз исках да отида там и да си платя за повторна операция. Така че тези “12 ревизии” които от рецепцията ще ви кажат, че има през кариерата си въпросният лекар са силно намалени като бройка. Мисля даже да повдигна ибвинение, но не ми се занимаваше досега а и не знам как става.

В Турция ИМА добри лекари, но
- Намаляват носовете прекалено много, три момичета съм чувала там да си правят операциите, и трите имат проблеми с дишането сега.
- Това е друга държава - ако имате следоперативен проблем, не очаквайте някой да ви помогне.

Днес си направих повторна операция при български лекар, след време ще пиша как са резултатите.

Поздрави.

Последно редактирано от DrQuinn : 10th August 2020 на 19:58
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
новобранец

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Турскихирурзи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:47.